💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Урок розвитку зв’язного мовлення. Побудова і записування речень, що передають дії, які виконуються на уроці мови чи з інших предметів

Урок 38

Тема: Урок розвитку зв’язного мовлення. Побудова і записування речень, що передають дії, які виконуються на уроці мови чи з інших предметів

Мета: учити учнів складати речення, що передають дії, які виконуються на уроці мови чи з інших предметів; розвивати мовлення, збагачувати лексичний словник; формувати прагнення пізнавати шкільне життя.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

На гостину в нашу школу Вас запрошую, малята!

Мовлення своє ми знову Будемо тут розвивати.

II. Актуалізація чуттєвого досвіду учнів

1 Робота над віршем

Дає здоров’я спорт.

Вагу — солодкий торт.

Мед — працьовиті бджоли.

Знання глибокі — школа.

— Назвіть дії, які виконують у школі діти.

— чи можна всі ці дії виконати на одному уроці?

 2 Гра «Розв’яжи приклад»

— Виконайте арифметичні дії і відгадайте назви шкільних предметів.

Мавпа - впа + тема + тир - р + ка = математика.

Мак - к + лю + вата - та + ння = малювання.

Мода - да + вода - од = мова.

— які ще назви шкільних предметів ви знаєте?

 3 Гра «Коректор»

— Виправте помилки, запишіть правильно. рідна шкода —

У рок чихання — розклад кроків —

Домашня оправа —

 4 Слухання віршів

рОБОТяЩА лЮБА Клаптик ситцю я покраю,

Хусточок з нього нашию,

Помережу їх по краю,

Пов’яжу лялькам на шию.

В. плахотников

чОГО СОНЦе черВОНе

І чого таке сонце червоне,

І не втомлюється, й не холоне?

А того, що вмивається в морі Ще тоді, коли світяться зорі.

Витирається білим туманом,

Щоб завжди бути чистим, рум’яним. я вмиватимусь також у морі Ще тоді, коли світяться зорі. рушником натиратиму тіло,

Щоб, як сонце, воно червоніло.

В. Швець

 ДУБОчКи

Проти сонця на горбочку Випинаються дубочки:

Свіжий вітер повіва: «раз-два! раз-два!»

 Так щоранку всі дубочки роблять вправи на горбочку —

 І тому вони гінкі,

 І тому вони стрункі.

Г. демченко

 розведу я фарби,

 Намалюю свято.

 Сонячно і гарно.

 Прапорів багато!

і. Жиленко

 Мова наша, мова —

 Мова кольорова,

 В ній гроза травнева Й тиша вечорова.

д. Білоус

— До яких навчальних предметів підходять ці вірші?

III. Визначення теми і задач уроку

— Сьогодні ми будемо складати речення, що передають дії, виконувані на уроці.

IV. Застосування отриманих знань

 1 Робота в групах

Учитель об’єднує клас у групи. Кожна група отримує пронумеровану картку. Далі вчитель пропонує вибрати фотографію класу, що збігається з номером картки.

Кожна група повинна пригадати, на якому уроці зроблено фотографію, і розповісти, чим займалися учні на цьому уроці.

 2 Поширення речень словами

— Прослухайте речення, поширте їх назвами дій.

 • На уроці української мови ми... вправу 8, а потім...

 • Наталка швидко... правило і ... його.

 • На уроці фізкультури ми..., ..., ... .

 • Задачу треба..., ..., ... .

 3 Бесіда про урок образотворчого мистецтва

— Послухайте вірш і розкажіть, про який урок йтиметься далі.

 — Намалюю пісню.

 — А покажеш, як?

 — Бачиш радіо навкруг, а у центрі — пісня.

 Так.

 — Намалюю тата.

 — А покажеш, як?

 — Ось газета величезна,

 А під нею тато.

 Так.

 — Намалюю маму.

 — А покажеш, як?

 Дуже холодно навкруг,

 А у центрі — сонце.

 Так.

 — Намалюю щастя.

 — як?

 — Всі здорові.

 Хліба вдосталь — кожному.

 Ось так.

 Я. петерс

— Назвіть якнайбільше дій, які ви виконуєте на цьому уроці.

— розкажіть повними реченнями, що роблять учні на цьому уроці. (Троє—четверо учнів розповідають. Учитель стежить, щоб кожен учень сказав два—три пов ’язані за змістом речення.)

Фізкультхвилинка 4 Самостійна робота

— Пригадайте наш останній урок образотворчого мистецтва. Що ми робили на уроці? Назвіть тільки дії. (Учні називають дії, а вчитель записує на дошці .)

— Що ми робимо на уроках мови? математики? (Учні називають дії, а вчитель записує на дошці.)

— Складіть і запишіть три речення про те, що ви робили на уроці образотворчого мистецтва (мови, математики, інших предметах).

— Придумайте назву до своєї розповіді.

 5 Перевірка роботи

Ураховується зміст і граматична правильність побудови речень. Двоє—троє учнів читають речення, інші аналізують їх.

 6 Робота в парах. Гра «Коректор»

Учні обмінюються зошитами, читають роботи, дають поради одне одному.

V. Підсумок уроку

— чого ви навчалися на уроці?

— яке речення вам сподобалося найбільше? чим саме?

VI. Домашнє завдання

— Складіть і запишіть три речення, що передають дії, які виконуються на уроці з будь-якого предмета.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1321 | Рейтинг: 0.0/0
«Крашанки і писанки» (за О. Менем). «Гей, Великдень!». К. Пере лісна «Писанка...
Право дитини на здоров'я. Як звертатися за порадою та по допомогу у разі ...
Після уроків. Висловлення істинні і хибні
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16 (РУХЛИВІ ІГРИ)
Аплікація із рослинних форм
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]