💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Ознайомлення з поняттям «обернена задача». Розв’язання рівнянь

Тема: Ознайомлення з поняттям «обернена задача». Розв’язання рівнянь

Мета: ознайомити з поняттям «обернена задача»; закріпити вміння розв’язувати рівняння.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та

опорних знань

Контроль, корекція і закріплення знань. Перевірка домашнього завдання.

Двоє учнів вписують числа в схему задачі 39. Потім порівнюють обидва розв’язання, відповідаючи на запитання: «Яка різниця між ними?»

□ + □ - □

(□ + □) - □

1. Робота з картками.

Картка 1

1. Розв’язати рівняння. х + 24 = 64

37 + х = 49

2. Обчислити 49 - а, якщо а = 13, а = 9.

Картка 2

1. Розв’язати рівняння. х + 18 = 30

22 + х = 50

2. Обчислити а + 27, а - 27, якщо а = 58, 28. Картка 3

1. Розв’язати рівняння. х + 22 = 100

55 + х = 89

2. Обчислити Ь + а + 30, Ь - а + 30, якщо Ь = 50, а = 10; Ь = 35, а = 18.

III. Фронтальне опитування

1. Збільшити кожне непарне число ряду на 18, а парне — на 15.

2, 4, 5, 7, 9, 10, 12, 13, 16, 17

2. Розмістити числа у порядку зростання.

20, 12, 21, 70, 17, 72, 27, 77

3. За допомогою цифр 3, 6 і 8 записати дев’ять різних двоцифрових чисел.

4. Завдання 52, с. 11. Учні коментують, як виконали обчислення.

IV. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

1. Завдання 54, с. 11. Колективне виконання завдання.

Учні розглядають малюнки, задачі та їх розв’язання. З’ясовують, що спільного і відмінного в цих задачах. Як скласти другу задачу з першої? Учні роблять висновок: щоб скласти обернену задачу, потрібно в умову ввести число, яке було невідомим у першій задачі, а одне з відомих у першій задачі чисел зробити невідомим.

2. Завданням 55, с. 12. Самостійне виконання завдання.

Один учень працює на закритій дошці, розв’язує решта учнів — у зошитах.

Після перевірки учні намагаються скласти обернену задачу. Обернені задачі:

 1 б. — 42 м лк1 б.—? м і су

95м } ?кг

 2 б. — ? м2 б.—53 м

 1?

 I ? м

1 б. — 42 м

2 б. — 53 м

3. Завдання 56, с. 12. Учні пригадують, як розв’язати рівняння з невідомим доданком. За бажанням вони можуть розв’язати решту рівнянь.

4. Завдання 57, с. 11. Колективне виконання завдання.

5. Завдання 53, с. 12. Самостійна робота. Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

Додаткові завдання (на вибір)

1. Розв’язати «кругові» приклади.

40 - 1327 - 1490- 60

1 + 61 13 + 6530- 29

62 - 2278 + 12

2. Розв’язати рівняння, в яких невідомий доданок.

х - 15 = 45 х + 16 = 30

х + 28 = 30 36 - х = 2

43 - х = 20 24 + х = 60

3. Розв’язати задачу і скласти обернені задачі. Учні посадили 34 клени і 25 ялинок. Скільки дерев

посадили учні разом?

4. Постав знаки «+», «-», щоб рівності були вірними.

16 * 12 = 2878 * 55 = 23

47 * 33 = 1484 * 19 = 65

68 * 12 = 8052 * 22 = 30

5. Обчислюваний «ланцюжок».

100 мінус 70...; додай 6...; відніми 16...; додай 1...; додай 19.; додай наступне число.; відніми 1., відніми попереднє число.

Що вийшло? (Відповідь: 1).

V. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

VI. Домашнє завдання

Завдання 58, 59, с. 12.

Підсумки уроку.

Що таке обернена задача?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (23.09.2015)
Переглядів: 7617 | Рейтинг: 0.0/0
Продовжуємо вивчати клавіатуру
Збирання квітів різних видів місцевих рослин. Виготовлення квіткової абетки
Хто як до зими готується. Побудова і записування речень, що передають зміст м...
Свято здоров'я (урок проводять два вчителі)
Конструювання. Курочка Ряба
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]