Допоможемо тваринам узимку. Л. Левченко «Якщо допоможем». Л. Костенко «Синички на снігу». А. Качан «Крихта хліба»

Урок 47

Тема: Допоможемо тваринам узимку. Л. Левченко «Якщо допоможем». Л. Костенко «Синички на снігу». А. Качан «Крихта хліба»

Мета: удосконалювати навички виразного читання поетичних творів; збагачувати словниковий запас учнів; учити відчувати образність художнього слова; виховувати бережливе ставлення до природи.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Стій, друже, зупинись!

Та на місці не крутись.

Пролунав дзвінок, починаємо урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім дружнім класі Діти — просто молодці!

II. Мовленнєва розминка

 1 Звуконаслідувальна вправа. Гра «Що як звучить?»

Жук літає угорі і дзижчить. (жу-жу).

Вуж сховався у норі і шипить. (шу-шу).

Шелестить трава. (ша-ша).

Пилка дзенькає. (дза-дза).

Краплі падають. (дзень-дзень).

Повний звуків день.

 2 Робота над скоромовкою

На лужок ішов сніжок,

Вбрав лужок у кожушок.

По лужку стрибав Дружок,

І пошкодив кожушок.

 3 Гра «Конструктори»

— Із букв слова електростанція складіть нові слова. Електростанція — лак, танці, роса, тост.

III. Перевірка домашнього завдання

 1 Зимовий вернісаж. (Виставка дитячих малюнків)

 2 Гра «Ти — мені, я — тобі»

Учні ставлять одне одному запитання, відповіді до яких підготували вдома.

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Зима — чудова пора року. Ми любимо її за скрипучий білий сніг, за морозець, який щипає за ніс і щоки, за чудові зимові розваги. Та для тварин зима — суворе випробування. Сьогоднішні поетичні твори розкажуть про це.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Опрацювання вірша Л. Левченко «Якщо допоможем»

1) Читання вірша вчителем (до слів «...листочок капусти»).

— У якому темпі слід читати вірш? (Спокійно, тихо, розмірено)

2) Гра «Гусениця».

— Роз’єднайте слова, прочитайте вірш до кінця.

— Які тварини згадуються у вірші?

— Які з них дикі? Які — свійські?

3) Гра «Дощик».

Діти читають хором:

 • накрапає дощ (тихо);

 • дощ пускається сильніше (голосніше);

 • злива (голосно);

 • дощ слабшає (тихіше);

 • дощ перестав (читання припиняється).

— До чого закликає нас поетеса?

 2 Опрацювання вірша Ліни Костенко «Синички на снігу»

1) Гра «Бджілки».

Напівголосне читання вірша учнями, кожен — у своєму темпі.

— Хто потребує на нашу допомогу взимку?

2) Словникова робота.

«Довідкове бюро»

Намлілись — тут: намучилися, стомилися.

Вирій — теплі, південні краї, куди відлітають на зиму перелітні птахи.

3)Аналіз змісту вірша.

— Чому пташкам важко взимку?

— Від чого вони потерпають? (Найбільше — від голоду.)

— У яких рядках сказано про життя синичок під час суворої зими?

— У яких — про стійкість цих мужніх пташок?

 3 Опрацювання вірша Анатолія Качана «Крихта хліба»

1) Читання вірша вчителем.

— Яким пташкам поет присвячує свій вірш?

2) Словникова робота.

«Довідкове бюро»

Лісосмуга — смуга лісових насаджень.

Ожеледь — тонкий шар льоду на землі, деревах.

— Доберіть синоніми до слова завірюха. (Заметіль, віхола, хурделиця, хуртовина)

3) Гра «Рибки».

Читання учнями тексту мовчки, кожен — у своєму темпі, при цьому діти можуть ворушити губами.

— Куди перебралися синиці? Чому?

— Як пташки просять про допомогу?

— Прочитайте рядки, що найвиразніше передають бідування пташок.

— Яку важливу думку висловлює поет в останній строфі вірша?

4) Гра «Диктор телебачення».

Читати вірш, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.

5) Гра «Знайди риму».

Сніговиці — синиці.

Тепла — села.

Морози — на дорозі.

Вікно — зерно.

Годівниці — дрібниця.

Відчувать — замерзать.

VI. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Що вдалося вам найкраще?

— Що викликало труднощі?

VII. Домашнє завдання

Підготувати розповідь «Як я допомагаю пташкам узимку».

Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 4255 | Рейтинг: 0.0/0
Знаходження значень виразів з дужками. Розв'язування задач на дві дії
Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного «живого куточка», зоопарку (на виб...
Застосування загального правила віднімання двоцифрових чисел без переходу чер...
Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 5. Задачі на збільшення ...
Н. Забіла «Древній Київ», М. Познанська «Зацвіли каштани»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]