💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Письмо великої букви Ф

Тема. Письмо великої букви Ф

Мета: навчити учнів писати велику букву Ф окремоі в словах; розвивати вміння аалізувати,  зіставляти, узагальнювати; продовжувати ознайомлювати учнів зі скоромовками; виховувати інтерес до  вивченння української мови, Бережливе ставлення до природи.

Обладнання: предметні малюнки; картки для складання скоромовки; індивідуальні картки для закріплення вміння писати велику букву Ф; прописи А.А. Заїка.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Ось і дзвоник прлунав

Для навчання час настав

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.                Прочитати з зошита слова з маленькою  буквою ф ( на початку, в середині, в кінці ( 3 учні працюють на картках).

2.Творче завдання

  - Доповнити:

Наче фея чарівна

По землі іде.....( весна)

- Чому весна фея?  Що відбувається весною?

3. Звуко-буквенниий аналіз слова фея / - 0 /= 0/ - 3б.; 4 зв.

4. Словниковий диктант ( з застосуванням предметних малюнків.

ІІІ. Фізкультхвилинка.

Сидять маленькі совенята

Раз – розплющим оченята

Подивилися навколо

Потім вгору  і додолу

Оченята – блим, блим, блим!

Відпочити треба їм

Вправо вліво оченята

Повертали совенята

Совенята будуть спати

Ну, ми будем писати

ІY. Мотивація учбової діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

-                     Скоро скоро мовим ловко, слово в слово скоромовку:

 Федір показав Фросині фокус

Фросина подарувала Федорові фікус

а) читає вчитель;

б) читають учні.

- Чи можемо записати в зошит скоромовку?( не знаємо як пишеться велика буква Ф)

Y. Графічний аналіз великої букви Ф.

1. Аналіз великої букви Ф

- Порівняйте з рядковою

- Розв’яжіть графічні приклади

(графічний малюнокУ  відняти верхню частину і додати дві о, дорівнює Ф

Ф відняти дві о  і додати ⌐ дорівнює Г )

2. Пояснення написання великої букви Ф.

Велика буква Ф складається з трьох елементів: двох овалів та подовженої похилої палички із заокругленням унизу ліворуч.

 3.Письмо великої букви.

Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, посміхніться

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній

І до сонця потягніться

В різні боки нахиліться

Веретеном покрутітья

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

4. Робота над віршем у прописах ( с.53)

- Прочитайте,  про кого в ньому йдеться?

- Що робила Фрося? Як їй допомагав Федя?

5. Запис імені Федір.

6. Запис під диктовку.

- Тепер ми можемо записати скоромовку?

 Федір показав Фросині фокус

Фросина подарувала Федорові фікус

7. Робота в групах.

- розплутайте  павутинку, прочитайте прислів’я.

Для нашого Федота не страшна робота.

Y. Підсумок уроку.

( Індивідуальні картки з зображенням клоунів.

-                     Цих клоунів звуть Чак, Чук, Улян, Устим, Фока і Фрол.

-                     Знайдіть Фоку і Фрола. Наведіть букви.

-                     Яку букву ми навчилися писати? Що вивчили?

-                     Позначте, якщо ви навчилися писати букву, вам було цікаво, то веселого чоловічка, якщо щось не зрозуміли, то серйозного, а якщо не сподобалось на уроці, то намалюйте печального чоловічка.



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (29.12.2013)
Переглядів: 2507 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 11
Вирізування з паперу серветок, сніжинок
Елементарне поняття про театральне мистецтво. Практична робота «Художник у те...
Свято, коли весело
Марійка Підгірянка «Розмова про сонце». Загадки. Т. Коломієць «Вітрисько»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]