Весело взимку на гірці. Складання розповіді за запитаннями

Урок 8

Тема: Весело взимку на гірці. Складання розповіді за запитаннями

Мета: вчити дітей складати розповідь за запитаннями, поповнювати словник новими образними висловами, використовуючи художні твори; розвивати увагу, спостережливість; виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я, вміння цікаво проводити дозвілля.

Обладнання: малюнки лиж, санчат, ковзанів, картина «На гірці»

Хід Уроку

1. Організація класу до уроку

2. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і завдань уроку

2.1. Загадка

Стало біло навкруги –

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди,

В дружбі з дітьми я всіма,

Здогадались? Я… (зима).

2.2. Фронтальна бесіда

- Хто з вас, діти, любить зиму?

- Чим вона вам подобається?

- Послухайте, яку відповідь підготували ваші однокласники.

Що про зиму сказати? Не знаю,

Може те, що вона крижана,

Може те, що красива буває,

Кажуть, іноді аж чарівна…

 Бо частенько нам серце чаклує

 Срібним інеєм на гілочках

 Білим снігом лапатим дивує

 І ялинкою у голочках.

Ще й на ковзанку всіх закликає

На санчатах спускатись з гори,

І веселим сніжком пригощає –

Дні чудовії для дітвори!

 (Н. Г. Красоткіна)

- Візьмемо з собою… А що візьмемо – відгадайте загадки і здійснимо уявну подорож на гірку. Сьогодні на уроці ми будемо вчитись складати розповідь за запитаннями, використовуючи картину.

2.3. Відгадування загадок

В зимовий студений час

Люблять всі малята нас,

З гірки ми рушаєм в путь,

А на гірку нас везуть.(Санчата)

Дерев’яні дві конячки

Мчать мене униз навскачки,

А коли я спотикаюсь,

За дві палиці тримаюсь. (Лижі).

 Ходять тільки по льоду.

По стежині, по дорозі

Бігти я у них не в змозі,

По снігу не йдуть як слід:

До вподоби - тільки лід. (Ковзани)

3. Робота надновим матеріалом. Складання розповіді за запитаннями.

3.1. Бесіда за картиною

- Яка пора року настала?

- Чим вкрилася земля?

- Яка надворі погода?

- Куди прийшли діти?

- Як вони розважаються? Дайте дітям імена.

(Оленка з Петриком ліплять снігову бабу. Василько і Сергійко мчать з гірки на санчатах. Іванко катається на лижах)

- Якийнастрій панує на гірці?

3.2. Словникова робота

Сонячний, погожий, на гірку, мчать, катається, взимку.

3.3. Складання розповіді усно. (2- 3 учні)

3.4. Вибір заголовка. («Весело взимку на гірці»)

3.5. Запис розповіді у зошит. (1 учень диктує з коментуванням початок розповіді, 2 – основну частину, 3- кінцівку)

3.6. Перевірка виконаного завдання

3.7. Спостереження за мовним явищем

- Прочитавши словосполучення, самостійно зробіть висновки:

Снігова гірка – гірка редька.

(Зміна наголосу призводить до зміни значення слова)

   Фізкультхвилинка

Ми на гірку ідемо і саночки веземо,

Потім в сани зручно сіли і з вітерцем полетіли.

На санчатах покатались і у сніжки ми погрались,

Дружно ліпимо звірят, час веселий для малят.

Всі ми добре відпочили й до роботи приступили.

3.8. Поетична хвилинка

Ранній сніг помережаний листям кленовим,

Синій дим осідає на білі дахи,

Одяглись перехожі в зимові обнови

І як завжди, радіють зимі дітлахи.

Мов червоні троянди, горять їхні щоки

Розгорілися іскри в дитячих очах,

Немов рій мурашиний - на гірці високій,

Бо настала пора ковзанів і санчат.

 3.9. Перевірка сприймання учнями тексту. Заміна висловів.

- Замініть вислови словами вірша:

Настала зима – настала пора ковзанів і санчат;

У дітей червоні щоки – мов червоні троянди горять їхні щоки;

На гірці багато дітей - немов рій мурашиний на гірці високій.

- Змініть розповідь, ввівши в неї вислови з вірша. (Усно)

(Випав перший сніг. Настала пора ковзанів і санчат. Діти прийшли на гірку. Оленка з Петриком ліплять снігову бабу. Василько і Сергійко мчать вниз на санчатах. Іванко катається на лижах. Мов червоні троянди горять їхні щоки. Гірка схожа на мурашиний рій. Всім весело!)

4. Підсумок уроку

4.1. Інтерактивна вправа « Мікрофон»

- Як ви проводите свій вільний час?

- Продовжіть речення: «Потрібно вміти не тільки добре працювати, а й … (відпочивати)»

- Відпочивати гарно, змістовно, з користю для душі і здоров’я, бо ...

  «Здоров’я - то найбільший скарб,

 Його учися змалку берегти:

Люби природу, спорт, посильну працю,

Тоді здоровим й сильним станеш ти»

Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 4904 | Рейтинг: 0.0/0
Д. Павличко «Квітка», В. Кухалашвілі «Як побачити вітер?». В. Лучук «Сіла хма...
Професії батьків. Усі професії потрібні. Вшанування праці
Дорога від дому до школи
У колі рідної сім'ї. Урок позакласного читання
Дещо з історії
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]