Урок 32 Тема: Гарно грає, але танцювати неохота. А. Григорук «Той ще не музика, хто в дудку дме»Мета: продовжувати роботу над удосконаленням техніки швидкого, виразного, свідомого читання; розвивати зв'язне мовлення; навчати ділити текст на логічно завершені частини, переказувати прочитане, оцінювати вчинки героїв; виховувати любов до праці. Хід Уроку I. Організаційний момент II. Мовленнєва розминка 1 Робота над чистомовкою А-а-а — котика нема. Е-е-е — де наш котик, де? У-у-у — мишку з’їв малу. І-і-і — він спить на печі. И-и-и — має гарні сни. 0-о-о — не будіть його. 1-і-і — тихо, мишки всі! Марійка Підгірянка 2 Робота над скоромовкою Скрекоче сорока сороці: — А я у сорочці сорочій! Сорока сороці скрекоче: — А в мене яєчко сороче! 3 Гра «Складіть слово» 1) Складіть слово з перших складів слів. Бавились, янтар. (Баян) Піраміда, акація, німий, нова. (Піаніно) Скеля - ля - е + рип + ка. (Скрипка) 2) Доберіть загальну назву. Баян — піаніно — скрипка — ... III. Перевірка домашнього завдання Гра «Обличчям до обличчя» Учні повертаються обличчям одне до одного, у парах переказують зміст тексту. IV. Повідомлення теми і мети уроку — Хто з вас грає на музичних інструментах? — Чи любите ви слухати музику? Слухання класичної музики. — Чи сподобалася вам музика? — А що потрібно робити, щоб так гарно навчитися грати? — У мене в руках дудка. Спробуйте на ній зіграти. — Чому нічого не вийшло? V.Сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1 Читання оповідання Анатолія Григорука «Той ще не музика, хто в дудку дме» вчителем — Який настрій викликало це оповідання? — Що було найсмішнішим? 2 Словникова робота 1) Читання слів і словосполучень «луною» за вчителем. 2) Пояснення незрозумілих слів, добирання синонімів. Музика — музикант. Крамниця — магазин. Обійстя — садиба, двір. Церемонно — підкреслено ввічливо. 3 Гра «Бджілки». Напівголосне читання оповідання учнямиФізкультхвилинка 4 Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання — Де були Дениско з дідусем? — Яка забаганка спала на думку Денискові? — Чому дідусь виконав його примхливе бажання? — Що почав робити Дениско? — Як автор описує гру Дениска? — Як домашні тварини відреагували на гру хлопчика? — Якою була реакція бабусі, дідуся, тата, Мар’янки? — Чому дідусь винувато всміхнувся? — Як Дениско відреагував на протести рідних проти його гри? — Що в цьому оповіданні смішного, а що — повчального? 5 Робота в групах — Згадайте, хто що зробив? (Картки зі словами об’єднати за змістом.) Музика крамницю обійстя церемонно очі розбігаються добра душа видобував звуки урвався терпець Внукові не відмовить глянула з докором церемонно вклонилась буркнув зітхнула винувато всміхнувся Мар’янка дідусь мама тато 6 Поділ оповідання на логічно завершені частини. Добирання заголовків 1) Дідусь купив дудочку. 2) Дениско влаштував «невдалий» концерт. 3) Рідні не витримали. 7 Робота в парах — Знайдіть у тексті прислів’я і поясніть одне одному, як ви їх розумієте. — Прочитайте заголовок оповідання: • з докором; • винувато; • із жалем; • роздратовано буркніть; • церемонно. 9 Читання оповідання за особами — Скільки потрібно читців? — Знайдіть у тексті слова, що підказують, з якою інтонацією слід читати слова дідуся, мами, тата, Дениска, Мар’янки. VI. Підсумок уроку — Чи сподобався вам урок? Що найбільше зацікавило? — Чого вас навчило оповідання, над яким ми сьогодні працю- вали? VII. Домашнє завдання Вивчити прислів’я. Виразно читати оповідання. | |
| |
Переглядів: 1301 | |
О. Буцень «На вулиці». В. Струтинський «Сідайте, будь ласка» |
Практична робота: удосконалення навички догляду за порожниною рота, руками та... |
Перегинання і складання паперу. виготовлення стріли, пташки |
Вправи і завдання з нумерації чисел другого десятка на додавання і віднімання... |
Продовжуємо вивчати клавіатуру |
Всього коментарів: 0 | |