💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Письмова нумерація чисел першої сотні: читання чисел, записаних у нумераційній таблиці. Порівняння виразів і числа

УРОК 111

Тема: Письмова нумерація чисел першої сотні: читання чисел, записаних у нумераційній таблиці. Порівняння виразів і числа. Знаходження значень виразів на дві дії

Мета: ознайомити учнів з письмовою нумерацією чисел першої сотні; формувати вміння читати числа, записані в нумераційній таблиці, порівнювати вирази і числа, знаходити значення виразів на дві дії; розвивати спостережливість, кмітливість; виховувати уважність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Пролунав уже дзвінок,

Починається УРОК.

Щоб УРОК минув цікаво,

Всі беремося до справи.

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Усне розв'язування задач

 • У першому конверті 7 листівок, в другому 5 (показати конверти). Скільки всього листівок у цих двох конвертах?

 • У цих двох конвертах 12 листівок, а в першому конверті 7. Скільки листівок у другому конверті? Як дізнатися, не обчислюючи?

 • У конверті було 13 листівок, 6 узяли. Що можна дізнатися?

 • У конверті були листівки. Коли взяли 6, залишилося 7 листівок. Що тепер можна дізнатися? Якою дією?

 • В іншому конверті було 11 листівок, декілька листівок узяли, залишилося 5 листівок. Скільки листівок узяли?

 2 Повторення складу чисел

14 — це 10 і скільки? 9 і скільки? 8 і скільки? 7 і скільки? Можна

записати отримані суми так:

14 = 10 + 4 14 = 8 + 6 Або так:

14 = 9 + 5

14 = 7 + 7

14

10 4

95

86

77

Корисно виділити випадки складу числа у вигляді суми однакових доданків, записати в зошитах і вивчити: 10 = 5 + 5; 12 = 6 + 6 тощо.

 3 Називання чисел у прямому і зворотному порядку з переходом через кругле число

1) 37; 38; 39; 40; 41... і т. ін.

2) 73; 72; 71; 70; 69... і т. ін.

 4 Математичний диктант

 • Із суми чисел 10 і 6 відняти 8.

 • До різниці чисел 10 і 6 додати 9.

 5 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Розбити числа на дві групи. Записати їх в два рядки.

5; 7; 1; 15; 20; 13; 6; 9; 8; 10; 16; 11.

— Скільки цифр потрібно для запису двоцифрового числа?

— Що показує перша цифра праворуч?

— Як називається другий праворуч розряд у двоцифрового числа?

— Назвіть круглі числа.

 6 Виконання завдань

1)Скільки десятків у кожному з чисел?

Десять — Ц дес. Сімдесят — Ц дес.

Сорок — О дес.Тридцять — О дес.

Вісімдесят — О дес. Сто — О дес.

III. Вивчення нового матеріалу

 1 Підготовча робота

— Назвіть числа, зображені за допомогою пучків-десятків та окремих паличок.

Учитель показує 2 пуч. 6 окр.; 1 пуч. 3 окр.; 5 пуч. 6 окр.; 3 пуч. 8 окр.

 2 Робота за таблицею

Потрібно нагадати дітям, що одиниці пишуть на першому місці праворуч, десятки — на другому. Що ж до нуля, то для нього немає особливого місця: він пишеться на місці одиниць або на місці десятків (число 100), якщо їх немає в цьому числі. Тим самим запобігають помилці, якої іноді припускаються діти, записуючи, наприклад, число 56 як 506.

 3 Читання чисел першої сотні, записаних у нумераційній таблиці

● Фізкультхвилинка

 Раз, два, три, чотири —

 У лісок ми ходили,

 Зайця сірого зустріли.

 Зайчик прудко так стрибає,

 Пташка весело літає,

 Швидко лис десь пробіжить,

 Їжачок в кущах сидить.

 Посиділи і ми трішки,

 Щоб спочили руки, ніжки.

 Всі веселі, от чудово!

 У лісок підемо знову.

IV.Розвиток математичних знань

 1 Порівняння чисел і виразів (під керівництвом учителя)

8 + 3 □ 11 12 - 3 □ 8

3 + 7 □ 11 4 + 9 □ 11

12 □ 8 7 □ 17

 2 Знаходження значення виразів на дві дії

6 + 9 + 5 =5 + 9 + 3 = 13+ (15 - 9) =

6 + 9 - 8 =15 - 9 + 3 =13- (15 - 9) =

Учні записують на дошці вирази і пояснюють порядок дій у виразах з дужками і без дужок. Складаються різні види задач за виразом 6 + 9 - 8.

 3 Офтальмологічна пауза

 4 Розв'язування логічних задач

 • Вітя, Сашко й Андрійко змайстрували з паперу кораблик, змія і лелеку.

десятки одиниці

Яку іграшку зробив кожен хлопчик, якщо Вітя не робив кораблика і змія, а Сашко не робив кораблика? (Сашко — змія, Вітя — лелеку, Андрійко — кораблик)

 Знайко, Кнопочка і Тюбик живуть у будинках № 14, 17, 19. У якому будинку живе кожна коротулька, якщо Знайко не живе у будинку 19 і 17, а Кнопочка не живе у будинку 19? (Знайко — в № 14, Кнопочка — в № 17, Тюбик — в № 19.)

 Виберіть необхідну фігуру з шести пронумерованих.

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

 — чого навчалися на уроці?

 — яке завдання найбільше сподобалося?

 — Оцініть свою роботу на уроці смайликом.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 4339 | Рейтинг: 0.0/0
Твій друг — книга. Урок позакласного читання
Будівельні споруди. конструювання з деталей набору «казкового містечка»
Робота з природним матеріалом. Складання орнаменту у смужці
Це цікаво знати
Здоров'я і хвороби. Інфекційні та застудні хвороби. Їх профілактика, щепл...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]