💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Доба. Година. Хвилина. Секунда. Визначення часу за годинником

Доба. Година. Хвилина. Секунда. Визначення часу за годинником

Мета: ознайомити учнів із співвідношеннями між одиницями часу; вчити визначати час за годинником; формувати навички обчислень, використовуючи таблицю множення; розвивати мислення, математичне мовлення; виховувати розуміння необхідності берегти час.

ХІД УРОКУ

I. організаційний момент

II. актуалізація опорних знань перевірка домашнього завдання

Як зручно обчислити приклади (с. 17, завдання 90)?

весела лічба

 У класі було 30 учнів.

 Це на 2 менше, ніж у списку. Скільки треба рядів парт У класі помістити,

 Щоб усіх учнів по 8 В ряду посадити?

 А щоб всіх учнів класу По 6 посадити?

 На перерві біля школи Учні у футбол грали,

3.Гра «Котра година?»

Інші грали у «Квача»,

А треті — стрибали.

У футбол грали У 6 разів більше учнів,

Ніж стрибали,

Ну а грали у «Квача» —

На 10 учнів більше, ніж стрибали. Скільки учнів на перерві Активно відпочивали,

Якщо із них 8 учнів Через скакалку стрибали?

— Повторення таблиці множення на 6. Учитель показує на число навколо циферблата, учні множать його на 6 і дають відповідь.

— Користуючись циферблатом, складіть приклади на ділення на 6. (6: 6 = 1; 12 : 6 = 2)

4.Фронтальне опитування

1) Робота з виразами.

— У чому різниця?

(36 - 12) : 6 + 6;36- 12: 6 + 6

Повторення порядку виконання дій.

2) Обчислення прикладів.

4 ■ 6 + 1272 + 36 : 6(14 + 13) : 3

90 - 6 ■ 36 ■ 5 + 32 : 4 6 ■ 8 - 10

5.індивідуальне опитування

Картка 1

 1. Обчисліть приклади.

 6■8 - 5■632 : 4 - 5

 2. Розв’яжіть задачу.

Мама дала дітям 18 цукерок. Третина цукерок були шоколадні, решта — іриски. Скільки ірисок мама дала дітям?

Картка 2

 1. Обчисліть приклади.

 6 ■ 7 - 5 ■ 636 : 6 + 32

 2. Розв’яжіть задачу.

Бабуся поклала на тарілку 12 пиріжків. Третина пиріжків були з грибами, решта — з капустою. Скільки пиріжків з капустою було на тарілці?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Відгадайте загадку.

• Справно йде, хоч ніг не має,

Цоки-цок усім співає.

І секунди, і хвилини

Нам рахує він щоднини. (Годинник)

— Сьогодні на уроці ми будемо працювати з одиницями вимірювання часу, продовжимо навчатися визначати час за годинником.

IV. закріплення вивченого матеріалу

1. Бесіда

— Які одиниці часу ви вже знаєте?

— Скільки місяців у році?

— Скільки днів у році?

— Які осінні місяці ви знаєте?

— Скільки днів у кожному зимовому місяці?

— Ранок, день, вечір, ніч складають добу. Час визначають за годинником. За добу годинникова стрілка робить два повних оберти. Хвилинна стрілка робить повний оберт за 1 годину, а секундна — за 1 хвилину.

1 доба = 24 години 1 година = 60 хвилин 1 хвилина = 60 секунд

— Які види годинників вам відомі?

(Механічні, електронні, піскові, сонячні, водяні, маятникові)

2. практична робота.

Визначення часу за годинником

— Запишіть, скільки годин і хвилин показує кожний годинник.

— Котру годину показуватиме кожний годинник через 10 хвилин; 20 хвилин?

3.бесіда «Кожну хвилину бережи»

— Поясніть, як ви розумієте прислів’я: «Зробив діло — гуляй сміло». Фізкультхвилинка

V. розвиток математичних знань

1. робота в групах

— Розв’яжіть задачі.

1-ша група

Літак вилетів о 7 год 20 хв, а прилетів через 10 год 20 хв. О котрій годині прилетів літак?

2-га група

Потяг вирушив уранці о 9 год 18 хв, а прибув на станцію призначення о 21 год 56 хв. Скільки часу він був у дорозі?

3-тя група

Вистава закінчилась о 10 год 50 хв вечора. Коли вона розпочалась, якщо тривала 3 год 30 хв?

2. самостійна робота

1 варіант

— Обчисліть значення виразів, у яких останньою є дія віднімання.

72 - 5■8(60- 40) : 46■7 - 42

32 - 7 + 844- (7 + 17)18 : (12 - 9)

2 варіант

— Обчисліть значення виразів, у яких першою є дія віднімання.

13 - 6 + 512- 6 ■ 26 ■ 9 - 3

13 - (6 + 5)(12- 6) ■ 26 ■ (7 - 3)

3. Завдання з логічним навантаженням

 • Сьогодні о 12 годині дня іде дощ. Чи можна очікувати на сонячну погоду через 14 годин? (Ні, так як буде 2 години ночі.)

 • По одній і тій самій дорозі з двох сіл виїхали на велосипедах назустріч один одному Петро і Гриць. Петро проїхав до зустрічі 2 години. Скільки годин до зустрічі проїхав Гриць? (2 год)

VI. підсумок уроку

— Що нового дізналися на уроці?

— Скільки годин має 1 доба? 2 доби? 3 доби?

— Скільки хвилин у годині? у 2 годинах? у 1 годині 20 хвилинах?

— Скільки секунд у хвилині? у 1 хвилині 30 секундах?

VII. домашнє завдання

С. 17, завдання 91.

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення. Гра «Чарівні ланцюжки»

1 ■ 6 = □ ■ 3 = □ : 2 = □ + 18 = □

3 ■ 4 = □ : 6 = □ ■ 8 = □ : 4 = □

3. Гра «Допоможіть Сові розв'язати кругові»

[у + 9+ 51 ^_Д.

- 80- 7

- 90-31

4. Хвилинка каліграфії (с. 21)

5. Фронтальне опитування

— Як називаються числа при додаванні?

— Як знайти невідомий доданок?

— Як називаються числа при відніманні?

— Як знайти невідоме зменшуване?

— Як називаються числа при множенні?

— Як знайти невідомий множник?

— Замініть приклад на додавання множенням. 4 + 4 + 4 + 4 = □

13 + 13 + 13 + 15 = □

7 + 7 + 7 + 7 ■ 2 = □

— Чи вдалося це зробити у всіх прикладах?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (29.11.2015)
Переглядів: 3527 | Рейтинг: 2.0/1
І. Гнатюк «Наша хата». Прислів'я. «Роде наш красний» (українська народна ...
Мотивування дітей до систематичного заняття фізичними вправами. Рухливі ігри ...
І. Жиленко «Доброго ранку!..», Т. Коломієць «Задзвонив синенький дзвоник». В....
Елементарне поняття про театральне мистецтво. Практична робота «Художник у те...
Тварини весною. Зустрічаємо птахів
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]