Тема: О. Пчілка «Котова наука» (байка). Узагальнення суттєвих ознак байки Мета: збагатити знання дітей про життя і творчість О. Пчілки; вдосконалювати вміння виразно читати байку, характеризувати дійових осіб, знаходити головну думку, визначити суттєві ознаки байки; виховувати інтерес до байки, почуття відповідальності. Обладнання: портрет О. Пчілки. ХІД УРОКУ І. Актуалізація опорних знань 1. Бесіда. - Яку тему ми вивчаємо? - Чим відрізняються байки від інших жанрів? - Твори яких байкарів ви читали? - Зачитайте мораль байок «Зозуля і Півень» Л. Глібова та І. Кри-лова. 2. Інсценізація байок. 3. Підготовка до вивчення нового матеріалу - Що ви знаєте про Олену Пчілку? - Які твори вона писала? II. Повідомлення теми і мети уроку Робота з підручником. Читання учнями (самостійно) статті про життя письменниці. III. Ознайомлення з байкою «Котова наука» 1. Робота над байкою. 1) Читання байки вчителем. Перевірка сприймання. - Між ким відбулась розмова в байці? - За що сварив Петрусь Мурку? - Що на це відповів кіт? 2) Словникова робота. - Поясніть значення слів: розманіживсь, наморився, хижа, лихословив, іншого займа. 3) Читання байки учням (мовчки). Завдання: поділити байку на логічно завершені частини. 4) Читання байки вголос за частинами. - В якій частині розкривається мораль байки? Зачитайте. 5) Словесне малювання. - Які малюнки можна створити за сюжетом байки? 2. Закріплення матеріалу. - Які людські вади засуджує автор? - Чому байка називається «Котова наука»? - Яким у байці зображено котика, а яким - Петруся? 3. Підготовка до інсценізації байки. 4. Читання байки за ролями. М. Домашнє завдання Підготуватись до уроку позакласного читання на тему «Мої улюблені байки». Джерело: noindex | |
|
| |
| Переглядів: 2223 | |
| І. Франко «Лисичка і Журавель». Прислів'я |
| Смішинки-веселинки. М. Хоросницька «Матусин заповіт», «Дві душі», «Обіцянка» |
| П. Тичина «Де не глянь — колоски». Т. Коломієць «Хліб» |
| Товариш, приятель, друг. Хто мої друзі? Чим вони мені подобаються? Як необхід... |
| Додавання й віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Розв’яза... |
| Всього коментарів: 0 | |