Тема: Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 4 . Задачі на знаходження суми і остачі. Кругові прикладиМета : закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 4 ,вправляти учнів у розв ‘язанні задач на знаходження суми й остачі ,вдосконалювати навички усної лічби. Обладнання: картки з прикладами ,зошити , ноутбук, телевізор. ХІД УРОКУ І. Організація класу – Діти, я рада вас вітати на нашому уроці математики. ІІ. Актуалізація знань учнів Сьогодні у нас незвичайний урок . Ми з вами вирушаємо у космічну подорож у якій впоратись з певними труднощами нам допоможе дружба з такою необхідною наукою, як математика. А ще вашими вірними друзями мають стати: уважність, кмітливість, швидкість мислення і вибір точних і правильних дій, винахідливість, взаємодопомога. Не забувайте і про те, що в польоті необхідна дисципліна всього екіпажу. Кожен з вас має точно виконувати правила наших подорожей: Давайте пригадаємо девіз уроку: Душу і серце в роботу вклади, Кожну хвилину в труді бережи. Полетимо ми на космічному кораблі . Але туди нас пропустять тільки по квитках ! У кожного з вас лежать зірочки – квитки . Якщо ви виконаєте завдання на них ,тозможете зайняти свої місця на кораблі. Отже починаймо! 1 Роботапо картках із перевіркою 3+4-2=7-0+3= 2+4-3= 10-4+0= 5-4+3= 6-4-2= Ну от ми й на кораблі, тож зручно всідаймося , пристегнемо ремені безпеки і приготуймося подорожувати .Та знов у нас маленька затримка. Щоб корабель відлетів необхідно порахувати від 10 до 0. Давайте поглянемо на монітор нашого корабля .Що ми бачимо? Цифри загубили свої місця ! Тож наше завдання: розташувати їхвід найбільшого до найменшого 2 Хвилинка каліграфії Отже, ми впорались із завданням .Давайте запишемо ці цифри у наші бортові журнали-зошити ,щоб вони знову не розгубилися. 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 А тепер щоб злетіти давайте порахуємо. 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 (звучить гуркіт мотору) Увага, наш корабель вирушає! Давайте закриємо очі і почнемо подорож до космосу. 3 Хвилинка релаксації ІІІ. Закріплення вивченого 1 Робота з круговими прикладами (диференційна робота) І так ми з вамипотрапили на першу планету .Подивіться .чим цікава вона ?(навколо неї кружляють приклади) Але це не звичайні приклади ,а кругові . А яка особливість цих прикладів ? Тож поглянемо. Діти ,щоб дізнатися більше про цю планету треба розвя’зати кругові приклади, але ж їх так багато ,що нам швидко не впоратись. А давайте ми розіб’мось на три екіпажи, і кожен з них виконає певну частину цього завдання .Так ми швидше впораємось. (діти розв язують приклади по групам) І група 11+2-1=12+5-2= 14-4+1=13+4-0= 15-5+3=17-3+0= ІІ група 10-4+1=9-4+5= 3+3+0=7+0-4= 6+1+1=8-2+3= ІІІ група 5+4=9-3= 4-4=6-2= 7-2=0+7= Перевірка результатів з виведенням на моніторі. Ну от ми і дізналися чим цікава ця планета.A тепер наша подорож продовжується і ми вирушаємо до іншої планети. Закриваємо очі і перелітаємо. 2 Фізкультхвилинка Дітки, ми знову на планеті. А що ж ми бачимо? Мешканці планети святкують і запрошують нас приєднатися до них. 3 Розв язання задачі Ми з вами відпочили, час і вирушати на зустріч ще цікавішого і невідомого .Тож заплющуємо очі і перелітаємо на іншу планету. Ой, що ж нам відкриє нова планета? Для цього необхідно розв’язати задачу.Та спершу давайте пригадаємо ,з яких частин складається задача: -умова -запитання -розв язання -відповідь ЗАДАЧА На космодромі стояло 9 кораблів.3 з них відлетіли. Скільки кораблів стояло на космодромі? Скажіть, чи правильно складено задачу? ( ні в питанні питається про відоме число) Як же правильно поставити запитання? На космодромістояло 9 кораблів.3 з них відлетіли .Скільки кораблів залишилось? Давайте запишемо розв’ язання задачі до наших бортжурналів. Задача 9-3=6(к .) Відповідь :6 кораблів От ми дізналися ,що цікавого на цій планеті І знову вирушаємо у путь. Заплющуємо очі щоб швидше перенестися до нової планети. 4 Робота з геометричним матеріалом Ой, а про що жрозповість нам ця планета? Подивіться, що в ній особливого? (живуть геометричні фігури) А ось і завдання. Подивіться на малюнок і скажіть : - З яких геометричних фігур складається космонавт? - Скільки трикутниківквадратівпрямокутників кругів? - Яких фігур більшеменшена скільки? Ось і про цю планету ми дізналися? А нам настав час повертатися додому .Приготувалися до відльоту! ІV. Підсумок уроку Гра«Продовжтеречення». Науроціянавчився… Менісподобалося… Хотівбищенавчитися… Найскладнішебуло… Найлегшебуло На цьому наш урок закінчено.Ви всі добре попрацювали. Молодці! | |
| |
Переглядів: 2577 | |
«Україно, ясен мій цвіте...» Урок позакласного читання |
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16 |
Про гномика Мудрунчика, дівчинку Ганнусю та інформацію |
Фантастичні герої, виліплені з пластиліну |
Охорона водойм |
Всього коментарів: 0 | |