💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Написання вивчених букв, слів з вивченими буквами, речень за аналогією. Списування з друкованого тексту

Тема: Написання вивчених букв, слів з вивченими буквами, речень за аналогією. Списування з друкованого тексту

Мета:

Закріплювати в учнів навички написання рядкових і великих букв, навички списування з друкованого шрифту, розвивати у дітей самостійність при виконанні завдань, збагачувати словниковий запас учнів, виховувати любов до праці.

Обладнання: малюнки казкових героїв, макет колоска з літерами на зернятках, макет мішка, предметні малюнки, картки зі словами, таблиці.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні ми з вами знову побуваємо в казці. Ми вивчили багато букв української абетки. На цьому уроці ми пригадаємо всі ці букви, перевіримо ваші вміння писати їх, поєднувати одну з одною у словах і складах, списувати із друкованого шрифту.

Наші герої підготували багато завдань. А ми покажемо чого навчились.

- Діти, до нас в гості на урок просяться казкові герої. Хто це – ви зараз дізнаєтесь, відгадавши загадки.

Загадка                                                                   Загадка

Хвіст – як ниточка, сама – як калиточка.       До схід сонця встає,

А очі – як сім’я. (Миша)                                  Спати нам не дає. (Півник)

- Героями якої казки є півник і миші?

- Як звали героїв?

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Складання слів з вивчених літер.

Жили собі двоє мишенят – Круть та Верть і півник Голосисте Горлечко. Мишенята було тільки й знають, що танцюють та співають. А півник удосвіта встане, всіх піснею збудить та й до роботи береться.

Ото якось підмітав у дворі та й знайшов пшеничний колос.

- Півник знайшов колосок і просить вашої допомоги: з букв, які на зернинках скласти слова.

- Яке слово склав? (півник, миша)

2. Звуковий аналіз слів.

- Зробить звуковий аналіз слів, які ми склали.

- Назви наголошений, ненаголошений склад.

Півник вдячний вам за допомогу.

Фізкультхвилинка

3. Повторення звукового значення вивчених літер.

- Круть, Верть, - став гукати півник, - а гляньте-но, що я знайшов!

Поприбігали мишенята та й кажуть:

- Коли б це його обмолотити…

- А хто молотитиме? – питається півник.

- Не я! – одказує одне мишеня.

- Не я! – каже й друге мишеня.

- Я обмолочу, - каже до них півник. І взявся до роботи.

А мишенята й далі граються.

А зернятка в колосочку були непрості. Кожне зернятко принесло нам літеру.

- Назвіть букви, що позначають голосні звуки.

- Яка буква позначає голосний звук і м’якість попереднього приголосного?

Півник просить вас записати великі букви, що позначають приголосні звуки.

- В яких випадках пишеться велика буква?

4. Утворення та запис складів з вивчених літер.

От вже й обмолотив півник колосок та й знов гукає:

- Гей, Круть, гей, Верть, а йдіть гляньте, скільки зерна я намолотив!

А з цих зерняток півник хоче, щоб ви склали і записали склади. Але

послухайте умову: це повинна бути перша буква імен мишенят.

- Як звали мишенят?

З буквою К записати всі склади

З буквою В записати всі склади

Для того, щоб швидше допомогти Півнику, ми розділимо цю роботу

між дівчатками і хлопчиками.

- Перш ніж виконувати, давайте згадаємо, як з’єднуються рукописні літери

Півник вдячний за допомогу.

Фізкультхвилинка

5. Запис слів з вивченими літерами.

Поприбігали мишенята.

- Треба, - кажуть, - зерно до млина однести та борошна намолоти.

- А хто понесе? – питає півник.

- Не я! – гукає Круть.

- Не я! – гукає Верть.

- Ну, то я однесу, каже півник. Узяв на плечі мішок та й пішов.

Допоможемо Півнику?

А мішок важкий, бо з малюнками. Давайте допишемо слова – назви предметів, зображених на цих малюнках.

- Що зображено на малюнку?

- Як пишеться перше слово? Всі решта через кому.

- На які 2 групи поділимо слова? (Квіти, дерева)

- Яке з цих слів має декілька значень? (Півник)

- Молодці! З завданням справились!

6. Списування з друкованого тексту.

А мишенята собі одно скачуть – у довгої лози граються.

Прийшов півник додому, знов кличе мишенят:

- Гей, Круть, гей, Верть! Я борошно приніс.

Поприбігали мишенята, пораділи:

- Ой, півничку! Вже тепер тісто треба замісити та пиріжечків спекти.

- Хто ж міситиме? – питає півник.

А мишенята й знов своє:

- Не я! – пищить Круть.

- Не я! – пищить Верть.

Подумав півник та й каже:

- Доведеться мені, мабуть.

Поки півник місить тісто у нас є завдання:

Записати речення, записані друкованим шрифтом.

- Прочитайте 1 речення.

- Скільки слів у реченні?

- З якої букви починаємо писати?

- Що ставимо в кінці речення?

Півник це завдання перевірить і оцінить вашу роботу.

ІV Підсумок уроку.

От замісив півник тісто, приніс дрова та й розпалив у печі. А як у печі

нагоріло, посадив пиріжки.

Мишенята й собі діло мають: пісень співають, танцюють.

Аж ось і спеклися пиріжки, повиймав їх півник, виклав на столі.

А мишенята вже й тут. І гукати їх не треба.

А півник і говорить мишенятам:

- Складіть і прочитайте речення.

А миші ліниві. Допоможемо їм?

- Складіть речення. Запишіть в зошит.

- Як ви розумієте це прислів’я?

- Як ви гадаєте, отримають мишенята пиріжки? А чому?

- Ох, і голодний я! – каже Круть.

- А я який голодний! – каже Верть.

Та й посідали до столу.

А півник і каже:

- Стривайте-но, стривайте! Ви мені перше скажіть, хто знайшов колосок.

- Ти, - кажуть мишенята.

- А хто його обмолотив?

- Ти, - вже тихіше відказують Круть їх Вертем.

- А тісто хто місив? Піч витопив? Пиріжків напік?

- Ти, - вже й зовсім нищечком кажуть мишенята.

- А що ж ви робили?

Що мали казати мишенята? Нічого. Стали вони тут вилазити з-за столу, а півник їх і не тримає. Хто ж отаких лінюхів пиріжками пригощатиме?

- Чому вчить ця казка?

- А ми отримаємо винагороду за роботу?

- Ми допомагали півнику?

- Давайте пригадаємо, що ми робили на уроці?

- І миші дивлячись на вас теж полюблять працю!



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (29.12.2013)
Переглядів: 3281 | Рейтинг: 5.0/1
Як ставитися до інших, щоб тебе поважали
Т. Коломієць «Диваки», «Лічилка-небувалиця» Г. Бойко «Скоромовка-небувалиця»....
Складові дороги. Основні відомості про організацію дорожнього руху
«Наче вулик, наша школа...». Побудова тексту за питаннями і зразком
Екскурсія до водойми (до лісу). Правила поведінки поблизу водойми (у лісі)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]