Значення води для рослин, тварин, людини. Як турбуватися про воду

Тема: Значення води для рослин, тварин, людини. Як турбуватися про воду

Мета: довести до розуміння дітьми значення води для живої і неживої природи; розвивати уміння аналізувати, робити висновки; виховувати повагу до традицій українського народу шанувати воду, бережливо до неї ставитися.

Обладнання: мікрофон, запис на диктофоні загадки про воду, оповідання Б.Вовка «Бережіть воду»

Хід уроку

І. Організаційний момент

Всі почули ви дзвінок,

Починаємо урок.

Прошу вас не лінуватись,

А старанно працювати.

І тоді, звичайно, всіх

Вас чекає успіх.

ІІ. Робота з класним календарем погоди

- Яка пора року триває?

- Який місяць, число, день тижня?

- Яка погода сьогодні: стан неба, опади, вітер, температура повітря? Чи не спостерігали яких небудь нових явищ природи?

- Якою була погода протягом тижня?

- Яку роботу потрібно виконувати людям?

- Як ви допомагаєте зимуючим пташкам?

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. Слухання запису загадки.

Мине багато на Землі,

Я в морі, річці, джерелі.

Така, як газ, рідка, тверда

І це щоразу я … (вода).

2. На минулому уроці ви, діти, ознайомилися з таким об’єктом природи як вода.

- До якої природи вона належить?

- У яких трьох станах зустрічається в природі?

- Яку здатність має щодо цукру, солі?

IV. Повідомлення теми уроку

1. Створення проблемної ситуації.

- Уявіть собі, діти, що вода зникла з Землі. Які наслідки чекають нашу планету?

2. Висловлення учнями своїх думок. Вправа «Мікрофон».

3. Оголошення теми уроку.

- Сьогодні ви дізнаєтеся про значення води для живої і неживої природи. Також ознайомитеся з давніми традиціями українського народу шанувати воду, турбуватися про її чистоту.

V. Опрацювання нового матеріалу

1) Розповідь учителя.

Хоч на Землі дуже багато води, але не всю її можна пити. Більша частина води солона, тому люди повинні берегти воду, економно її використовувати.

2) Читання оповідання Б.Вовк «Бережіть воду».

А як бережете воду ви?

3) Хліб – батько, а вода – мати. Так говорять здавна українці і вважають за гріх бруднити водойми.

Давайте вивчимо примовку:

«Мати моя, водо моя!

Мати – водице, мати – водичко!

Умий мені личко!»

4) Робота з підручником.

с.56. Навчися чистити зуби, економлячи воду.

VI. Закріплення вивченого матеріалу

1. Закінчи речення:

Не всю воду можна … (пити).

Воду треба використовувати … (економно).

Водойми не можна … (забруднювати).

Український народ воду … (шанує).

2. Хвилинка-цікавинка

o Яку воду можна носити в решеті?

o Під яким кущем ховається заєць, коли іде дощ?

o У який горщик не наллєш води?

VII. Підсумок уроку

o Що вас зацікавило на уроці?

o Як ви будете ставитися до води?

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (31.12.2013)
Переглядів: 4372 | Рейтинг: 0.0/0
З чого складається комп’ютер
Олена Пчілка «Безконечна пісенька». В. Лучук «Послухайте, люди». І Світличний...
Чим розпізнаємо запах і смак
Передавання просторового явища способом загороджування в зображенні архітекту...
«Осінь спати захотіла, землю листом застелила...». Побудова речень різних тип...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]