Звуки [ д ], [ д’], буква «де»

Тема: Звуки [ д ], [ д’], буква «де»

Мета:  ознайомитися з новою буквою, вчитися читати з нею склади, слова;   розвивати звязне мовлення, фонетичний слух, аналітичні вміння;     виховувати повагу до праці, викликати інтерес , захоплення до читання.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

1) Що ми знаємо про звуки.

     - Сьогодні я принесла на урок чарівну скриньку. Вона замкнена. Щоб її відчинити, треба відповісти на 6 запитань. Я вважаю, що ви з цим впораєтесь.

1.  Які бувають звуки ? (мовні і немовні )

2.  Які це, немовні звуки? ( стук, плескання в долоні та ін. )

3.  Назвіть мовні звуки. ([ а ], [ о ], [ д ], [ р ] та ін. )

4.  На які дві групи поділяються мовні звуки ? ( голосні та приголосні )

5.  Скільки в українській мові голосних звуків, назвіть їх. (6: [ а ], [ о ], [ у ], [ и ], [ і ], [ е ])

6.  Як позначаються звуки на письмі ? ( буквами )

     - Нарешті скринька відчинилась. Вона пропонує нам спробувати себе в різних якостях. Спочатку ми будемо науковцями, професорами та академіками, які ведуть наукові спори, дискусії. ( Достаю із скриньки окуляри та словник).

2) Гра « Давайте сперечатися».

     - Я буду щось стверджувати, а ви, якщо згодні – піднімаєте зелену сигнальну картку, а якщо ні – червону.

   Я стверджую, що :

-  в слові «сіль» 4 звуки. Так чи ні? ( ні, 3 звуки );

-  в слові «стіл» останній звук [ т ] ( ні, [ л ] );

-  в слові «лось» є м який приголосний звук ( так, [ с’ ] );

-  в слові «школа» 3 голосних звука ( ні, 2 –[ о ], [ а ] );

-  в слові «тінь» перший звук  [ т ]  ( ні, [ т’] ).

3) Повторення вивчених букв.

     - А ось я знайшла в скриньці перо та аркуш паперу. На деякий час ми перетворимося в поетів. Але спочатку повторимо букви, які ми вже вивчили.

( Діти показують букви, а весь клас їх називає)

     -  Отже, складаємо вірші, підбираємо риму:

ЛО – ЛО – ЛО – їдемо в село,

ЛА – ЛА – ЛА – молоко пила,

ЛУ – ЛУ – ЛУ – купили там пилу,

ЛИ – ЛИ – ЛИ – помили там поли,

ЛІ –ЛІ –ЛІ – побували у селі.

НА –НА – НА – бачу сірого слона,

НО – НО – НО – довгий хобот у нього,

НУ – НУ – НУ – яблука даю слону,

НИ – НИ – НИ – люблять яблука слони,

НІ – НІ – НІ – дайте яблук і мені.

4) Гра  «Фотооко».

     - Молодці! А я повертаюся до чарівної скриньки. Вона пропонує нам спробувати професію фотографа ( дістаю зі скриньки фотоапарат ). За короткий проміжок часу треба прочитати слово, запамятати («сфотографувати» ) його і записати без помилок, тобто зробити «фотографію». ( На картках слова: лапа, вікно, ворота. )

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

1) Знайомство з новою буквою.

     -  У нас є анонімна записка із пропущеними звуками:

*ощик, *ощик, постривай!

*ощик, *ощик, зачекай!

*ай  *ійти  *о *ому

*і*усю старому.

- Які звуки пропущені ? ( [ д ], [ д ‘] ). Давайте перевіримо – підставимо ці звуки в текст:

Дощик, дощик, постривай!

Дощик, дощик, зачекай!

Дай дійти додому

Дідусю старому.

     - Звуки [ д ], [ д‘] на письмі позначаються буквою «Д» ( показую букву ). Отже, наше повідомлення приймає такий вигляд:

                           ИТІД АН ІРОМ

     -  Як же це прочитати? Давайте спробуємо у дзеркальному відображенні, тобто навпаки, справа наліво. Вийшло:

                     ДІТИ НА МОРІ

ІІІ. Робота з «Букварем».

1) Читання складів, слів та речень ( всі разом, поодинці, ланцюжком ).

2) Опрацювання тексту «Парк на пустирі».

ІV. Підсумок уроку.

     - Що було цікавого на уроці?

     - В кого перетворювала нас чарівна скринька?

     - Яка буква допомогла нам прочитати зашифровану фразу?

     - А тепер я зачиняю чарівну скриньку, щоб наступного разу вона знову вигадала для нас цікаві завдання та перетворення.

 Урок закінчено.



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (29.12.2013)
Переглядів: 2991 | Рейтинг: 0.0/0
Лінія, пляма, крапка, штрих як засоби створення форми. Графічні матеріали та ...
Весняні свята. Великдень
Сітка зошита, робочий рядок. Письмо горизонтальних прямих довгих та коротких ...
Виконання шва «уперед голку». Оздоблення виробів ручним швом
Заповнення площини аркуша силуетними зображеннями. Послідовність дій у роботі...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]