Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (закріплення). Задачі на дві дії

Урок 52

Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (закріплення). Задачі на дві дії, в яких результат першої дії треба порівняти з одним із даних задачі

Мета: розглянути нові види задач на дві дії; закріплювати в учнів уміння виконувати додавання й віднімання двоцифрових чисел.

Обладнання: таблиця усних обчислень, схеми задач, картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Назвати відповіді прикладів № 392 у порядку зростання.

2) Пояснити розв’язання прикладів на віднімання.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Розв’язати приклади.

Картка 2

Обчислити.

25 + (13 – 9)

66 – (12 + 34)

20 + (27 + 30)

40 + 17 + 2

90 – (60 + 20)

23 + 34 + 31

Картка 3

Знайти різницю 56 – а, якщо а = 25, 43, 14, 32.

3. Усні обчислення

1) Гра «Роздай зайчикам морквини».

11 25 38 68 76 85

71 + 14 67 – 42 53 + 23 7 + 31 40 + 28 45 – 34

2) Гра «Математичне намисто».

51 + 5

3) Порівняти приклади.

34 + 23 __ 78 – 14

21 + 27 __ 24 + 11

40 – 20 __ 67 – 40

4) Виконання завдання № 393.

II. Робота над новим матеріалом

1. Розв’язання задачі № 394

Діти уважно читають задачу.

Учитель записує на дошці скорочений запис задачі.

Було — 96 с.

Прочитала — 31 с.

Залишилось — ? с.

на ? більше

— Чи можемо одразу дати відповідь на головне запитання задачі?

— Чому? (Не знаємо, скільки залишилось.)

— Що знайдемо першою дією?

— Якою дією відповісти на головне запитання задачі?

Діти розглядають подане у підручнику розв’язання задачі й дописують його самостійно.

2. Розв’язання задачі № 395

На дошці один учень за допомогою класу записує скорочений запис задачі.

Було — 67 к.

Продали — 44 к.

Залишилось — ? к.

на ? більше

— Чи можна одразу дати відповідь на запитання задачі?

— Про що дізнаємося спочатку?

— Яку дію будемо виконувати? Чому?

— Яку дію треба виконати, щоб відповісти на запитання задачі?

3. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Самостійна робота

Виконання завдання № 397.

1 варіант розв’язує приклади верхнього рядочка;

2 варіант розв’язує приклади нижнього рядочка.

2. Перевірка роботи

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 73 № 398, № 399.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 1600 | Рейтинг: 0.0/0
Вода в природі та в житті людини. Дослідницький практикум. Куди зникає вода з...
Усне й письмове додавання й віднімання двоцифрових чисел. Складання задачі за...
Контрольна робота № 6
Звуки [с], [с']. Позначення їх буквами С, с ("ео)
Складання таблиці множення числа 4. Застосування таблиці для розв’язання прик...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]