💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Додавання і віднімання чисел у межах 100 з переходом через розряд. Периметр многокутника

Додавання і віднімання чисел у межах 100 з переходом через розряд. Залежність результаті додавання й віднімання від зміни одного з компонентів. Задачі на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць, сформульовані у непрямій формі. Периметр многокутника

Мета: формувати вміння розв'язувати задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць, сформульовані у непрямій формі, визначати істинні та хибні висловлювання; вдосконалювати вміння порівнювати числові вирази, не обчислюючи їх значення, обчислювати периметр многокутника; розвивати пізнавальну активність; виховувати старанність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

— Зачитайте розв’язання до задачі 60 (с. 13).

(17 - 9 = 8 (діт.))

— Хто розв’язав задачу за допомогою рівняння?

— Зачитайте рівняння.

— Який компонент був невідомий?

— Як знайшли невідомий від’ємник?

2. Гра «Так чи не так?» (с. 13, завдання 61)

— Визначте істинні та хибні висловлювання.

3. Гра «Число загубилося»

□ + 4 = 12□ - 5 = 980 - □ = 29

□ + 7 = 19□ - 8 = 617 - □ = 17

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми пригадаємо прийоми додавання і віднімання у межах 100 з переходом через розряд, продовжимо роботу над задачами.

IV. Робота над темою уроку

1. Колективна робота над задачею (с. 14, завдання 65)

Аналіз задачі за запитаннями вчителя. Складання короткої умови. Жук-олень — 7 см, це на 4 см < —і Жук-вусач — ?

Розв’язання:

7 + 4 = 11 (см)

Відповідь: 11 см — довжина тіла уссурійського жука-вусача.

2. Самостійне розв'язання задачі (с. 14, завдання 66)

Перевірка розв’язання:

11 - 4 = 7 (років)

3. Робота над складеною задачею, що містить зменшення числа на кілька одиниць, сформульоване у непрямій формі (с. 14, завдання 67)

Аналіз задачі за запитаннями вчителя. Складання короткої умови.

На сніданок — 13 бубликів, це на 19 бубликів < —,

На обід — ?1 ?^__________|

На полуденок — 15 бубликів /

— Чи можемо відразу дати відповідь на питання задачі?

— Чому?

— Як дізнатися, скільки бубликів з’їв Пончик на обід і полуденок разом?

— Чому будемо виконувати дію додавання?

— Як дізнатися, скільки бубликів з’їв Пончик на обід?

— Яку дію будемо виконувати?

— Чому?

— Запишіть розв’язання в зошити.

Учні високого і достатнього рівня знань записують розв’язання самостійно. Решті можна роздати картки-підказки.

Картка-підказка

 1) □ + □ = □

 2) □ - □ = □

Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

1. Самостійна робота (с. 14, завдання 62)

— Запишіть кожне число у вигляді суми розрядних доданків.

1 варіант — 82; 48; 22; 74.

2 варіант — 49; 51; 85; 17.

2. Гра «Допоможіть Сові розв'язати кругові» (с. 14, завдання 63)

— Розв’яжіть кругові приклади.

— Поясніть, яким способом обчислювали.

3. Порівняння виразів (с. 14, завдання 64)

— Порівняйте вирази, не обчислюючи їх значення.

— Що для цього треба зробити?

4. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок» (с. 14, завдання 68)

Розв’язання

 1) 13 - 8 = 5 (років) — різниця

 2) 9 - 5 = 4 (роки)

Відповідь: Степанові було 4 роки.

5. Робота над геометричним матеріалом (с. 14, завдання 69)

— Назвіть тільки многокутники.

— Знайдіть периметр п’ятикутника.

VI. Підсумок уроку

— Що цікавого дізналися на уроці?

— Як розв’язувати задачі, які містять збільшення та зменшення числа на кілька одиниць, сформульовані у непрямій формі?

VII. Домашнє завдання

С. 14-15, завдання 70; 71.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (27.11.2015)
Переглядів: 2966 | Рейтинг: 0.0/0
Комбінована аплікація. Послідовність дій під час виготовлення комбінованої ап...
Спостереження та досліди. Практична робота. Дослідження дрібних деталей предм...
Бережливе ставлення до природи
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
Конструювання із сірникових коробок. Човник
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]