УРОК 78 Тема. Віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд Мета: ознайомити з прийомом віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд; вправляти у розв'язанні задач на три дії; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби, предметні малюнки. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1.Перевірка домашнього завдання ♦ Записати виразом розв'язання задачі № 642. ♦ Прокоментувати розв'язання декількох прикладів із вправи № 643. 2.Усні обчислення 1) Гра «Естафета». I ряд II ряд III ряд 150 + 90 170 + 50 160 + 80 320 + 80 440 + 60 550 + 50 480 30 590 70 940 30 500 90 600 80 300 60 130 + 80 150 + 90 340 + 70 210 + 90 520 + 80 670 + 30 330 70 550 80 660 90 Індивідуальна робота за картками. Картка 1 Маса 3 однакових банок меду 12 кг, а 8 таких банок соку — 16 кг. Маса якої банки більша: з медом чи з соком? Обчислити: 450 + 380, 900 90, 1 м 65 см Рибалка упіймав 6 лящів, а окунів — на 18 більше. Третину вилову він віддав бабусі. Скільки рибин рибалка віддав бабусі? Обчислити: 430 + 180, 810 + 70, 410 220 Завдання для опитування. Перший доданок 500, другий на 200 менше. Знайти суму цих чисел. Сума двох чисел 400, знайти перший доданок, якщо другий — 450. Суму чисел 15 і 65 зменшити на 35. Різницю чисел 16 і 9 збільшити у 9 разів. Що більше — 1 м чи 10 см? Що менше — 1 дм чи 10 см? II. Вивчення нового матеріалу 1. Підготовча робота Розв'язати з поясненням. На ? грн. дорожча —>■ 37 18, 56 37, 630 200 30, 540 400 50. Пояснення матеріалу: аналіз розв'язання прикладу за вправою № 645 Коментоване обчислення прикладу 730 280 Самостійна робота Розв'язання прикладів № 648. III. Закріплення вивченого матеріалу 18 кг 1. Робота над задачею № 649 Чи можна одразу відповісти на питання задачі? Яких даних не вистачає для цього? З яких даних ми можемо знайти кількість картоплі, витраченої за 1 день з першою денною нормою? Як визначити нову денну норму? На скільки днів з новою денною нормою вистачить 18 кг картоплі? Усне розв'язання задачі № 647 Фізкультхвилинка Розв'язання задачі № 650 До цієї задачі учням можна запропонувати схему розв'язання: Підсумок уроку Домашнє завдання № 651, 652. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 1353 | |
Елементарне поняття про архітектуру як вид мистецтва. Практична робота «Місто... |
Таблиця віднімання числа 8. Розв'язування задач |
Пошиття виробів з тканини. Шви «уперед голку», «через край» |
Родина, рідня, рід. Сімейний календар |
Знаходження значень виразів, що містять дужки. Розпізнавання многокутників. Ф... |
Всього коментарів: 0 | |