Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки
Урок 44–45

Тема. Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки

Мета: поглибити знання про розкрій тканини, побудову найпростіших креслень, виготовлення викрійки; визначити особливості методик пошит-тя швейних виробів; виховувати навички культури праці.

Матеріали й інструменти: голки, нитки, шпильки, ножиці, тканина, шаб-лони.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

Слухання вірша і відгадування, про яку професію у ньому йдеться.

Твій одяг вийде, мов картинка:

Все по тобі — рукав і спинка.

Тож на примірці — так годиться —

Стій рівно і не смій крутиться!

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

1. Розповідь учителя.

— Процес розкроювання складається із кількох етапів:

1) підготовка тканини для розкроювання;

2) розкладання деталей викройок на тканині;

3) розмітка на тканині;

4) вирізування деталей крою в певній послідовності.

2. Повторення правил безпечної роботи з голкою і вивчення правил робо-ти з ножицями.

Пам’ятка

1) Зберігати ножиці із зімкнутими лезами в спеціально відведеному міс-ці.

2) На робочому столі ножиці із зімкнутими лезами класти праворуч.

3) Розрізуючи тканину, вузьке лезо ножиць розміщувати під тканиною.

4) Не відвертати увагу тих, хто працює з ножицями.

5) Передавати ножиці кільцями вперед.

ІІІ. Виготовлення викройки спіднички прямолінійної форми для ляльки

1. Підготовка до виконання роботи.

1) Показ учителем зразків готових виробів спіднички.

2) Звертається увага на той виріб, який мають виконувати учні.

3) Звертається увага на послідовність виконання виробу.

2. Підготовка робочого місця до виконання роботи.

1) Складання і вирівнювання тканини.

2) Робота за шаблонами (прикріплення до тканини).

3) Виготовлення заготовки.

IV. Фізкультхвилинка

Рукодільниця, дівчинка мила,

Всю роботу в домі робила.

А Лінивиця тільки спала

Або мухи рахувала.

Дві полізли по стіні,

Три сидять он на столі.

Щоб усіх порахувати,

Треба вміти додавати. (2 + 3 = 5)

На зиму матуся-лисиця

Сплела для діток рукавиці.

Кожна маленька лисичка

Отримала дві рукавички.

Скільки всього рукавичок,

Якщо в мами троє лисичок? (2 + 2 + 2 = 6)

Колись Кожум’яка під Києвом жив,

Шкіри він м’яв і у річці мочив.

Вхопить три разом, а потім — ще три,

В берег упреться й тягне з води.

Сил докладає, працює завзято.

Скільки шкір разом він витяг, малята? (3 + 3 = 6)

Вчитель читає римовані задачі, учні зображують рухами дії, по  тім об-числюють результат. Таким чином, по-перше, здійснюється міжпредметний зв’язок; по-друге, завдяки зміні роду діяльності знімається втома та підви-щується пізнавальна активність учнів.

V. Практична робота

1. Нагадування правил безпечної праці з голкою і ножицями.

2. Складання тканини навпіл лицевою стороною всередину.

3. Змотування і пришивання швом «уперед голку».

4. Зшиті краї обшивають швом «через край».

5. Нижні частини спіднички підгинають і зшивають швом «уперед голку».

6. Загинання смужки зверху спіднички і зшивання швом «через край».

7. Засилення резинки.

8. Вивертання спіднички на лицевий бік.

VI. Конкурс модельєров

Виставка найкращих й найактуальніших виробів.

VII. Прибирання робочих місць

VIII. Підсумок уроку

— Чи сподобалося вам бути модельєрами?

— Як оцінити результат роботи модельєра? (Оригінальність, акуратність, поєднання кольорів, оздоблення виробу тощо)

— Хто з вас хоче в майбутньому стати модельєром? Які знання і вмін-ня для цього потрібні?

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (03.08.2013)
Переглядів: 2591 | Рейтинг: 0.0/0
Природні та рукотворні об'єкти (тіла)
Осінь. Рослини восени. Охорона здоров'я восени
Рослинний і геометричний орнамент. Практична робота «Гарний будинок»
У школі детективів
Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint. В гостях у Ганнусі
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]