💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Запис трицифрових чисел у нумераційній таблиці. Додавання розрядних чисел

Тема: Запис трицифрових чисел у нумераційній таблиці. Додавання розрядних чисел

Мета: пояснити запис трицифрових чисел у нумераційній таблиці додавання розрядних чисел.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

• Повідомити довжину другого відрізка (завдання 496).

• Прочитати умову і відповідь кожного прикладу завдання 497.

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та

опорних знань

1. Робота з картками.

Картка 1

Обчислити.

56 763592

+ — + —

24 293768

Скільки всього копійок?

1 грн. 13 коп. = □ коп.

2 грн. 47 коп. = □ коп.

8 грн. = □ коп.

Картка 2 Обчислити.

37 528691

+ + _ —

26 381957

Скільки всього копійок?

2 грн. 04 коп. = □ коп.

4 грн. = □ коп.

9 грн. 18 коп. = □ коп.

Картка 3 Обчислити.

92 567744

_ + _ +

73 253837

Скільки всього копійок?

3 грн. 08 коп. = □ коп.

7 грн. 50 коп. = □ коп.

8 грн. = □ коп.

2. Колективна робота.

• Полічити сотнями від 500 до 1000, від 900 до 400.

Числа 500, 30, 5 600,20 200, 7 800, 40, 9 700, 1

Сума

ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

• Завдання 498, с. 75. Учні зачитують числа, з’ясовуючи, яке з чисел найбільше. Яке найменше?

• Завдання 499, с. 75. Усне виконання. Висновок: якщо в числах кількість сотень однакова, то більшим є те, в якого більше десятків; якщо кількість десятків однакова, то більшим є те, в якого більше одиниць.

IV. Сприймання та усвідомлення учнями нового

навчального матеріалу

• Завдання 500, с. 75. Учні будують нумераційну таблицю в зошиті і записують в ній числа.

• Завдання 501, с. 75. Вчитель пояснює додавання і віднімання третього розряду (круглих сотень) у порівнянні з діями над одноцифровими числами та круглими десятками.

• Обчислити кругові приклади (самостійно):

800 - 200700+ 200100 + 100

900 - 100400- 100500 + 200

600 - 500200+ 300300 + 300

V. Розвиток математичних знань

• Завдання 502, с. 76. Фронтальна робота над задачею. Учні пояснюють, що дізналися за допомогою кожного виразу.

• Завдання 503, с. 76. Самостійне розв’язання задачі в зошитах.

Додаткові завдання (на вибір)

• На лаву сіли казкові дівчатка. Дюймовочка займає 1 см, Білосніжка — 5 см, а Мальвіна — 6 см. Чи помістяться вони всі, якщо довжина лави становить 14 дм?

• Скільки прямокутників на малюнку? А скільки квадратів? Назвати їх.

• Обвести фігуру, не відриваючи олівця від паперу і не проводячи двічі по одній лінії.

• Розв’язати рівняння. 8 ■ х = 48 х ■ 4 = 24 х + 47 = 98 х : 9 = 8

25 + х = 86 х - 38 = 25 72 - х = 16 21 : х = 3

• Мама купила 36 кг капусти. Дев’яту частину капусти вона витратила на салат, а решту засолила. Скільки кілограмів капусти засолила мама?

VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

Завдання 504, 505, с. 76.

Підсумки уроку.

Записати числа

8 сот. 2 дес. 5 од.

3 сот. 6 дес.

4 сот. 7 од.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.10.2015)
Переглядів: 957 | Рейтинг: 0.0/0
Різноманітність рослин
Способи згинання паперу
Ліплення з пластиліну (гриби)
Значення природи для життя людини
Дива природи. Редагування текстів
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]