Додавання і віднімання вивчених видів. Складені задані на 2-4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач

Додавання і віднімання вивчених видів. Складені задані на 2-4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач

Мета: узагальнити різні способи додавання і віднімання круглих трицифрових чисел; формувати вміння розв'язувати складені задачі на 2-4 дії; розвивати мислення, самостійність під час роботи; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. організаційний момент

II. актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

— Поясніть розв’язання задачі 400 (с. 62)

Розв’язання

 1) 320 - 190 = 130 (кг) — капусти;

 2) 320 - 170 = 150 (кг) — картопля;

 3) 190 - 150 = 40 (кг) — морква.

2. Гра «Допоможіть сові розв'язати кругові» (с. 63, завдання 403)

3. Робота за картками індивідуального контролю

Картка 1

 1. Обчисліть приклади.

 320 - 60720+ 90 640 + 230

 2. Задача.

У парку посадили 460 беріз, а кленів — на 120 менше. Скільки кленів посадили?

Картка 2

 1. Обчисліть приклади.

 980 - 90230+ 80 520 + 340

 2. Задача.

У мотку було 350 г шерсті. Після того, як мама вив’язала рукавички, у мотку залишилось 250 г. Скільки грамів шерсті мама використала на рукавички?

III. повідомлення теми уроку

— Сьогодні ми узагальнимо знання щодо додавання і віднімання трицифрових чисел та розв’язування складених задач.

IV. закріплення вивченого матеріалу

1. Робота в парах (с. 63, завдання 407)

— Об’єднайте числа в пари так, щоб їх сума дорівнювала 100. (35 + 65; 44 + + 56; 27 + 73; 12 + 88)

— Об’єднайте числа в трійки так, щоб їх сума дорівнювала 100. (66 + 13 + + 21; 38 + 43 + 19; 71 + 14 + 15; 55 + 15 + 30)

2. Розв'язування рівностей і нерівностей (с. 63, завдання 405)

— Розв’яжіть з коментуванням.

— Уставте такі числа, щоб рівності і нерівності були істинними.

3. Робота над задачею (с. 63, завдання 406)

— Складіть задачу за коротким записом.

Сильніші учні розв’язують задачу по діях з поясненням самостійно; слабшим учням роздають картки-підказки.

Картка-підказка

 1) □ + □ = □ (д.) — лип

 2) □ - □ = □ (д.) — каштанів

 3) □ + □ + □ = □ (д.)

Перевірка виконаної роботи.

— Зачитайте відповідь до задачі. (Усього 510 дерев)

Фізкультхвилинка

4. Самостійна робота

— Запишіть кожне число у вигляді суми розрядних доданків:

 1 варіант2 варіант

 Завдання 402 (с. 63)Завдання 402 (с.63)

 450;741;804.547;621;318.

— Обчисліть вирази.

 1 варіант2 варіант

 Завдання 404 (с. 63) — 1-й рядок Завдання 404 (с.63) — 2-й рядок

5. Робота над складеною задачею (с. 63, завдання 407)

Після аналізу умови задачі учні записують коротку умову.

 Синя фарба — 10 банок по 2 кг Жовта фарба — 4 банки по 3 кг Біла фарба — 180 кг

— Чи можемо відразу дати відповідь на головне питання задачі? Чому?

— Як дізнатися, скільки кілограмів синьої фарби придбав завгосп? (2 • 10 = = 20 (кг))

— Як дізнатися, скільки кілограмів жовтої фарби придбав завгосп? (3 • 4 = = 12 (кг))

— Що відомо про білу фарбу?

— Скільки кілограмів фарби придбав завгосп для ремонту спортзалу? (180 + + 20 + 12 = 212 (кг))

V. ПІДСУМОК УРОКУ

Завдання для допитливих

Господарка купила два відра картоплі, по 8 кг у кожному, 4 кг капусти і 9 кг яблук. Скільки кілограмів овочів купила господарка?

Відповідь: 8 ■ 2 + 4 = 20 (кг) — овочів купила господарка. Яблука не враховуємо, тому що це — фрукти.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 63, завдання 408; 409.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (16.12.2015)
Переглядів: 2080 | Рейтинг: 0.0/0
СЛОВА — НАЗВИ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ (МАШИНИ — НАШІ ПОМІЧНИКИ)
Периметр чотирикутника. Розв'язування задач за даним планом
Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 5. Розв’язання простих з...
Прямокутник. Задачі на знаходження третього доданка. Знаходження числових зна...
СЛОВА — НАЗВИ ПОСУДУ (ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ МАЛЬВІНИ)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]