💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Письмо букви я у поєднанні з буквами, що позначають приголосні звуки

Урок  128 (письмо)

Тема: Письмо букви я у поєднанні з буквами, що позначають приголосні звуки

Мета: повторити правила написання слів з великою буквою; вчити учнів складати речення, вводити їх у розповідь, списувати з друкованого тексту; удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, складати речення за схемою; розвивати увагу під час списування з друкованого тексту, фонематичний слух, увагу, пам'ять дітей; вимагати від дітей охайності при письмі та дотримання норм каліграфічного письма; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: робочий зошит, картки із завданнями, схеми речень, фішки для звукового аналізу слів, плакат "Правильно сиди під час письма".

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація знань учнів

1 Бесіда про звуки і букви, якими вони позначаються

- З чого складаються слова? (Зі звуків)

- Які дві групи звуків є в нашій мові? (Голосні та приголосні)

- Чим голосні звуки відрізняються від приголосних? (Голосні звуки вимовляються без перешкод, а при вимові приголосних звуків є перешкоди: зуби, губи, язик.)

- Наведіть приклади голосних та приголосних звуків.

- Яка буква не позначає звука?

- Яка буква позначає два звуки?

- В яких випадках буква я позначає два звуки?

2 Мовна розминка (скоромовка, яку вивчали на минулому уроці)

- У яких словах зустрічається буква Я? (Яків, Ярина, яблука, ящірку, налякали)

- Серед цих слів виберіть ті, в яких буква я позначає два звуки.

- А в яких словах вона позначає один звук?

3 Повторення гігієнічних правил письма

o Правила сидіння за партою.

o Розміщення зошита на парті.

o Як тримати ручку під час письма.

4 Каліграфічна хвилинка

1) Письмо буквосполучень: Як, яб, ля, яр, ня, яс, ям, дя.

2) Письмо слів: Яків, яблука, налякали, Ярина.

3) Запис речення: Яків та Ярина ходили по яблука.

III. Повідомлення теми та мотивація діяльності

- Певно, ви вже здогадалися, що ми будемо вчитися писати на уроці.

- Правильно. Але сьогодні ми будемо не тільки писати букву я, а й поєднувати її з іншими буквами, писати слова, робити звуковий аналіз слів та складати речення.

IV. Робота над матеріалом уроку 1 Гра "Допиши букву"

На дошці написані елементи вивчених рукописних літер. Учні дописують букву, називають її, а також звуки, які вона позначає на письмі.

2 Робота на картках

- Спишіть слова у два стовпчики: у перший з буквою я на початку складу; у другий - з буквою я у кінці і в середині складу. Підкресліть букву я.

Зоя, баян, няня, яблуко, буряк, буря, ягоди, яблуні, лялька, звірята.

 Пальчикова гімнастика

3 Гра "Зі слова по букві"

Діти, лялька, кит, море, канал. (Дятел)

4 Звуко-буквений аналіз слова дятел

5 Складання речення за схемою зі словом дятел

б Утворення слів за зразком

Зразок: вишні - вишня.

Дині - ... пісні - ... малі - ... бані - ...

V. Узагальнення та систематизація знань

1 Списування з друкованого тексту

1) Читання тексту та аналіз прочитаного.

Яків посадив яблуні. Яблуні вродили рясно. Ясен - красиве струнке дерево.

- Скільки речень у тексті?

- Про що ви дізналися з першого речення?

- Як вродили яблуні?

- Що сказано про ясен?

2) Підготовча робота до списування тексту.

- Назвіть слова, записані з великої букви і поясніть її вживання.

- Зверніть увагу на розділові знаки в кінці речень.

 Фізкультхвилинка

3) Самостійне списування тексту.

4) Побудова графічних моделей речень (перша група - першого, друга - другого, третя - третього).

2 Робота на картках

- Встав пропущену букву.

Л_лька, кул_ка, _линка, пісн_, бабус_, _кір, зозул_, парасол_ка.

- Які букви ви вставляли? (я, ь)

- Назвіть слова, у яких ви вставили букву я.

- Назвіть слова, у яких ви вставили букву ь (м'який знак).

VI. Підсумок уроку

- Які завдання ви виконували на уроці?

- Що було робити легко?

- З чим виникли труднощі?



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (27.12.2013)
Переглядів: 1789 | Рейтинг: 0.0/0
Вибір безпечного маршруту від дому до школи
Продовжуємо вивчати клавіатуру
Предметна аплікація із рослинних форм. Зайчик
Після уроків. Висловлення істинні і хибні
«Золотаосінь»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]