Рід іменників: чоловічий, жіночий, середній
Тема: Рід іменників: чоловічий, жіночий, середній
Мета: ознайомити учнів з новими поняттями: «рід іменників», «чоловічий рід», «жіно¬чий рід», «середній рід»; розвивати вміння розрізняти рід іменників; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати культуру писемного мовлення.

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Чути дзвоник голосистий,
Він дзвенить, немов намисто.
Намистинки розсипає
Й весело нас всіх скликає.
Подивилися на мене,
Усміхнулися усі:
Хто готовий до роботи?
Хто бадьорий?.. Молодці!
Щоб урок пройшов немарно,
Треба сісти рівно, гарно.
Не базікати на уроках,
Як папуга чи сорока.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
(запис дати, класна робота)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ
(ЗАПИС ТЕМИ)
Повторення. Питальні речення
- Складіть питальні речення до теми уроку.
- Що таке рід іменників?
- Як визначити рід іменника?
- Скільки родів іменників існує?
IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Ознайомлення з теоретичним матеріалом
2. Первинне закріплення
Озеро, школа, ручка, повість, пенал, небо, місто, клас, олівець)
3. Закріплення
Визначити рід
Окунь риб в ставку ковта,-
Проковтнув би і кита!
Та хотів чи не хотів,-
А нема в ставку китів.
4.Фізкультхвилинка
Визначити рід рухами
Море, хліб, оса, літо, хмара, котик, рука, сонце, міст, вогнище.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1. Словникова робота
— Знайти іменник не чоловічого роду
Шоколад, морозиво, торт, цукор, сироп, десерт.

2. Робота з підручником
Визначити рід іменників (с. 128 впр 306)

3. Вибіркове списування. Робота в парах
— Прочитайте прислів'я та приказки.
• Від гнилого яблука і здорове згниє.
• Збирай по ягідці — набереш кошик.
• Хто літом працює до поту, зимою поїсть в охоту.
• Хто має розум, той не їде зимою возом.

— Випишіть іменники за родами.
— Допишіть по два іменники кожного роду.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Якого роду можуть бути іменники?
— За допомогою яких слів можна визначити чоловічий, жіночий, середній рід іменників?


VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вправа 307, с. 129. Правило, с. 128.
Категорія: Рідна мова | Додав: Алла (03.01.2016)
Переглядів: 1779 | Рейтинг: 0.0/0
Чим ми чуємо
М. Трублаїні «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку»
Запитання до природи. Чим снідає їжачок?
Вода та її властивості. Демонстрація властивостей води (безбарвна, прозора, н...
Охорона тварин. Турбота людей про тварин
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]