Тема. Поведінка в небезпечних ситуаціях. Телефони аварійних служб. Практична робота: «Моделювання ситуації повідомлення про небезпеку за телефонами аварійних служб»Мета: ознайомити учнів з обставинами, що призводять до виникнення небезпечних ситуацій; пояснити, що будь-яка діяльність (праця, навчання, гра тощо) є потенційно небезпечною; вчити наводити приклади небезпечних ситуацій у побуті (пожежа, несправність електроприладів, витік газу, порушення водопостачання); продовжити формувати вміння і навички, що допоможуть уникнути небезпечних ситуацій удома за відсутності батьків; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати обережність, вміння чинити розсудливо; ознайомити учнів із правилами поведінки в екстремальних ситуаціях (пожежа, витік газу, порушення водопостачання); вчити називати свою адресу, номери телефонів батьків, аварійних служб, звертатися по допомогу до аварійних служб; спонукати учнів до виконання правил поведінки в небезпечних ситуаціях (пожежа, витік газу, порушення водопостачання). ХІД УРОКУ I. Організаційний момент Усміхніться всім навколо: Небу, сонцю, квітам, людям — І тоді обов'язково День для вас асливим буде! II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності ►► Вправа «Мікрофон» — Де, в яких місцях або місці, ви почуваєтеся у безпеці? • Я почуваюсь в безпеці удома, — там батьки, бабуся. • Я почуваюсь у безпеці в школі, — там друзі, учителі. — Як ви розумієте слово небезпека? (Небезпека — це ситуація, в якій людині хтось або щось загрожує.) — Спробуйте згадати небезпечну ситуацію та відповісти на запитання (на дошці). — Де відбувалися ці події?? — Що з тобою сталося? — Хто був разом із тобою? — Що ти відчув? — Чому ти вважаєш ситуацію небезпечною? —Хто або що тобі допомогло? • Діти заблукали в лісі. • Під час купання в річці лопнув круг, і хтось ледь не потонув. • У двері подзвонила незнайома людина, коли дитина була вдома наодинці. • Влітку на дачі були змії і так далі Учитель підсумовує відповіді дітей та записує відповіді на дошці під заголовками: «Небезпечнімісця», «Хто допоміг». Небезпечні місця Люди, які допомогли будинок, ліс, річка, дача, вог- батьки, бабуся, сусіди, учитель, по- — Ці люди можуть допомогти в небезпечній ситуації, тільки до III. Повідомлення теми і мети уроку — Сьогодні на уроці ми поговоримо про надзвичайні ситуації, IV. Вивчення нового матеріалу 1 Розігрування ситуації — Як ви вважаєте, які надзвичайні ситуації можуть виникнути, коли ви залишаєтеся вдома самі? — Щоб знати, як правильно поводитися в складній ситуації, я пропоную вам репортаж журналістів програми «Новини. Надзвичайні ситуації». 3 Робота над загадкою • Що то за гість, що дерево їсть? (Вогонь)
— Де можна зустріти вогонь? — Вогонь — добрий помічник людини і пустощі з вогнем небезпечні. Запам'ятайте правила протипожежної безпеки. Правило 1. Не грайся сірниками і запальничками. Це одна з причин пожеж. Правило 2. Не вмикай електричні прилади без дозволу дорослих. Йдучи з кімнати або з будинку, не забувай вимикати їх. Правило 3. Ні в якому разі не запалюй фейєрверки, свічки або бенгальські вогні біля будинку (і взагалі краще це робити тільки з дорослими). Завдання: обговоріть з батьками, що може спричинити пожежу. Які правила слід виконувати, щоб запобігти пожежі? 5 Вивчення правил Якщо виникла пожежа, негайно: • зателефонуй за номером 101; • вийди з приміщення; • поклич на допомогу дорослих. — За яким телефоном можна викликати пожежників? Це треба зробити так: • правильно набрати номер 101; • чітко сказати: «У нас пожежа. Адреса (вулиця, будинок, квартира)». З Фізкультхвилинка V. Узагальнення й систематизація отриманих знань VI. Підсумок уроку — Що повинна робити людина, щоб уникнути небезпеки? — Що таке небезпечні ситуації? — Які небезпечні ситуації можуть трапитися вдома? — Які поради допоможуть уникнути небезпечних ситуацій удома під час відсутності батьків? — Як користуватися електричними приладами, що є у вас удома? — Які правила поводження з електричними приладами ви запам'ятали? — За яким телефоном можна викликати пожежників? — Як правильно слід повідомити про небезпеку? — Що потрібно зробити, якщо виникла пожежа? — Що слід робити, коли відчув запах газу? — За яким номером телефону слід викликати аварійну службу газу? — Як правильно про це повідомити? — У ванній кімнаті прорвало трубу, і ви не можете зачинити кран. Якими будуть ваші перші дії? — Ви залишили без нагляду відчинений кран і затопили квартиру. Якими будуть ваші перші дії? Джерело: noindex | ||
| ||
Переглядів: 4661 | |
Комбінована аплікація. Послідовність дій під час виготовлення комбінованої ап... |
Застосування дужок для запису числових виразів. Порядок виконання дій у вираз... |
Таблиця віднімання числа 4. Складання прикладів за шкалою лінійки. Розпізнава... |
Столи бувають різні |
Гори України |
Всього коментарів: 0 | |