Задачі на час

Тема: Задачі на час

Мета: формувати в учнів уміння розв’язувати задачі на час, на знаходження середнього арифметичного та задачі, які містять знаходження дробу від числа; вдосконалювати навички усної лічби.

Обладнання: картки для усної лічби.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Усні обчислення

• Вправа № 1029.

• Порівняти: 5 год і 50 хв; -і5 доби і 20 год; -5 хв і 30 с.

• Урок почався о 10 год 25 хв і тривав 40 хв. О котрій годині закінчиться урок?

• Сонце зайшло о 10 год 21 хв вечора, а зайшло о 6 год ранку. Яка тривалість ночі?

2. Індивідуальна робота за карткою

8 год 43 хв + 59 хв = 8 год 102 хв (]

7 хв 39 с — 42 с = 6 хв 97 с ( )

5 год 13 с — 37 с = 4 год 76 с ( ]

3 хв 21 с — 54 с = 2 хв 67 с ( )

15 год 23 хв + 57 хв = 16 год 20 хв [ ]

II. Вивчення нового матеріалу

1. Пояснення нового матеріалу на основі задачі

Учні виїхали на екскурсію 26 травня о 7 год ранку, а повернулись 31 травня о 9 год вечора. Скільки часу вони пробули на екскурсії?

30 діб 21 год — 25 діб 7 год = 5 діб 14 год

2. Задача № 1031 (розв’язати колективно із записом на дошці)

3. Коментоване розв’язання задачі № 1032

4. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Розв’язання «ланцюжком» задачі № 1034 (по діях)

2. Задача № 1035 (порівняти її із задачею №.1025)

3. Колективне розв’язання задачі № 1036

На уроці № 127 вчитель відпрацьовує навички розв’язання задач на час за власним матеріалом.

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 1028, 1029, 1039.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (06.06.2015)
Переглядів: 1771 | Рейтинг: 0.0/0
Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
РІДНІ СЕРЦЮ МЕЛОДІЇ
Вітальна листівка до дня матері
І. Гнатюк «Наша хата». Прислів'я. «Роде наш красний» (українська народна ...
Ґрунт. Значення ґрунту для живої природи і господарської діяльності людини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]