Спостереження за вживанням прикметників у різних типах тексту

Тема: Спостереження за вживанням прикметників у різних типах тексту

Мета: удосконалювати вміння дітей визначати відмінок прикметника за закінченням і формою іменника, організувати спостереження за вживанням прикметників у різних типах тексту; розвивати аналітичні вміння, навички визначати граматичні форми; виховувати спостережливість.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Робота із вправою 231

2. Гра «Тест-контроль»

Вчитель на 1 хвилину відкриває запис на дошці.

Спочатку, трамвай, фартух, тролейбус, інжинер, фанера.

— В якому слові допущено помилку? Яку?

— Що це за слова?

— Запишіть по пам’яті. Що в них спільного?

— Доберіть прикметники до іменника інженер. Визначте рід і число прикметників.

— У тексті якого типу доцільно використовувати дібрані вами прикметники?

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

— Визначте закономірність, утворіть пари.

Лікарський, малий, мізерний, солоний, медичний, дрібний, солодкий, невеликий.

— Розкажіть про утворені пари.

— Для чого у мові є синоніми й антоніми?

— У текстах яких типів вони вживаються найчастіше?

— Які ще слова часто використовуються у художніх текстах? (У переносному значенні)

— Утворіть словосполучення «іменник + прикметник» у переносному значенні.

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні будемо спостерігати за вживаннями прикметників у різних типах тексту.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Самостійна робота з підручником (вправа 232 (1, 2, 4))

Завдання 232 (2) виконати коментовано на дошці.

2. Гра «Знавці» (вправа 233)

— Які знання допомогли вам виконати цю вправу?

V. Закріплення та систематизація знань

1. Творча робота (з дошки)

Відновіть вірш, користуючись записаними римами:

____________весну, (ми любимо)

, чудесну, (зелену)

у тучі, (грімницю)

і______співучий (дощик)

і______широкі, (луки)

і______глибокі, (ріки)

і______веселе, (поле)

і , (рідні)

і______у маю (цвіт)

____________свою. (всю землю)

 (М. Стельмах)

— Знайдіть прикметники.

— Чому у вірші так багато прикметників?

— Що хотів передати нам автор прикметниками?

— Прочитайте вірш виразно.

— Усно визначте рід, число і відмінки прикметників.

2. Робота у парах (за вправою 234)

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Які спостереження ми проводили на уроці?

— Які висновки із своїх спостережень ми зробили?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

Вправа 235.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.07.2015)
Переглядів: 1282 | Рейтинг: 0.0/0
Пластмасові технічні конструктори. Їх призначення
Про що можна дізнатися спостерігаючи за Сонцем
Карта України. Умовні позначення на карті (рівнини, гори, водойми)
Розв’язання складеної задачі двома способами (ознайомлення). Периметр трикутн...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 11
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]