💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Розв’язання задач на застосування таблиць множення і ділення. Задачі з буквеними даними

Тема: Розв’язання задач на застосування таблиць множення і ділення. Задачі з буквеними даними

Мета: вправляти учнів у застосуванні таблиць множення і ділення під час розв’язання задач; удосконалювати вміння розв’язувати задачі з буквеними даними.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

• Повідомити розв’язання першої задачі і розказати зміст та розв’язання оберненої задачі завдання 261.

• Повідомити розв’язання задачі 262 за допомогою дій і виразу.

1. Робота з картками.

Картка 1

Обчислити.

46 - 7 ■ 2 7 ■ 5 + 5

Порівняти вирази.

7 ■ 5 □ 5 ■ 7 4 ■ 8 □ 42 - 10 Картка 2

Обчислити.

7 ■ (36 - 30) + 10 7 ■ 6 + 7 ■ 4 Порівняти вирази.

7 ■ 6 □ 6 ■ 7

8 + 8 □ 6 ■ 2 Картка 3

Обчислити.

7 ■ (48 - 40) + 14 7 ■ 5 + 7 ■ 3 Порівняти вирази.

7 ■ 3 □ 3 ■ 7 23 - 4 □ 15 + 5

2. Колективна робота.

• Заповнити таблицю:

а2 3 4 5 6 7 8 9

7 ■ а

• Обчислити «ланцюжки».

36:6 7-6 12:6 4-3

 + 1 -22•8 : 2

•4 : 5: 4•9

• Математичний диктант провести за завданням 263, с. 43. Записати приклади.

26 + 7 ■ 6 7 ■ 9 - 32

2 ■ 6 □ 6 + 4 9 + 5 □ 7 + 8.

48 - 7 ■ 2 + 22 ((95 - 60) : 5) ■ 7

6 ■ 4 □ 30 - 6 15 - 6 □ 27 - 7

99 - 7 ■ 7 + 20 ((62 - 20) : 6) ■ 9

2 ■ 9 □ 6 ■ 3 32 - 2 □ 29 + 3

III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

• Завдання 264, с. 43. Усне виконання з коментуванням. Учні пояснюють, як знайшли масу залізного бруска, та на скільки кілограмів залізний брусок більше.

IV. Розвиток математичних знань

• Завдання265, с. 43. Усне коментоване обчислення виразу.

• Завдання 267, с. 43. Ознайомившись зі змістом, учні аналізують задачу і колективно записують її розв’язання:

а : 6 — кілограмів яблук у кошику;

а : 6 + а — всього кілограмів у ящику і кошику.

Відповідь: а : 6 + а кілограмів у ящику і кошику.

• Завдання 266, с. 43. Прочитавши умови задачі, учні складають план її розв’язання.

1) Скільки журналів і брошур разом?

2) У скільки разів більше газет, ніж журналів і брошур разом?

Запропонувати учням записати розв’язання за допомогою дій і виразу.

• Завдання 268, с. 43. Самостійне розв’язання прикладів з подальшою фронтальною перевіркою.

• Завдання 269*, с. 43. Для виконання завдання учні пригадують склад числа 8.

Додаткові завдання (на вибір)

а) Розв’язати рівняння.

х + 28 = 7336 + х = 94

х - 12 = 2182 - х = 15

б) Обчислити.

(16 + (42 - 26)) :4(45 : 5 + 18) : 3 + 29

2 ■ 5 + 3 ■ 6 + 4 ■ 7 + 5 ■ 8 7 ■ (54 : 6) + 17

(6 ■ 8 - 41) ■ 7 - 29 54 : 6 + 35 : 5 + 16 : 4

в) Порівняти вирази, не обчислюючи.

57 + 24П 24 + 57 87 - 25П 87 - 26

43 + 26П 43 - 26 69 - 13П 68 - 13

г) Накреслити квадрат зі стороною 5 см. Знайти його периметр.

ґ) Віні-Пух сам з’їдає 40 кг цукерок за 8 днів, а разом з П’ятачком — за 5 днів. За скільки днів П’ятачок сам з’їсть 30 кг цукерок?

V. Повідомлення домашнього завдання і підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

Завдання270, 271, с. 44. Підготуватись до контрольної роботи.

Підсумки уроку.

Скласти і розв’язати задачу.

Чашок — 6 шт.

Склянок ? у 2 р. м.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (05.10.2015)
Переглядів: 909 | Рейтинг: 0.0/0
Запитання до природи. Звідки береться олія?
Розмітка за зразком, клітинками та лінійкою
Як росте і розвивається людина. Практична робота «Визначення росту і маси тіл...
Світ за вікном. Побудова і записування речень, що передають, описують вид із ...
Живі організми, їх ознаки та умови, необхідні для життя, різноманітність
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]