У переддень літніх канікул

УРОК 15

Варіант 2

Тема. У переддень літніх канікул

Мета: Передбачити можливі ситуації на канікулах і вчити учнів правильно в них поводитися; виховувати вміння, аналізувати пропоновані ситуації; виховувати бажання бути вихованими в життєвих ситуація.

Обладнання: малюнки, надписи на дошці «У людини має бути все прекрасним».

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

Учитель

Посідали всі тихенько,

Спинки відтягай рівненько,

Один одному всміхнулись І до мене повернулись.

II. Повідомлення теми і мети уроку

Сад дозріває.

Річка тече.

Над головою Сонце пече.

— Про яку пору року йде мова у віршику?

— Чим саме вам подобається літо?

— А чи всі знають, як поводити себе на канікулах?

— А чи вмієте ви правильно поводити себе у певній ситуації?

— Отже сьогодні поговоримо про те, як правильно поводитись в тій чи іншій життєвій ситуації.

III. Вивчення нового матеріалу

1. Вступна бесіда.

— Діти, звернувши увагу на дошку, ви прочитаєте напис. Це означає, що прекрасним має бути все: і лице, і одяг, і мова, і навіть вчинки. Напевно, у кожній сім’ї сьогодні дотримуються певних правил етикету:

• Доброзичливо, із повагою ставитися до людей.

• Використовувати слова вітання, прощання і подяки.

• Поважати жінок та старших.

• Бажати підтримати і допомогти у біді.

• Вміти вибачити.

• Бути завжди охайним.

• Демонструвати гарні манери в громадських місцях, гостях, школі, вдома.

Наше повсякденне спілкування в сім’ї, у школі, у транспорті, на вулиці, зі своїми та чужими — це реальність, в якій ми живемо, це життя. Але нам не все рівно, як до нас ставляться, частіше всього ми хочемо, щоб нас любили і щоб навколишнім було добре з нами.

Діти, щоб люди вас поважали, приязно ставилися до вас, ніколи не забувайте «золотого правила» вихованості: ставтесь до людей так, як би ви хотіли, щоб люди ставились до вас.

Ви прийшли в це життя, щоб радісно жити,

Щоб разом грати і міцно дружити,

Щоб посмішки друзям дарувати веселі,

Щоб спокій і мир панували в оселі.

Життя дається людині тільки на добрі справи. Тож використай його.

2. Щоб бути вихованою людиною, треба багато читати і знати. Кожен із вас на канікулах завітає у бібліотеку, а можливо і в музей. Існує вислів — «музейна тиша». Повинна бути зосереджена увага, а не бездумна пробіжка по залах. Слід бути уважним, спокійним у музеї. Не залишати після себе написів. Завітавши у бібліотеку, ви можете самостійно вибрати книгу, або з допомогою бібліотекаря. Наприклад, я порекомендувала б твори Сухомлинського. Вони вчать нас знати, цінувати і оберігати наших предків; любити і поважати своїх батьків, старших; завжди у своїх вчинках, діях бути справедливими; вміти розуміти оточуючих людей; і головне — вчать бути справжніми людьми.

3. Послухайте прислів’я: «Ввічливості всі двері відчинені». Як ви розумієте його?

— Правильно, діти, необхідно використовувати слова вітання, подяки, прощання. А назвіть, будь ласка, мені такі слова. Чи завжди ви їх говорите?

4. Хвилинка-веселика.

САШКО

В трамваї переповненім Сашко з м’ячем сидить,

А біля нього згорблений Старий дідусь стоїть.

Хтось до Сашка звертається:

— Чи вас у школі вчать,

Як місце дати старшому,

Як старших поважати?

— Та вчать. — Сашко відказує, —

Але у дану мить Розпочались канікули.

І нас ніхто не вчить.

— Як діти повинні поводитися з людьми похилого віку?

— Чи правильно повівся Сашко?

— А зараз послухайте жартівливий вірш про правила поведінки дітей у гостях. Чи можна себе так поводити?

