Смаки і захоплення

Тема 30. Смаки і захоплення

Мета: пояснити учням вплив смаків і захоплень на здоров'я людини; вчити обирати заняття і захоплення, що позитивно впливають на здоров'я; розвивати вміння співвідносити свої наміри і здібності; виховувати потребу в творчій самореалізації на основі захоплень і інтересів.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

— Чим ви любите займатися у вільний час?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як смаки і захоплення впливають на здоров’я людини, які заняття і захоплення позитивно впливають на здоров’я.

IV. Вивчення нового матеріалу

1.Робота за підручником (с. 98-100)

— Як відомо, не існує двох однакових людей. У кожного — свої погляди на одне й те саме явище, подію, річ. Комусь подобається картина художника і він може довго стояти і милуватися нею. Інший зовсім байдужий до цієї картини. Хтось із великим задоволенням слухає класичну музику, а хтось надає перевагу сучасній. Одна людина любить відвідувати театр, а інша — ні.

Інколи кажуть, що кожна людина має свій смак. Смак свідчить про те, як людина ставиться до чогось красивого: живопису, музики, літератури, скульптури тощо. Людина з гарним смаком любить і цінує прекрасне.

Поміркуйте, що означає прислів’я: «Про смаки не сперечаються».

— У кожного — свої захоплення. Захоплення — це те, чим людина любить займатися. Наприклад, ти захоплюєшся спортом, туризмом, колекціонуванням марок, а твій сусід цілими днями грає в комп’ютерні ігри, потайки від батьків пробує курити сигарети. У вас різні захоплення. Твої заслуговують на схвалення, а сусіда — ні.

— Розгляньте малюнки на с. 98-99. Доведіть, що смаки і захоплення людини можуть багато «розповісти» про неї.

— Що сприяє збереженню та зміцненню здоров’я?

— Наведіть приклади захоплень, які зміцнюють здоров’я (с. 100).

— Що згубно впливає на здоров’я?

— Навчіться відрізняти корисне від шкідливого і завжди обирайте корисне!

— Розкажіть про:

свої захоплення;

захоплення твого друга;

захоплення твоїх однокласників.

— Які захоплення сприяють зміцненню здоров’я, а які — навпаки — шкодять йому?

Домашнє завдання

— Удома візьміть інтерв’ю у батьків. Розпитайте:

чим вони захоплювалися в дитинстві;

які в них захоплення тепер.

Фізкультхвилинка

 ТЕПЛОХІД Від зеленого причалу Відштовхнувся теплохід Раз, два!

Крок назад зробив спочатку Раз, два!

Потім знову крок вперед Раз, два!

Хвилька його підхопила, Вправо-вліво нахилила.

І поплив, поплив по морю Швидко-швидко теплохід, До зеленого причалу Набирає повний хід.

(Встати з-за столів.)

(Крок назад.)

(Крок уперед.)

(Нахили тулуба вправо-вліво.) (Хвилеподібні рухи руками.)

(Ходьба на місці.)

(Повторити 4-6 разів.)

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Робота в парах

— Як ви вважаєте, чому в магазинах так багато різних продуктів і товарів?

— Розкажіть про свої смаки. Знайдіть три речі, в яких ваші смаки збігаються, і три — в яких відрізняються.

2. Практична робота

— Намалюйте своє захоплення або підготуйте презентацію на тему «Моє захоплення».

— Разом з однокласниками зробіть плакат «Захоплення учнів нашого класу».

3. Гра з м'ячем «Мені подобається.»

Учні утворюють коло. Ведучий кидає м’яч довільно вибраному гравцеві. Той повинен упіймати його і назвати одне зі своїх улюблених занять, починаючи зі слів «Мені подобається.» (наприклад, грати у футбол або плести з бісеру).

— Отже, у вас дуже багато цікавих захоплень, а це означає, що корисним відпочинком може бути заняття спортом або іншою улюбленою справою (малювання, вишивання, гра в шахи). Займаючись улюбленою справою, людина відпочиває.

VI. Підсумок уроку

— Які захоплення є у вас?

— Чому захоплення — кращий відпочинок?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 8454 | Рейтинг: 1.5/2
Ознайомлення з дією віднімання. Знак «мінус». Складання прикладів на відніман...
Виражальні можливості силуетної форми. Виготовлення силуетних форм за допомог...
Повітря та його властивості. Демонстрація властивостей повітря
Л. Вахніна «Кордон», Г. Бойко «Ділові розмови»
Складання таблиці множення числа 5. Вправи та задачі на засвоєння таблиці мно...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]