💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Закріплення правил написання іменників з великої букви

Урок 39

Тема: Закріплення правил написання іменників з великої букви

Мета: закріплювати вміння молодших школярів застосовувати правило написання власних іменників з великої букви; розвивати зв'язне мовлення учнів, збагачувати їхній словниковий запас; виховувати любов до рідної мови.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

 Ось і знову дзвінок лунає,

 Мелодійно і срібно звучить.

 Він до класу дітей скликає,

 Щоб успішно нового навчить.

II. Актуалізація опорних знань

 1 Гра «Добери назву»

— Доберіть загальну назву до кожної групи власних назв. львів, Запоріжжя, Донецьк, черкаси —

Гагарін, Сухомлинський, Глібов, Каденюк —

Андрій, Богдан, Наталія, Оксана —

Григорович, Іванович, Олексіївна, Петрівна — рекс, лайка, Мурчик, Орлик —

слова для довідки: імена, клички тварин, прізвища, міста, по батькові.

 2 Гра «Продовж речення»

З великої букви пишуться.

 3 Каліграфічна хвилинка

Ха Бе де десна

Місто Чернігів стоїть на березі річки десни.

— які слова в реченні пишуться з великої букви? чому?

 4 Складання речень

— З поданих слів складіть і запишіть речення.

Над, наш, розкинувся, Дніпром, Київ. лине, до, плавно, моря, Дніпро.

 5 Робота в групах

Запишіть іменники за групами:

1-ша група — назви міст;

2-га група — назви річок.

 6 Хвилинка міркувань

— Прочитайте запитання і поміркуйте, як на них відповісти.

 • Хто написав книгу «Кобзар»?

 • яке місто є столицею України?

 • У яке море впадає ріка Дніпро?

 • Хто в незалежній Україні першим полетів у космос?

— На яке запитання вам було важко відповісти?

— Запишіть речення в зошитах.

Першим у незалежній Україні полетів у космос космонавт леонід Каденюк.

Пальчикова гімнастика

 Зголоднів великий палець:

 — От, коли б дістати смалець!

 Вказівний за ним зітхає:

 — Смалець що! Крупи немає.

 А середній мовить тих:

 — Що крупа! Без хліба лихо.

 Підмізинний ледь не плаче:

 — Отаке життя ледаче!

 А мізинець: — Годі, братці!

 До роботи треба браться!

Французька народна творчість

 III. Застосування отриманих знань

 1 Гра «"Зайве” слово»

— У кожному рядку знайдіть «зайве» слово чи словосполучення. Поясніть свій вибір.

Іванко, Петрик, Марійка, Олесь. (Марійка — ім ’я дівчинки)

Кіт Цезар, корова лиска, брат Богдан, пес Кудлай. (Брат Богдан — людина)

Олена Петрівна, Ольга Василівна, Іванович, Марія Федорівна.

 (іванович — чоловік без імені)

Шевченко, Франко, Севастополь, Забіла. (севастополь — назва міста)

Десна, Дніпро, Карпати, Дунай. (Карпати — гори)

2 Робота в парах

 — Запишіть імена дівчаток за першою буквою.

 У

 М

 С

 К

 О

 Т

 3 Гра «Встань — велику букву дістань!»

Учитель читає слова. як тільки учні чують слово, яке пишеться з великої букви, вони відразу ж підхоплюються і підплигують угору.

Г аля, весло, зима, Франція, Ніна, слива, парта, лопань, груша, Дунай, клітка, книга, город, Карпати, просо, жито, Петро.

 4 Диктант-тест

— Виберіть з дужок правильну відповідь і вставте її замість пропусків.

 1) Столицею України є місто. (Львів, Київ, Луганськ).

 2) Тарас Григорович Шевченко народився в селі. (Таращі, Мо-

ринці, попівка).

 3) Київ розкинувся на берегах. (Волги, дніпра, Черемоша).

 4) На території України протікають ріки. (Тиса, ніл, Амазонка).

 5 Гра «Велика чи мала буква?»

Учитель називає слова, серед яких є імена, прізвища людей, клички тварин, назви міст, сіл, вулиць, річок, морів.

Учні мають дві картки різного кольору. На одній написано «велика буква», на другій — «мала буква». Цими картками діти від- повідають, яку букву треба писати в названому слові.

Виграє той, хто жодного разу не припустився помилок.

IV. Підсумок уроку

Гра «незавершене речення»

 • На уроці я навчився.

 • Найбільше мені сподобалося...

 • Найважче було виконувати...

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1899 | Рейтинг: 0.0/0
В. Гринько «Сім» (лічилка). А. Костецький «Все починається з мами». Прислів&#...
Ознайомлення з дією віднімання. Знак «мінус». Складання прикладів на відніман...
Хто ти. Які вони, який ти. твій зовнішній вигляд
Складання таблиці множення числа 5. Вправи та задачі на засвоєння таблиці мно...
Числові вирази. Складання й читання числових виразів. Повторення вивченого
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]