💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Переставна властивість дії додавання. Порівняння задач на збільшення і зменшення числа на декілька одиниць

Урок 3

Тема: Переставна властивість дії додавання. Порівняння задач на збільшення і зменшення числа на декілька одиниць

Мета: узагальнювати знання учнів про переставну властивість дії додавання; повторити таблиці додавання і віднімання чисел у межах 10; учити порівнювати прості задачі на збільшення і зменшення числа на декілька одиниць; розвивати спостережливість, кмітливість.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Щоб урок пройшов немарно,

Треба сісти рівно, гарно

І виконувати те,

Про що мова зараз йде.

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Гра «Засели будиночки»

10

25

3 6

4 7

 2 Розв'язування задач

1) Сьогодні вівторок, а до початку канікул ще 4 дні. Якого дня тижня почнуться канікули?

2) З середи до п’ятниці був лютий мороз. Скільки діб був лютий мороз?

 3 Гра «Обчисли правильно»

Мета гри: формувати навички табличного додавання і віднімання в межах 10, уміння користуватися термінами «доданок», «сума».

Обладнання: в учнів — картки з числами від 0 до 9.

Опис гри: перед кожним учнем розкладені в будь-якому порядку лицьовою стороною вверх картки з числами від 0 до 9. Учитель читає вираз. Учні, розв’язавши його, шукають картку з відповіддю і перевертають її лицьовою стороною вниз. Учитель дає 6-7 прикладів з різними відповідями.

 • Знайди суму чисел 5 і 4.

 • На скільки 6 більше 3?

 • До 4 додай стільки ж.

 • Збільши 3 на 4.

 • Перший доданок дорівнює 2, другий — 3. Чому дорівнює сума?

 • 5 плюс 1.

— А тепер проведемо перевірку. Ті, у кого залишилися не перевернутими картки з числами 0; 1; 2 і 4, правильно впоралися із завданням.

 4 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

Дані числа: 7; 5; 3; 4; 1; 2; 6.

— Запишіть ці числа в порядку зростання.

— Запишіть ці числа в порядку спадання.

III. Повідомлення теми і мети уроку

IV. Розвиток математичних знань

 1 Повторення переставної властивості додавання

Учитель. Максим, Жора і Богдан мали знайти суму чисел 2; 3 і 5. Усі діти знайшли суму правильно.

Максим: 2 + 3 + 5 = 10 Ж о р а: 5 + 3 + 2 = 10 Богдан: 5 + 2 + 3 = 10

— Діти склали однакові приклади? чому ви так вважаєте?

— А чи можна сказати, що якийсь приклад складено неправильно? чому?

— Згадайте, якою властивістю додавання можна користуватися під час розв’язування прикладів.

Переставна властивість додавання:

Додавати числа можна в будь-якому порядку.

 2 Обчислення значень виразів зручним способом

7 + 5 + 35 + 3 + 7 + 5

2 + 10 + 84 + 1 + 6 + 9

 3 Розв'язування задач

1) Робота над загадками.

 • Дуже товсті ноги маю,

Тихо їх переставляю.

Височезний я на зріст,

Біля рота маю хвіст! (Слон)

 • Він такий смугастий,

Він такий ікластий,

Найстрашніший у тайзі,

Перед ним тремтять усі,

Як роззявить пащу: игрр!

Називають звіра... (тигр).

2) Складання задач про слонів і тигрів за схемами.

I — 5------1 I — 5 ^----------1

II — ?, на 3 > ІII — ?, на 3 <І

— чим схожі задачі? чим різняться?

— Чому перша задача розв’язується додаванням, а друга — відніманням?

Фізкультхвилинка

Раз! Два! Час вставати — Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідайте, Швидко втому, проганяйте П’ять! Шість! Засміялись, Кілька раз понахилялись. Сім! Вісім! Час настав

Повернутися до справ.

4 Самостійна робота

1 варіант 7 - 3 + 4 10 - 1 - 6

1 + 3 + 3 10 - 5 - 4

2 варіант

6 + 1 + 1 10 - 8 + 7

 4 + 0 + 6 1 + 9 - 4

Двоє учнів працюють біля дошки.

Перевірка

— Поставте знак плюс, якщо приклади розв’язані правильно.

— Поставте знак мінус, якщо допущені помилки.

— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.

— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився по-

1) Кришка парти має 4 кути. Один з них відрізали. Скільки кутів стало в кришки парти? (5)

2) Надійка поставила 11 тарілок на стіл, із них перевернула 3 тарілки. Скільки тарілок на столі? (11)

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що ви сьогодні дізналися нового?

— Якою властивістю додавання можна користуватися під час розв’язування прикладів?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 1727 | Рейтинг: 0.0/0
Цирк! Цирк! Цирк! Складання розповіді за серією малюнків
Вибір безпечного маршруту від дому до школи
Об’ємні вироби з природного матеріалу. Виготовлення із природних форм фігурок...
Ура! Канікули!
Симетричне вирізування. Виготовлення гірлянд-хороводів «Дерева»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]