💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Життя дано на добрі справи. В. Струтинський «Сідайте, будь ласка»

Урок 63

Тема: Життя дано на добрі справи. В. Струтинський «Сідайте, будь ласка»

Мета: учити учнів розуміти текст, виділяти головне, аналізувати, оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати мовлення, мислення; вдосконалювати читацькі навички; виховувати культуру поведінки, ввічливість, повагу до дорослих.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Робота над скоромовкою

Пішли рясні дощі.

Ловилися лящі.

А хлопці — мов хлющі:

Забули про плащі.

Та що їм ті дощі,

Коли такі лящі!

Хлющ — сильний дощ, злива.

Змокнути (стати), як хлющ — наскрізь, дуже сильно промокнути.

 2 Робота над чистомовкою

Ма-ма-ма — ой, мине вже зима.

Ець-ець-ець — повіває теплий вітерець.

Ок-ок-ок — тане останній сніжок.

Ва-ва-ва — веселіше синичка співа.

Ні-ні-ні — діти раді весні.

 3 Робота над загадкою

• Я ловлю комах, жучків, їм маленьких черв’ячків,

В теплий край я не літаю,

Під стріхою хату маю.

Цвірінь — сів я на хлівець,

Зовуть мене... (горобець).

— Як називаються такі загадки? (Добавлянки)

 4 Гра «Нове слово»

Із букв слова добавлянка скласти слова (гра «Зоряна година»). Добавлянка — доба, валянок, вода, банка.

III. Перевірка домашнього завдання

Гра «Обличчям до обличчя»

Учні повертаються одне до одного та переказують зміст оповідання у парах.

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. Опрацювання оповідання валентина струтинського «сідайте, будь ласка»

 1 Робота над назвою твору

— Чи можна із заголовка дізнатися, про що це оповідання?

Гра «Мікрофон»

Учні висловлюють свої припущення.

 2 Читання оповідання вчителем

— Де відбувалися події?

— Хто головний герой твору?

 3 Словникова робота

Гуркотівтітонька

м’якомутримаючись

розчинилисяластів’ятко

підхопивсяоченятами

«Довідкове бюро»

Салон — внутрішня частина автобуса, призначена для пасажирів.

Блимає — дивиться, поглядає.

 4 Читання оповідання учнями «ланцюжком»

— Які почуття виникли під час читання?

Фізкультхвилинка

 5 Аналіз змісту оповідання. Вибіркове читання

— Куди їхав Сергійко?

— У якому класі він учиться? Доведіть свою думку.

— Кому Сергійко поступився місцем?

— Як почувався хлопчик, коли тітонька поступилася місцем бабусі?

— Кого бабуся посадила на своє місце?

— Як вона звернулася до дівчинки?

— Що свідчить про те, що бабуся любить дітей?

— З яким настроєм Сергійко вийшов з автобуса?

— Чи можна сказати, що всі пасажири були ввічливими? Як це довести?

— Знайдіть і прочитайте слова ввічливості, що зустрічаються в тексті.

 6 Гра «Живі слова»

У руках в учнів — картки зі словами. Учні повинні стати в пари, щоб утворити словосполучення.

1) Автобус, мотор, двері, Сергійко, дівчинка, гуркотів, виспівував, розчинилися, підхопився, блимає.

2) Крісло, вулиця, бабуся, дівчинка, вузлик, м’яке, сусідня, старенька, маленька, білий.

 7 Читання оповідання за особами

Гра «Чиї це слова»?

— Сідайте, будь ласка. (Сергійко)

— Сідайте, бабуню. (Тітонька)

— Ходи сюди та сідай, моє ластів’ятко. (Бабуся)

— Спасибі вам, бабусю! (Мама дівчинки)

 8 Гра «Диктор телебачення»

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.

 9 Переказування оповідання

1) Розмістіть героїв у тому порядку, в якому вони заходили до автобуса.

Бабуся, мама з дівчинкою, тітонька, Сергійко.

2) Розгляньте малюнки. Що зображено на кожному із них?

3) Переказ оповідання.

V. Підсумок уроку

— Чого нас учить це оповідання?

— Які нові слова, що характеризують гарну людину, додамо до «павутинки»?

— Яке з прислів’їв найбільше відповідає змісту оповідання?

 • Ввічливих, лагідних скрізь шанують.

 • Добре слово краще за мед.

 • Гостре словечко коле сердечко.

VI. Домашнє завдання

Читати, переказувати оповідання.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 2175 | Рейтинг: 0.0/0
Інструменти і приладдя для роботи з тканиною
Екскурсія у сад (парк, сквер, ліс). Правила поведінки у природі
Хто ти. Які вони, який ти. твій зовнішній вигляд
Найбільші річки та озера України, їх значення для людини
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]