Урок 35 Тема: Вступ до теми. Калинка — згадка про добре серце. С. Жупанин «Буду я природі другом» (напам'ять). Г. Демченко «Калинка» (казка)Мета: удосконалювати навички виразного читання; навчати учнів помічати красу і неповторність природи, сприймати намальовані словами образи природи рідної землі у віршованих і прозових текстах; розширити знання учнів про символи України; виховувати любов до Батьківщини. Хід Уроку I. Організаційний момент II. Мовленнєва розминка — Щоб виразно, з інтонацією читати, виконаємо дихальні вправи. Сядьте рівненько, розправте груди, а отже, й легені. 1 Дихальні вправи Вдих — носом. Видих — ротом. Вдих — ротом. Видих — носом. Вдих — носом. Видих — ротом із промовлянням голосних звуків. Вдих — носом. На видих промовляємо речення: Настала зима! Ми любимо читати. 2 Артикуляційна розминка Запросимо тишу — ц-ц-ц. Вітерець у лісі — ш-ш-ш. Прилетіли птахи — шук-шук-шук. Заспівав соловей — тьох-тьох-тьох. Тануть бурульки — кап-кап-кап. Дзюркоче вода у струмочку — дз-дз-дз. 3 Читання скоромовки «дощиком» На річці серед мілин Збудував собі лин млин. Гріло сонце мілину, І дрімалося лину. У млині на мілині. А як млин? А млин, як млин: Теж дрімав серед мілин. М. Заєць III. Повідомлення теми і мети уроку — Розпочинаємо вивчення нового розділу. Прочитайте його назву. («Буду я природі другом») Гра «Мікрофон» — Про що йтиметься у творах цього розділу? IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1 Опрацювання вірша Степана Жупанина «Буду я природі другом» 1) Виразне читання вірша вчителем. — Що можете сказати про автора вірша? Як він ставиться до природи? — Про які людські якості це свідчить? (Порядність, вихованість, доброта...) 2) Словникова робота. Не столочу — не витопчу. 3) Хорове читання вірша з дотриманням розділових знаків. — Як поет оберігатиме природу? — Поясніть вислів «.посію зерна доброти». 4) Гра «Знайдіть риму». лугом — Трави — Іти — Прашці — 5) Гра «Доскажи рядок». Учитель читає вірш, не дочитуючи останнє слово кожного рядка. Учні повинні додати це слово. Фізкультхвилинка 2 Опрацювання казки Галини Демченко «Калинка» 1) Гра «Віднови прислів’я». БезвербиікалининемаУкраїни. (Без верби і калини нема України.) 2) Розповідь учителя. — Ми живемо в Україні і любимо її гарну та співучу мову, її прекрасних людей, її пишну природу. Наша земля красива та щедра. Росте і жито, і городина, цвітуть квіти, зріють плоди. Але особливою любов’ю користується у нас калина. «Без верби і калини нема України», — каже народ. Росте калина по тінистих лісах, в гаях і дібровах, на схилах, на узліссі, на лісових галявинах. Садять калину і біля хат, щоб весною білим цвітом милувала, а зимою від застуди лікувала. Навесні калина розквітає і стає гарною, мов дівчина у білому вбранні. (Діти розглядають малюнок.) Восени кущ вкривається червоними ягодами. Народ оспівував цю рослину в багатьох піснях. (Слухання пісні про калину.) Поети написали багато віршів про калину. Т. Г. Шевченко у «Кобзарі» слово калина вжив 385 разів. 3) Читання вчителем першої частини казки. — Чи зрозуміли ви, про кого буде казка? 4) Читання казки до кінця. — Що вам нагадала ця казка? (Легенду) Чому? — Роздивіться ягоди калини. Скуштуйте ягідку і подивіться на зернятко. Чи дійсно воно схоже на серце? 5) Словникова робота. Читання «луною» за вчителем слів: попідвіконню, тонюсіньке, звеселилося, стебельце, стрепенувся, улюбленця. «Довідкове бюро» Курний — в пилюці, з курявою. Крислатий — рясний, розложистий. Обабіч — з обох боків. 6) Читання учнями тексту за частинами. Добирання заголовків. I частина. Гра «Бджілки». Напівголосне читання учнями, кожен — у своєму темпі. II частина. Читання «ланцюжком». III частина. Гра «Сніжинка». Читає учень, на парту якого впала сніжинка. IVчастина. Читання «луною» за учнем, який гарно читає. 7) Гра «Слідопити». — Знайдіть відповідь на запитання словами тексту. (Вибіркове читання.) — Якою була дівчинка? — Як Калинка ставилася до рослин? — Як люди ставилися до Калинки? — Де Калинка посадила стебельце? — Як дівчинка доглядала за стебельцем? — Що побачив подорожній? — Які слова він сказав? — З якою інтонацією їх слід читати? — Що сталося з кущем? — Яким цвітом він укрився? — Що з’явилося замість цвіту на кущі? — Якими були ягоди? — Що прошепотів кущ Калинці? 8) Робота в групах. Добирання заголовків до частин. 1. Привітна і ласкава дівчинка. 2. Калинка посадила і доглядала стебельце. 3. Вдячний подорожній. 4. Добра пам’ять про дівчинку. 9) Гра «Земля — небо». За командою «земля» діти нахиляються до книжки і читають текст. За командою «небо» — піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від тексту. Знову «земля» — учні очима знаходять, де вони закінчили читати. V. Підсумок уроку — Чи сподобався вам урок? — Що цікавого дізналися на уроці? — Що було вам уже відомо? — Що почули вперше? VI. Домашнє завдання Переказувати казку. | |
| |
Переглядів: 2391 | |
Застосування загального правила додавання двоцифрових чисел до обчислень виду... |
Задачі на знаходження невідомого зменшуваного. Вправи та задачі на засвоєння ... |
Загадка — цікава розумова задача. Л. Глібов «Котилася тарілочка», «Хто доня?» |
Д. Чередниченко «Рідні краєвиди». Л. Глібов «Зимня пісенька». «Сію, сію, посі... |
Школа ввічливості. Гостини |
Всього коментарів: 0 | |