💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Які бувають рослини

Тема уроку: Які бувають рослини

Мета: формувати поняття «дерево», «кущ», «трав’янисті рослини»; ознайомити з характерними  ознаками кожної групи рослин; розвивати вміння порівнювати, аналізувати; виховувати любов до природи; виховувати почуття краси.

Обладнання: предметні малюнки, відео презентація із зображенням рослин кожної групи.

Хід уроку

1. Організаційний момент

(Вірш )Ліс           2 слайд

 Шумить верхами буйний ліс –

 Дуби, берези, буки.

 Співає сойка, свище дрізд

 І воркотять голубки.

 Стрибає білка по верхах,

 Дітей зозуля кличе.

 Вітрець шепоче в галузках,

 В ярку потік мужиче.

 Цілує сонечко листки

 У ніжній, теплій ласці,

 Гриби наділи шапочки

 Так само, як у казці.

(Марійка Підгірянка)

IІ.  Хвилинка спостережень.

   Який зараз місяць?

   Що ви можете сказати про тривалість дня? ночі?

   Як змінився колір неба?

 — Чи падав дощ?

III.  Актуалізація опорних знань.

- Пригадайте і скажіть, що таке природа.

- На які дві групи вона поділяється?

- Що належить до живої природи?

- З яких частин складаються рослини?

ІV. Формування нових знань, умінь, навичок

1. Вступна бесіда  (презентація ЛІС – ЗАГАДКИ)

Багато рук, нога одна.

 (Дерево)

Навесні одягається,

 Взимку роздягається.

 (Дерево)

Влітку диво це знайду

В полі, в лісі і в саду.

Ці рослини кольорові

Запашні, такі чудові. (квіти)

Весною зеленіла,

влітку засмагала,

червоне намисто

восени вдягала. (калина)

(На екрані  слайди з видами рослин.)

2.

- На скільки груп розподілено рослини?

- Назвіть рослини першої групи (другої, третьої)

- Як можна назвати одним словом березу, дуб, тополю, клен?

- Як можна одним словом назвати смородину, калину, бузок, малину?

- Чим відрізняються кущі від дерев?

- Як назвати одним словом третю групу рослин?

- Чим ця група відрізняється від інших?

 

V. Робота з підручником. С 46.-47

Накрити зеленим кружечком  - дерево,  червоним – кущ, синім – трави.

VI.Фізхвилинка. (запис)

VIІ. Гра «Найрозумніший»

Учитель показує предметні малюнки, діти повинні назвати групу.

(тополя, клен, подорожник, бузок,смородина…)

VIІІ. Закріплення  вивченого.

У формі тесту (на екрані презентація тесту « Які бувають рослини»)

ІХ. Підсумок уроку.

Про що дізналися на уроці? Чого навчилися?

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (31.12.2013)
Переглядів: 3079 | Рейтинг: 0.0/0
Згинання і складання паперу. Виготовлення іграшок із паперу. Жабка
Про працелюбних і лінивих
Водойми України
Ґрунт. Значення ґрунту для живої природи і господарської діяльності людини
Природа Українських Карпат
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]