Тема: Таблиці ділення на 2 і 3 Мета: закріплення таблиці ділення на 2 і 3, удосконалення навичок розв’язання прикладів задач, які включають дію ділення. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань Учні зачитують приклади з відповіддю 18, 21, 27 (завдання 130). 1. Робота з картками. Картка 1 2 •2 + 82• 9 + 11 2 •6 + 63• 6 - 8 3 •3 - 23• 5 - 15 15л молока розлилив глечики, по 3 л в кожний. Скільки наповнили глечиків? Картка 2 2 •4 + 122 • (29 - 25) 3 •8 - 14(56 - 53) • 5 2 •7 + 323 • (37 - 30) На поливання 3 дерев витратили 12 відер води. Скільки відер води виливали під одне дерево? Картка 3 2 • 3 + 3• 4 + 2 • 82 • (34- 30) 3 • 9 - 2• 2 - 3 • 2(43 - 1- 40) • 6 3 • 8 + 2• 6 - 3 • 6 Коли з бідона взяли 3 банки по 4 кг меду, то в ньому ще залишилося 5 кг. Скільки кілограмів меду було в бідоні? 2. Колективна робота. • Розв’язати кругові приклади. 2 • 5 10- 718 - 8 15 - 7 3•5 10 - 8 8 - 62• 9 • Смужку довжиною 12 см поділили на 4 рівні частини. Яка довжина однієї частини? • Обчислити. 2 • а - 15, 3 • а - 15, якщо а = 9. III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку • Завдання 131, с. 24. Усне виконання завдання. IV.Розвиток математичних знань • Завдання 132, с. 24. Учні пригадують таблицю ділення на 2 і 3. • Завдання 133, с. 24. Коментоване розв’язання прикладів. • Завдання 134, с. 24. Ознайомлення з задачею. Розбір. Самостійне виконання завдання. • Завдання 135, с. 24. Самостійне розв’язання першої задачі. Фронтальна робота над складанням оберненої задачі на дію множення. Додаткові завдання (на вибір) 18: 2 + 6 Я15 : 3 - 4 Н 2 • 4 + 12 В 2 • 3 + 15 А 3 • 3 + 14 Н 27 : 3 + 12 А 3 • 6 - 17 Н 6 : 2 + 15 Ч 23 21 20 18 21 1 1 15
• Дмитро вищий від Ігоря, а Ігор вищий від Олега. Хто нижче — Дмитро чи Олег? • Довжина одного відрізка 12 см, а другий — на 2 см коротший. Яка довжина другого відрізка? Накреслити їх. • За якою ознакою складено рядки слів: а) ранок, день, ніч; б) весна, літо, осінь, зима; в) грудень, січень, лютий; г) доба, тиждень, місяць, квартал? • Дібрати потрібні числа. □ • 5 + 5 = 15 3• □ + 3 = 30 □ 6 - 6 = 122• 6 + □ = 14 2 • □ + 16 = 303• 5 + □ = 55 V.Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання V. Домашнє завдання: Завдання 136, с. 24. Підсумки уроку. Назвати «зайві» числа. 27, 25, 24, 21, 19, 18, 15, 12, 9, 7, 6, 3. 18, 16, 14, 13, 12, 11, 10, 8, 6, 5, 4, 2. | |
| |
Переглядів: 999 | |
Брати наші менші. Робота з деформованими текстами |
Застосування загального правила додавання двоцифрових чисел до прикладів виду... |
Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Задачі на дії різно... |
Узагальнюючий урок із теми «Мова живопису й графіки». Колективна робота «Хто ... |
«Крашанки і писанки» (за О. Менем). «Гей, Великдень!». К. Пере лісна «Писанка... |
Всього коментарів: 0 | |