💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Записування слів з апострофом під диктування та правильне їх читання (твердо вимовляючи приголосні звуки [б], [п], [в], [м], [ф], [р]

Урок 108

Тема: Записування слів з апострофом під диктування та правильне їх читання (твердо вимовляючи приголосні звуки [б], [п], [в], [м], [ф], [р] перед слолученнями [йа], [йу], [йе], [йі])

Мета:закріплювати навички правильної вимови та написання слів з апострофом; розвивати мовленнєві навички; виховувати любов до живої природи.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

 Встали, дітки, всі рівненько,

 Посміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли Й працювати почали.

II. Актуалізація опорних знань

 1 Хвилинка каліграфії

ере ал есе ор ил тіл іс нь да тр ВеОресень календаОр теаПтр ніс пилип плуг через поріг.

— Доберіть до слова календар назви ознак.

— Поділіть слова на склади.

— Вивчіть скоромовку. Позмагайтеся із сусідом по парті, хто краще розкаже.

 2 Словниковий диктант

— Запишіть слова, поділяючи їх для переносу.

Ґудзик, подзвонити, задзюрчали, задзеленчали.

 3 Зоровий диктант Фізкультура зміцнює здоров’я. розбитого глечика не склеїти.

Посипалося листячко з ліщини.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати вчитися писати і читати слова з апострофом.

IV. Узагальнення й Систематизація отриманих знань та вмінь

Завдання 1

Списати слова. Поставити, де потрібно апостроф. Довести свою думку.

М □ ята, в яжу, рЄй ях, в юн, Пчерв □ як, р Ийбко, п

яйка, р яд&о, м який, п ятниця.

Завдання 2

Утворити за зразком слова з апострофом.

Зразок: Торф — торф’яний.

Хлопець — ...Солома — ...

Завдання 3

Прочитати, правильно вимовляючи слова з апострофом. Відгадати, із якої казки цей уривок. Списати. Підкреслити слова з апострофом.

Тут гуси-лебеді побачили її, заґелґотали, налітають, крилами б’ють, от-от братика з рук вирвуть.

Фізкультхвилинка Завдання 4

Записати слова, ставлячи, де потрібно, апостроф. Підкреслити букви, що позначають приголосні звуки.

М □ ясо, п □ ятірка, р □ яд, кар □ єр, ри ядно, памп ять.

— Прочитайте слова, у яких поставили апостроф. Поясніть його вживання.

Завдання 5

Прочитати. Коли так кажуть? Слова з апострофом читати так, щоб після твердих приголосних перед я, ю, є, ї звучав [й].

П’ятами киває, бо діла не має.

Списати, поділяючи слова для переносу. Поставити наголос.

— як треба переносити слова?

Завдання 6

Записати слова з апострофом (під диктування).

Пір’я, буря, в’юн — гравюра, б’ють — бюро, матір’ю — рюк- зак, бар’єр — рєпін, сім’я — духмяний.

— Прочитайте слова, у яких поставили апостроф. Поясніть його вживання.

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Після яких букв і перед якими ставиться апостроф? Наведіть приклади.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 2641 | Рейтинг: 0.0/0
М. Трублаїні «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку»
Чим ми бачимо
Тварини
Листяні та хвойні рослини
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 8
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]