💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Чи можна керувати дощем? А. Григорук «Як "видоїти" хмару?». Загадки

Урок 72

Тема: Чи можна керувати дощем? А. Григорук «Як "видоїти" хмару?». Загадки

Мета: закріплювати навички виразного читання; учити викладати свої думки в логічній послідовності; збагачувати активний словник школярів; розширювати їх світогляд; виховувати допитливість, працелюбність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Гра «Утвори слово»

— Додайте склад або букви, утворіть слова.

Очі — (ов)очі; рій — (об)рій; він — (дз)він; міль — (дж)міль; кіл — (со)кіл; так — (лі)так; парк — парк(ет); жир — жир(аф); доба — доба(вка); крок — крок(одил); лимон — лимон(ад); кит — кит(иця);

 2 Читайте! Помічайте! Продовжте!

Рано — нора; мило — ломи; мара — рама; сосна — насос; банка — кабан; Марко — комар; товар — варто; терка — катер; наказ — казна; наша — шана.

 3 Робота над скоромовкою

Віл везе важучій віз —

Вовну, вату, верболіз.

Вперся віл, і впало з воза Вісім в’язок верболозу.

Ю. Кругляк

 4 Продовжуй!

Дощ — як хлопчик по стежині:

Туп — (туп-туп).

І гуркоче грім у небі:

Го — (го-го).

Блискавиця б’є по хмарі:

Бу — (бу-бу).

Дзюркотить вода у річці:

Хлюп — (хлюп-хлюп).

Д. Мостовий

III. Перевірка домашнього завдання

1. Конкурс на краще повідомлення з дитячої енциклопедії

2. Читання народної усмішки «Гав!»

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Відгадайте загадку.

Білосніжна вата Пливе нижче хати,

А чим хата нижче,

То і дощик ближче. (Хмара)

Вправа «Мікрофон»

— А чи любите ви дощ? Чому?

— Про значення дощу в нашому житті ми дізнаємося з оповідання Анатолія Григорука «Як "видоїти” хмару?»

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Опрацювання оповідання Анатолія Григорука «Як "видоїти" хмару?»

1) Мовчазне читання оповідання учнями.

— Прикладіть пальчик до губ, ніби показуєте комусь «Тихо». Читайте оповідання мовчки, а пальчик хай тримає губки, щоб вони не рухалися. Читаючи, поміркуйте, що у тексті видалося вам складним, незрозумілим.

2) Словникова робота.

Читання «луною» за вчителем слів: рясніший, посушливого, цілісінький, діждешся, вщухає, націлюють, спеціальну, перетворюватись.

3) Читання оповідання учнями «ланцюжком».

— Чому дощ для хлібороба означає дуже багато?

— Прочитайте, як примушують хмару пролитися на землю дощем.

4) Гра «Квіточка».

Читає учень, на парту якого впала квіточка.

— Прочитайте закличку, якою закликали дощ.

— Що таке хмара?

5) Гра «Розвідники».

— Скільки абзаців у тексті? (5)

— Прочитайте найкоротші абзаци. Скільки речень у кожному з них? (По одному)

— Знайдіть найдовший абзац.

— Скільки в ньому речень? (11)

— Прочитайте цей абзац.

6) Гра «Хвилі».

Обирається ведучий, який задає тон і темп гри. Текст читають так, ніби хвиля прибивається до берега і відходить від нього: тихо — голосніше — голосно — тихіше — тихо — голосніше тощо.

Цікаво знати!

Людина може залишитися під дощем абсолютно сухою, якщо перебуває у пустелі. Насправді дощі в пустелі бувають, але про них неможливо дізнатися. Краплі просто не долітають до землі, випаровуючись під впливом гарячого повітря.

 2 Робота над загадками

Самостійне читання учнями загадок.

— Які слова допомогли вам відгадати загадки?

VI. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Послухайте вірш Надії Красоткіної «Дощ».

Дощ танцює гопака І вщухать не хоче.

В нього спритність он яка!

Та ще й грім гуркоче,

Як ударний інструмент —

З музикою танці!

Зафіксуй оцей момент,

Бо не буде вранці.

Це ж буває не щодня І не в кожну пору.

От вже й хмари навмання Полетіли вгору.

Рештки вітер розігнав,

Хмари відступили.

Дощ своє відтанцював,

Сонце засвітило.

— Пам’ятайте, що в природи немає поганої погоди!

VII. Домашнє завдання

Стисло переказувати оповідання.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 5213 | Рейтинг: 0.0/0
Гірські породи, їх значення для людини. Практична робота. Ознайомлення з коле...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 20
Водойми рідного краю
Пластичні матеріали, їх властивості і призначення
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 24
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]