Тема: Лічба предметів. Поняттяодин – багато. Співвідношення тцифри і числа. Підготовчі вправи до написання цифрМета: закріпити поняття число й цифра; формувати вміння зіставляти число предметів із відповідною цифрою; вправляти в написанні елементів цифр; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення; виховувати почуття взаємодопомоги, інтерес до вивчення математики, старанність, охайність під час письма. Обладнання: лічильні палички, математичні віяльця; лічильний матеріал, предметні малюнки; екран, комп’ютер, мультимедійна презентація. Хід уроку І. Організація класу. Продзвенів уже дзвінок, Починаємо урок. Всіх до праці закликаю, Гарного настрою щиро бажаю. Вивчайте математику, розумійте її І буде легко вам у житті. -Сьогодні в нас незвичайний урок. Дорогою до школи я зустріла зайчика (Слайд 1.), який дуже сумував, бо не міг потрапити додому. Я запросила його до нашого класу, сподіваючись, що ми йому допоможемо. Шлях зайчика додому проходитимемо через ліс (Слайд 2.), у якомуми зустрінемо різних звірів, які пропонуватимуть нам різні завдання. За правильні відповіді звірі даруватимуть дітям морквинки. А в моркві багато вітамінів і дітям необхідно їсти цей овоч, щоб рости здоровими й розумними. Тому: думаємо – швидко! Відповідаємо – чітко! Сидимо – правильно! Пишемо – красиво! ІІ. Контроль, корекція й закріплення знань 1. «Гімнастика розуму» завдання від білочки. - На краю галявини росте дуб (Слайд 3.) У дубі є дупло білочки, а біля дупла на сучку білочка сушить жолуді і гриби (Слайд 4.) Вона просить нас відповісти на деякі питання: -Що таке цифра? -Чи можна написати на дошці цифру 3? -Чи можна стерти число? А цифру? -Чи можна сказати: цифра 1 менша за цифру 2? Цифра 3 дрібніша, ніж цифра 1? (Учитель записує на дошці цифри відповідних розмірів.) 2. Гра на увагу. -На дубі живе дятел. (Слайд 5.) Він стукає дзьобом по корі дерева. а) Полічіть, скільки разів він стукнув. Покажіть цифру. б) Покладіть стільки паличок, щоб їх число відповідало цифрі, яку я показую. (Показуємо цифру 2, 3, 5.) -За цей етап білочка нагороджує дітей морквою. ІІІ. Розвиток і закріплення математичних знань 1. «Міркуй швидко» завдання від їжачка. (Слайд 6.) Їжачок в лісі живе, На обід гриби несе, Любить квіти, І вони цвітуть у нього на вікні. - Знайшли завдання 1 на с. 10 підручника. - Подивіться уважно на ці чудові квіти і скажіть: - Число, яких квітів позначено цифрою 3? А яких – цифрою 2? Їжачок нагороджує дітей за правильні відповіді морквиною. 2.Фізкультхвилинка. Ритмічна гра «Через раз». Діти стоять парами, обличчям один до одного і сказати: «Раз», «Два».Плеснутив долоні (3), доторкнутися один до одного і сказати: «Чотири» тощо. 3. «Поміркуй» завдання від лисички. -Наступною в лісі зайчик зустрів лисичку. (Слайд 7.) Лисичка назбирала ягід у лісі і віднесла їх до своїх лисенят, а декілька поклала на стіл. Знайшли завдання 3 на с. 10 підручника -Скільки ягід зліва? Покажіть цифру. -А скільки ягід справа? Покажіть цифру. -А зараз подивіться на ці фігури (Слайд 8.) і уважно розгляньте їх. -Яка геометрична фігура зайва? (Круг.) -Чому? (Бо він без кутів, сторін.) -За цейетап лисичка нагороджує дітей морквою. 4.Наступне завдання ви отримаєте від мудрої тітоньки сови.(Слайд 9.) а)Вправа на зіставленняцифри із числом. (Слайд 10.) Демонструються малюнки з різною кількістю зображених предметів, учні показують відповідну цифру. б)Гра «Мовчанка» Діти відповідають на запитання за допомогою математичних віялець. -Скільки в мене олівців? (6.) -Скільки пальців на руці? (5.) -Скільки вух у двох зайців? (4.) -Скільки синіх прапорців? (2.) Сова нагороджує дітей морквиною. 5.Робота в зошитах. Це завдання від ведмедика (Слайд 11.), якого наш зайчик зустрів біля малиннику. а) Виконання завдання 2 Ці намистинки з ягідок ведмедик підготував для своєї маленької дівчинки. -Розфарбуйте напершому та третьомунамистідекілька бусинок, а на другому – одну. б)Виконання завдання 4 Письмо елемента цифри 2 після пояснення вчителя. (Діти кажуть: «Зошит свій я відкриваю, Ручку правильно тримаю, Сяду рівно – не зігнуся, За роботу я беруся».) За охайну роботу в зошитах ведмедик нагороджує дітей морквою. ІV. Підсумок уроку -Ось і добрався зайчик до своєї хатинки. Він радіє і дуже дякує вам за те, що допомогли йому подолати всі перешкоди. -Чи сподобалася вам подорож? -Що було цікавим? -Що корисного для себе ви дізналися на цьому уроці? -Як ви думаєте, чи можна вважати наш урок вдалим? Потисніть один одному руки за нашу гарну роботу. | |
| |
Переглядів: 4413 | |
Підготовка до написання букв. Письмо петлеподібних елементів у напрямку "... |
Що належить до природи. Природа жива і нежива |
Лінія, пляма, крапка, штрих як засоби створення форми. Графічні матеріали та ... |
Складання таблиць додавання і віднімання числа 5. Задачі на збільшення і змен... |
Робочий стіл. Піктограми |
Всього коментарів: 0 | |