Будівельний конструктор
Урок 49

Тема. Будівельний конструктор

Мета: ознайомити учнів з призначенням будівельного конструктора, формою, розміром деталей, особливостями їх з’єднання; правилами ко-ристування.

Обладнання: будівельний конструктор для кожного учня, ілюстрації із зображенням праці будівельників.

ХІД УРОКУ

І. Організація учнів до уроку

— Діти, уважно послухайте вірш і скажіть, про кого розповідається у ньому.

Муляр плечима торкнувся хмаринки!

Дім нам будує — не згає й хвилинки.

Рівно виводить він стіни в будові.

В нього підручний напоготові:

Кран величезний! Сьогодні ще зрання

Цеглу доставив на риштування.

З другом таким працювати охота —

В муляра хутко скінчиться робота:

Ось домурує останню цеглинку

І заховається геть за хмаринку!

ІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності

— Люди яких професій ще потрібні, щоб збудувати будинок? (Відповіді дітей.)

Бесіда про будівництво.

— Ось муляр укладає цеглу, а монтажник монтує залізобетонні панель-ні блоки, штукатури штукатурять стіни, теслярі вставляють віконні рами і двері, маляри фарбують стіни і віконні рами, сантехники укладають тру-би для газу і води, електрики проводять освітлення, бетонники укладають бетон на сходових майданчиках. Крім того, на будівництві працює багато робітників таких професій: машиністи підйомних кранів, бетономішалок, шофери, такелажники, які керують подачею будівельних матеріалів на по-верхи, що споруджуються.

Раніше будівельна техніка була недосконалою і будинок зводили протя-гом двох–трьох років. Тепер будівельники працюють швидко, бо на будів-ництві є багато різних машин і механізмів, готових панелей-блоків. Тому бу-динок можна спорудити за два–три місяці.

ІІІ. Формування нових знань

— Зараз ми з вами розглянемо картину, на якій зображено будинок, і визначимо складові частини цього будинку: фундамент, стіни, покрівля, вікна, двері, стеля.

Такий макет будинку ми зможемо виготовити з деталей будівельного конструктора.

IV. Практична робота

1. Вправа на визначення деталей «впізнай за малюнком».

На дошці виставляться один за одним схематичні зображення деталей конструктора; завдання учнів — знайти їх у наборі і показати.

2. Демонстрування способів з’єднання деталей.

Вправляння учнів у з’єднанні окремих блоків.

V. Підсумок уроку

1. Бесіда.

• Хто розповість, для чого потрібен будівельний конструктор?

• З яких деталей можна звести стіни, дах?

• Як вони з’єднуються?

• Як треба користуватися набором?

2. Прибирання робочого місця.

3. Хвилинка поезії.

Слухання й обговорення змісту вірша Т. Коломієць.

Кран підйомний край дороги,

Мов журавлик довгоногий,

Мов журавлик-журавель

Із небачених земель.

Поверта до мене шию:

— Полетів би, та не вмію.

Хоч багато маю сил —

Я важкий та ще й без крил.

— Не журись! — вітаю крана,—

Скоро я дорослим стану

І змайструю все, як слід,—

Будеш крано-вертоліт.

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (03.08.2013)
Переглядів: 2247 | Рейтинг: 0.0/0
Н. Забіла «Древній Київ», М. Познанська «Зацвіли каштани»
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
Д. Красицький «Тарас Шевченко». Т. Шевченко «Світає...», «Встала весна...», «...
Сторінками улюблених книг. Урок позакласного читання
Екскурсія до водойми (до лісу). Правила поведінки поблизу водойми (у лісі)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]