💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Звуки [с], [с'], позначення їх буквою «ес». Закріплення аналітикосинтетичних умінь. Читання складів, слів. Словниково-логічні вправи

Тема уроку: Звуки [с], [с'], позначення їх буквою «ес». Закріплення аналітикосинтетичних умінь. Читання складів, слів. Словниково-логічні вправи

Мета уроку: ознайомити учнів з буквою с («ес»), її звуковим значенням; формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою, працювати з анаграмами, вдосконалювати навички звукового аналізу слів; розвивати мовлення, мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: букви, які вже вивчили, осіннє дерево з листочками-буквами, зображення нової букви, фішки для позначення приголосних (твердих та мяких), зошит з читання, макет квітки, макет будинків-складів.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань, здобутих на попередніх уроках.

1.    Фронтальне опитування:

Скільки букв ми вже вивчили?

Назвіть серед них голосні.

Назвіть приголосні.

2.    Гра «Листопад»

(На дошці записані слова, в яких пропущено букви. Діти, зриваючи з

дерева потрібний листочок-букву, підставляють у слово

Всі слова прочитують ще раз.

Чому деякі слова написані з великої букви?

Коли ми ще пишемо велику букву?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

1.    Відгадування загадки.

Що воно за дивна птиця –

Світла денного боїться.

Дзьоб гачком, великі очі,

І не спиться їй щоночі.

Ху – ху – ху! – кричить вона.

Відгадали? Це … (сова).

2.    Звуко – складовий аналіз слова-відгадки.

ІV. Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні ми з вами познайомимось з новими звуками, навчимося складати прямі та зворотні склади з ними, читати слова. А зараз ми пограємо в гру «Впіймай новий звук».

Спить старий сердий сом,

Сниться йому сьомий сон,

Сонце пестить поплавок,

Сом сопе на весь ставок.

(О. Кононенко)

V. Ознайомлення з новим звуком.

1. Виділення звуків [с], [с'].

Сіло сонце на сосну,

Сонно мовило: «Засну!»

Сосни сонечко гойдали.

Сосни сонечко благали:

- Сонце, сонечко, не треба,

Стане темно нам без тебе!

2. Артикуляція звуків [с], [с'], віднесення їх до приголосних звуків,         позначення фішками.

3. Аналітико-синтетичні вправи.

1). Гра  «Утвори склад».

(Учитель називає звуки, учні утворюють з них склади.)

2). Гра «Впізнай звук у слові».

 (Дітям пропонуються слова, в яких вони повинні впізнати новий звук, визначити позицію цього звука у слові.)

Соловей, сорока, лисиця, вовк, собака, пес, тигр, слон, лось.

3). Гра «Мікрофон по колу»

Передаючи мікрофон, учні називають слова, в яких є звуки [с], [с'].

4). Робота в парах.

Серед предметів, зображених на малюнках, виберіть тільки ті, в назвах яких ми чуємо звуки [с], [с'] і побудуйте звукову модель.

Фізкультхвилинка

уси-лебеді летіли

І на землю тихо сіли.

Поклювали, походили,

Знялися і полетіли.

А внизу трава низенька-низенька,

Дерева високі-високі.

Вітер дерева колише, гойдає,

То вперед, то назад їх прогинає.

Пави тут поважно походжають,

І на папуг поглядають.

А гуси летять – відлітають,

А діти тихенько за парти сідають.

VІ. Ознайомлення з буквою «С» (ес).

1.    Розгляд та аналіз форми букви.

На дошку вивішується табличка з друкованими буквами Сс. Діти аналізують форму та розмір.

На хвості сорока звістку принесла:

«Невідома буква у Буквар прийшла!»

Засміялось сонце з висоти небес:

«Дивна незнайомка – це є буква «С».

-       Що вам нагадує буква «ес»?

(Діти знаходять предмети, які схожі на букву «С»).

2.    Розучування вірша.

Буква «ес» - як місяць в небі,

Як маленький серпик в полі,

Як окраєць хліба теплий,

Кавуна шматок солодкий.

3.    Друкування букви Сс в зошиті та штрихування малюнка місяця.  

Фізкультхвилинка

Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потягнулись,

За промінчики взялись.

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти:

Встали – сіли, встали – сіли.

Бачте, як розвеселили.

Сонце стало танцювати,

Нас до танцю припрошати.

Нумо разом, нумо всі

Потанцюймо по росі.

VІІ. Робота за букварем (с. 44-45)

1.    Читання складів з буквою «ес».

2.    Розгляд малюнків. Звуко-буквений аналіз поданих слів.

VІІІ. Підсумки уроку. Рефлексія.

-       З якими новими звуками ви ознайомилися на уроці?

-       Дайте характеристику цим звукам.

-       Назвіть букву, якою вони позначаються.

-       Яке завдання вам найбільше сподобалося?



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (29.12.2013)
Переглядів: 3596 | Рейтинг: 0.0/0
Д. Павличко «Школа». В. Фетисов «Хто чого вчиться»
Елементарне поняття про театральне мистецтво. Практична робота «Художник у те...
Картини природи початку зими. М. Підгірянка «Ходить, ходить зима гаєм». О. Ту...
Д. Павличко «Де найкраще місце на землі». В. Скуратівський «Калина». А. Листо...
Шкільними стежками. Урок позакласного читання
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]