💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

М. Коцюбинський. Казка "Про двох цапків та двох кізочок"

Урок  178 (читання)

Тема: М. Коцюбинський. Казка "Про двох цапків та двох кізочок"

Мета: ознайомити учнів з казкою М. Коцюбинського "Про двох цапків та двох кізочок"; формувати вміння правильно, виразно, свідомо читати, давати повні відповіді на запитання; розвивати пізнавальні та творчі здібності школярів, усне мовлення, логічне мислення; виховувати повагу одне до одного, бажання бути добрими, чемними.

Обладнання: портрет М. Коцюбинського.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Повторення вивченого матеріалу

- Прочитайте речення.

сяЛе їнкаУкра - каливе ськаукраін сапоетпе.

- Що ви знаєте про Лесю Українку?

- Як називається збірка творів, яку опрацювали на минулому уроці?

- Яке життєве правило засвоїла поетеса? Чому?

1 Вправа "Впізнай твір за опорними словами"

Черешеньки, спілі, високо, на гіллі, низесенько, доспіли.

2 Учні розповідають вірш "Вишеньки"

III. Мотивація навчальної діяльності учнів

Слухання вірша

Цап покинув теплий хлів:

Цап капусти захотів,

А за цапом - цапеня Через поле навмання.

Цапе білий, цапе милий!

Ще капусти не садили!

Цап вернувся, спочиває,

Цапенятко ж десь блукає.

Г. Чубач

- Про кого вірш?

- Хто такий цап?

- Що ви дізналися про цю тварину з вірша?

IV. Повідомлення теми та завдань уроку

- Український народ склав чимало віршів, загадок, казок про тварин. Сьогодні ви ознайомитесь з авторською казкою "Про двох

цапків та двох кізочок". Всім відоме прислів'я "Казка вчить, як на світі жить". Цікаво, чого ж прагнув навчити своїх читачів автор цієї казки М. Коцюбинський?

V. Вивчення нового матеріалу. Робота за Букварем

1 Опрацювання першої частини казки

1) Читання вчителем першої частини казки.

- Що хотіли зробити цапки?

2) Словникова робота.

Перебратися ступили кладка

посередині заждати вузький

3) Читання казки учнями.

4) Відтворення змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.

- Якого кольору були цапки?

- Що вони хотіли зробити?

- Якою була кладка?

- Як повелися цапки під час зустрічі?

- Чим закінчилась їх зустріч?

 Фізкультхвилинка

Цап меле, цап меле,

Коза насипає.

А маленьке козенятко На скрипочці грає.

2 Опрацювання другої частини казки

1) Читання другої частини вчителем.

- Хто є головними героями продовження казки?

2) Словникова робота.

Стрілися розминулися

рів притиснулась

3) Читання казки учнями.

- На якій стежці зустрілися кізочки?

- Чому вони не могли розминутися?

- Що ж вони зробили?

3 Характеристика дійових осіб. Визначення головної думки твору

- Що ви можете сказати про поведінку цапків?

- Якими були кізочки?

- Що повинні були зробити цапки, щоб не впасти у воду?

- Чого вчить нас ця казка?

 Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)

Оченята роблять вправи:

Вліво, вправо, вліво, вправо.

Потім вгору, потім вниз Оченятами дивись!

(Водити очима вліво-вправо, вгору-вниз протягом 2 хв.)

VI. Удосконалення навичок читання

1 Читання "ланцюжком"

2 Гра "Дочитай речення"

3 Гра "Розвідники"

- Знайдіть і зачитайте слова з різною кількістю звуків і букв.

- Знайдіть і зачитайте слова, які відповідають на питання що робили?

- Знайдіть і зачитайте речення зі словами посередині, обережно.

VII. Ознайомлення з життєвим і творчим шляхом М. Коцюбинського

- Хто автор казки "Про двох цапків та двох кізочок"?

- Як ви дізналися?

Михайло Коцюбинський народився в м. Вінниці у заможній родині. Батьки були чесними, працьовитими, добрими.

У дитинстві Михайлика всі любили. У школі він учився добре, багато читав книжок, любив квіти, сонце. За це друзі називали його "соняхом". На що він відповідав: "Дійсно я - "сонях". Люблю сонячне повітря і, як сонях, тягнуся до сонця". Коли Михайло виріс, став працювати вчителем. З ним було приємно спілкуватися, завжди він приходив на допомогу друзям.

Частину творів, адресованих малим читачам, він написав для власних дітей.

VIII. Підсумок уроку

- Як називається казка, яку прочитали на уроці?

- Чого вона вас навчила?

- Хто її автор?

- Що ви запам'ятали про М. Коцюбинського?



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (27.12.2013)
Переглядів: 4164 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 25
Ознайомлення з українським народним жіночим одягом. Практична робота «Україно...
Природа Українських Карпат
Л. Костенко «Ліс на світанку», «Березовий листочок», «Берізка по коліна у вод...
Т. Коломієць «Подарунок». В. Лучук «Кольорові пташки». В. Конопелець «Якого к...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]