Тема. Закріплення звукового значення букви «е». Опрацювання тексту «Село Веселе». Кросворд
Мета. Закріпити звукове значення букви «е». Вчити учнів правильно, свідомо читати текст «Село Веселе». Формувати вміння давати відповіді на запитання тексту. Розвивати мислення, пам’ять, збагачувати словниковий запас. Виховувати любов до рідного краю.
Обладнання: складова таблиця-розчитка, ілюстрації для словникової роботи, картки для групової та парної роботи, звукові фішки, презентація «Моє рідне місто», ІКТ.
Тип уроку: урок закріплення і застосування знань, умінь та навичок.
Хід уроку
I. Організація класу
II. Мотивація навчальної діяльності
- А щоб наш урок був цікавим, змістовним, якими ви бажаєте бути на уроці? (Технологія «Мікрофон»)
(Активними, слухняними, розумними, старанними, уважними)
- Я згодна з вами. Мені приємно вчити того, хто хоче вчитися.
III. Повідомлення теми та завдань уроку
Сьогодні на уроці ми будемо визволяти дерево. Злий чаклун держав його у підземеллі без сонячного світла, без тепла, без води. Нам треба його врятувати. Але це дерево не просте, воно буде рости тільки тоді, якщо ви будете гарно працювати, показувати свої знання, тому що це граматичне дерево.
IV. Мовна розминка.
Перше завдання для порятунку нашого чарівного дерева.
1.Робота над чистомовкою.
Е-е-е – де ти мамо, де?
Ес-ес-ес – сіяв дід овес,
Ел-ел-ел – в небі пролетів орел,
На-на-на – осінь чарівна.
Те-те-те – листя золоте.
2.Читання складів за складовою таблицею-розчиткою
САМ СОМ СУМ СІМ (читають повільно, запитують, читають радісно)
КТА КТО КТІ КТЕ КТУ КТИ (повільно, швидше, скоромовкою)
- Зверніть увагу на перший рядок. Порівняйте склади, назвіть спільне та відмінне.
- Молодці. З першим завданням ви впорались успішно. Подивіться, що відбувається з нашим деревом, воно оживає.
V. Актуалізація опорних знань
1. Робота у групах
· Відгадати ребус.
А зараз ми будемо розгадувати ребус. Щоб його розгадати, кожна группа получила завдання.
- Молодці, і з цим завданням ви впорались успішно. Це ми бачимо по нашому дереву.
2. Гра «З’єднай склади» (робота у парах)
СЕ ЛО ПО ЛЕ НИ ВА ЛА НИ ВЕС НА СЕ ЛА НИ ВИ
Прочитайте утворені слова.
- Прочитайте слова, у яких є буква «е».
- Як називається звук, який позначає буква «е»?
- Який це звук?
- Яке слово зайве?
- Чому?
- Молодці, і з цим завданням ви впорались успішно. Деревце наше оживає.
3. Фізкультхвилинка
VI. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1. Прочитайте анограму
О М С І Т ОСЕЛ
5 1 3 2 4 4 1 2 3
- Як називається наше місто?
2. Гра «Впізнай своє місто» (презентація)
3. Бесіда
- Чи подобається вам жити у Донецьку? Чому?
- Мені теж подобається наше місто. Адже кожному найкраще те місце, де він народився і проживає.
- А де ще крім міста проживають люди?
4. Робота за малюнком букваря (с.67)
- Хто зображений на малюнку?
- А як ви гадаєте, де вони проживають?
- Чому ви так думаєте?
- Діти, зверніть увагу на гарні будиночки, зелені вулиці. Це сучасне мальовниче село.
- А як воно називається, ми дізнаємось, коли прочитаємо текст.
5. Читання тексту «Село Веселе» вчителем
- Як називається село, у якому живуть діти?
6. Вправляння у читанні важких слів із тексту. Словникова робота
ОРЕ ВЕСНА ТЕПЛО КЛЕКІТ ПРИЛЕТІЛИ НАМОСТИЛИ (таблиця)
Клекіт – звуки, що подають деякі види птахів, відлітаючи у вирій (лелеки і журавлі).
VII.Застосування набутих знань
1.Читання ланцюжком
- Де живуть Оленка та Лесик?
- Що розкинулося навколо села?
- Хто працює на тракторі?
- Які птахи прилетіли навесні у село?
- 2.Фізкультхвилинка
- 3. Вибіркове читання
4. Читання речення, поданного рукописним шрифтом.
-Чому журавлів називають веселиками?
VII. Підсумок уроку
- Подивіться на наше дерево і скажіть, як же пройшов наш урок?
Воно не просто розквітло. На ньому виросли смайлики. У вас на партах також є смайлики, намалюйте на них свій настрій
Джерело: noindex |