Казка двері відчиняє

Казка двері відчиняє

Мета:

• навчальна: учити учнів визначати особливості емоційного змісту, засоби музичної виразності, що відіграють вирішальну роль у створенні казкових образів; дати визначення поняття «оркестр»;

• розвивальна: продовжити формувати ладові уявлення, зорово-слухове сприйняття; розвивати творчі здібності учнів, допомогти їм у музиці відчувати неповторність казкових образів;

• виховна: виховувати інтерес і любов до музики, пісні, творчої праці, бажання вчитися музики.

Музичний матеріал: С. Прокоф'єв «Вальс» (з балету «Попелюшка»); Б. Фільц «Бабусина казка»; поспівка «На засніженім лужку»; А. Філіпенко «Новорічна».

Наочні посібники: нотна хрестоматія; «Музичний віночок. Робочий зошит із музичного мистецтва. 1 клас»; уривок казки «Попелюшка».

Обладнання: Синтизатор, комп'ютер; фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

Учні заходять до класу під музичний супровід

(«Вальс» з балету «Попелюшка» С. Прокоф'єва).

1. Організаційний момент

Перевірка готовності класу до уроку

Музичне вітання

2. Актуалізація опорних знань

♦ 3 якими казковими героїнями познайомила нас музика на попередньому уроці?

♦ Як називається інструмент, який допоміг нам уявити чарівну фею Драже?

3. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Чи любите ви казки? Звісно, усі діти люблять казки, адже вони — наші улюблені книжки в дитинстві!

Як ви вважаєте, чи може музика допомогти краще зрозуміти зміст казки та охарактеризувати її героїв? Мабуть, лише музика допоможе нам це з'ясувати, адже композитори — теж казкарі, але вони розповідають казки особливою мовою — мовою музики.

4. Основна частина

Учитель. І знову до нас на урок завітала казка. Яка саме — ви, мабуть, здогадаєтеся самі. Ця дівчина жила з батьком, мачухою та двома її доньками. Мачуха любила своїх доньок та ненавиділа свою падчерку, яку примушувала виконувати всю брудну й важку роботу в домі. У бідної дівчинки навіть не було свого ліжка, і тому вночі вона спала на ящику з попелом.

♦ Чи здогадалися ви, що за казка завітала до нас у гості?

4.1. Слухання музики

Учитель. Так, це казка про Попелюшку. Попелюшка дуже любила танцювати. А де можна було потанцювати? Звісно, на балу. Попелюшка мала велику мрію — потрапити до королівського палацу на бал. Усе, чого дуже бажаєш, обов'язково здійсниться! Так сталося і з Попелюшкою. Одного разу у палаці короля відбувся бал. Мачуха та її доньки вирушили туди, а Попелюшку залишили вдома. Але добра Фея вирішила нагородити Попелюшку за її добрий характер та працьовитість. Вона перетворила її вбрання на чудову сукню, а її ніжки взула у кришталеві черевички. Гарбуз перетворила на карету, а мишей — на коней. Попелюшка вирушила на бал!

Учитель читає уривок з казки Ш. Перро «Попелюшка» — сцену на балу.

♦ Який танок виконували Попелюшка та Принц? Послухайте музику — і ви впізнаєте цей танець.

Слухання «Вальсу» з балету «Попелюшка» С. Прокоф'єва.

♦ Що ви почули у цій музиці?

♦ Які настрої, почуття Попелюшки передає музика? (Роботау зошитах, с.21.)

♦ Як ви вважаєте, музику виконував один музикант чи їх було багато?

4.2. Засвоєння нових знань

Засвоєння понять (робота у зошитах, с. 21)

Оркестр — це велика група музикантів, які грають на різних музичних інструментах.

4.3. Слухання музики

Учитель. Заплющте очі та уявіть, що ви — маленькі принци та принцеси, що ви танцюєте на балу.

Повторне слухання музики з пластичним інтонуванням

♦ Які казки розповідають вам батьки, дідусі та бабусі? Послухайте музику Б. Фільц «Бабусина казка».

♦ Про що розповідає бабуся онукам?

Слухання «Бабусиної казки» Б. Фільц

♦ Яким є настрій цього музичного твору?

4.4. Вокально-хорова робота

Продовження роботи над поспівкою «На засніженім лужку» з показом руху мелодії рукою (робота у зошитах, с 21)

Учитель. На Новий рік навкруги ялинки діти водять хоровод. Яке ж свято без таночків?! Послухайте пісню «Новорічна» А. Філіпенка.

Слухання, розучування та виконання пісні «Новорічна» А. Філіпенка з танцювальними рухами «тарілочка», тупотіння

♦ Про який настрій дітей розповіла пісня?

Продовження роботи над піснею «Сніжинки» Я. Степового з використанням танцювальних рухів за змістом пісні

5. Підбиття підсумків уроку

Учитель. Сьогодні на уроці ми з'ясували цікаву річ: музика танцю може допомогти нам перенестися у казковий світ та уявити різні характери героїв.

♦ Як музика зобразила Попелюшку?

♦ На вашу думку, чому саме вальс танцювала Попелюшка на балу?

♦ Чим різниться музика, що зображує казкових героїнь: Попелюшку, фею Драже, Бабу-Ягу?

Учні виходять із класу під музичний супровід («Вальс» з балету «Попелюшка» С. Прокоф'єва).



Джерело: noindex
Категорія: Музичне мистецтво | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 2960 | Рейтинг: 0.0/0
Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 3. Знаходження периметра ква...
Бережливе ставлення до природи
Письмо рядкової букви а. Розвиток зв'язного мовлення. Улюблені герої казо...
МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО РОДИНУ
Розв’язання задач складанням виразу. Одиниці вимірювання часу
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]