У ГОСТЯХ

Якщо в друга іменини —

Ти не гай ані хвилини!

Завітай до нього вранці,

Ввімкни музику для танців.

Ще й пісні горлай щосили.

Подарунок лишай вдома —

Треба він тобі самому.

За один обід не варто Подарунок віддавати.

Загрібай цукерки в жмені І ховай їх у кишені.

Торт хапай двома руками, їж великими шматками.

Після торту руку жирну Витри краєм скатертини.

А коли ступнеш на ґанок,

Скажи: «Стіл був препоганий».

Стане соромно родині —

Особливо господині.

І тоді матуся вдруге Іменини зробить другу.

5. Дидактична гра «Оціни поступок».

Ситуація 1

Двоє хлопчиків їдуть в автобусі й голосно розмовляють, використовуючи лайливі слова. Хтось із пасажирів зробив їм зауваження, на що хлопці обурено відповіли: «А ви не слухайте. Наша розмова вас не стосується! Що хочемо, те й робимо»,

— Чи мали пасажири підстави робити зауваження хлопцям? Чому?

— Чи схвалюєте відповідь хлопців? Чому?

— Чи зробили б так на їхньому місці ви?

Ситуація 2

Одного разу Сергійко вийшов на поляну. Він дуже зрадів, побачивши таку прекрасну природу. Він ліг на пухкеньку травичку і подивився навколо. А як пахнуть прекрасні квіти, —говорив він сам собІ. В цей час побачив, що його дідусь рубає дрова. Дідусь дуже стомився. Гарячий піт заливав його обличчя. Хлопчик подумав і сказав сам до себе: «Піду я до дідуся і допоможу йому», Сергійко пішов, почав швидко рубати дрова.

Після роботи він пішов до річки і радо хлюпався у ній, промовляючи сам до себе: «Я працьовитий, я всім буду допомагати».

Висновок: це вчинок, в якому виявляється піклування про людину. Погляньте, скільки добрих вчинків нас оточує. Згадайте власні вчинки.

Фізкультхвилинка

Рух — це здоров’я наше,

Він підбадьорює всі нас,

Давайте ж встанемо цілим класом,

Фізкультхвилинки прийшов час,

Школярі всі дружно встали,

Фізхвилинку розпочали.

Руки гарно розім’яли,

Як Клички, по боксували,

Як Шевченко у футболі,

Забиваємо ми голи.

Всі, як Бубка, пострибали І за парти посідали.

6. На канікулах ми часто буватимемо в тісному зв’язку з природою.

Природа щедра до нас. Все, що ми маємо, — від неї. Ти відплати їй своєю добротою, увагою, чесним поводженням, і вона буде ще щедрішою. Ідучи в парк, в ліс, на прогулянку, згадай, що все, що тебе оточує, милує зір і слух, дає насолоду —все це твоє, і все це необхідно залишити чистим і неушкодженим. Ніщо не губить все живе так швидко і безжалісно, як вогонь. Байдужість, що привела до пожежі, — злочин і перед природою, і перед людьми. Тож, рушаючи з місця, неодмінно стежте, щоб у лісі не залишилося навіть іскринки непогашеного вогню.

IV. Підсумок уроку

— Що корисного ви взяли з уроку?

— Чи виникло у вас бажання позбутися негідних вчинків?

— Як ви можете допомогти іншим людям?

Швидко збігають хвилини,

Ось і прощатись пора.

Дозвольте вам на прощання Зичити щастя й добра.

Категорія: Етика | Додав: SYLER (08.05.2014)
Переглядів: 1593 | Рейтинг: 0.0/0
Таблиця віднімання числа 8. Розв'язування задач
Як людина пізнає світ
Загальні уявлення про папір та його виробництво. Види паперу. Економне викори...
Урок узагальнення. Співвідношення силуетної форми та декору. Графічний малюно...
Поведінка в незнайомих місцях
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]