💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Лічба в межах 20. Попереднє й наступне число. Додавання і віднімання виду 16 + 1; 17 - 1. Розв'язування задач

УРОК 66

Тема: Лічба в межах 20. Попереднє й наступне число. Додавання і віднімання виду 16 + 1; 17 - 1. Розв'язування задач

Мета: формувати вміння додавати і віднімати в межах 20 на основі знань про попереднє й наступне число, розв'язувати задачі вивчених видів, розвивати увагу, мислення дітей; виробляти самостійність у роботі; виховувати інтерес до математики, бажання вчитися й добувати знання.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Усна лічба

 2 Математичний диктант

 • Запишіть, чому дорівнює різниця в прикладах: 13 - 3; 17 - 10; 20 - 10.

 • Запишіть, чому дорівнює сума в прикладах: 10 + 6; 10 + 9; 10 + 10.

 • Із прикладу на додавання складіть два приклади на віднімання.

10 + 8 = 18

 • Запишіть, скільки сантиметрів в 1 дм 4 см; 1 дм 7 см; 2 дм.

 •Збільшіть на 1 числа:0; 1; 10.

 •Зменшіть на 1 числа:1; 11; 10.

 3 Гра «Назви пропущені числа»

□ 10 □ □ 14 □□ 17□□12 □

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1Підготовча робота

На дошці записані приклади.

1 + 1 2+ 1 3 + 14 + 1 5+ 1

6 + 17+ 18 + 19 + 1

— Прочитайте тільки відповідь. Що ви одержали? (Послідовний ряд чисел від 2 до 10)

— Як він утворювався? (Додавали до числа 1.)

— Тоді, що означає додати до числа? (Одержати наступне число.)

 2 Пояснення нового матеріалу

— Продовжимо додавати по 1, починаючи з 10 і до 20.

— Які числа одержали? (Наступні)

— А тепер будемо віднімати по 1, починаючи з 20.

— Які числа одержали? (Попередні)

 3 Первинне закріплення

— До якого числа необхідно додати 1, щоб одержати 13; 16; 20?

— Від якого числа треба відняти 1, щоб одержати 10; 14; 12?

 4 Самостійна робота

15 - 5 7 + 1017 -1 20 - 1

14 + 1 10+ 5 19- 1 18 - 8

● Фізкультхвилинка

 НА МОРІ

Хвилі бавляться та б’ються, Наче неслухи-хлоп’ята.

І стрибають, і сміються: Вітер їм лоскоче п’яти. Вгору, вниз і знову вгору Підганяє дужий вітер. Розгойдав він ціле море — Як же хвилям не радіти!

(Роблять хвильові рухи руками перед собою, зліва направо і навпаки.) (Стрибають.)

(Руки вниз — угору, очима стежать за рухами.)

(Розводять руки в сторони, усміхаються.)

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Робота над задачами

стільки ж

 1 варіант— перша задача; 2 варіант — друга задача. Повторення умови задач за питаннями учителя.

 — Які дії використовуємо для розв’язання задач? Чому? Запис розв’язання в зошиті.

 2 Гра «Ланцюжок»

л

 ● Пальчикова гімнастика

КВІТКА

 • Зімкнути подушечки пальців обох рук, долоні округлити, зображуючи бутон квітки.

 • Нижні частини долонь зімкнути, пальці широко розкрити, зображуючи квітку з розкритими пелюстками.

 3 Робота із геометричним матеріалом

— Порахуйте, скільки всього прямокутників? чотирикутників? многокутників?

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Якщо до числа додати 1, яке число одержимо?

— Якщо від числа відняти 1, яке число одержимо?

— Наведіть свої приклади.

— Оцініть свою роботу на уроці смайликом.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 4561 | Рейтинг: 0.0/0
Передача просторових явищ. Практична робота «Чарівний ліс уночі»
Складання таблиці множення числа 4. Застосування таблиці для розв’язання прик...
Звуки [н], [н'] Позначення їх буквами Н, н ("єн")
МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО СОНЕЧКО
ЯКИЙ НАСТРІЙ І ЯК ЙОГО ПЕРЕДАЄ МУЗИКА?
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]