💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Будемо гарними співрозмовниками

Тема. Будемо гарними співрозмовниками

Мета. Вчити будувати діалог на конкретну тему; аналізувати характер розмови, формувати поняття «гарний співрозмовник»,  заохочувати дітей до спілкування, яке відповідає критеріям гарного спілкування; сприяти розвитку зв’язного мовлення; виховувати повагу до співрозмовника.

Обладнання. Демонстраційний матеріал « Іграшки», « Уроки ввічливості».

Хід уроку

І. Організація навчальної діяльності.

            Дзвінок вже пролунав,

            Працювати час настав,

            Часу марно ми не гаймо,

             Урок з риторики починаймо.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.         Вправа на постановку мовленнєвого дихання

А) на одному видиху промовляємо звуки, спочатку підсилюючи звучання, а потім послаблюючи:

Цвіркун грає на цимбалах:

Ц-ц-ц, ц-ц-ц ( звуки промовляємо злито)

Цвіркунець на бубні виграва:

Ц-ц,ц-ц-ц ( звуки промовляємо відривисто)

Б) промовляючи «ц» , змінюємо положення губ і стежимо, як змінюється забарвлення звучання: розтягуйте їх, ніби посміхаєтесь, витягуйте у трубочку, ніби промовляєте «у»

       2.Уважно прослухайте вірш О.Олеся

Про що в ньому розповідається?

                          Є слова, що білі-білі,

                          Як конвалії квітки,

                          Лагідні, як усміх ранку,

                          Ніжносяйні, як зірки.

                          Є слова, як жар пекучі

                           І отруйні, наче чад…

                           В чарівне якесь намисто

                            Ти нанизуєш їх в ряд.

-           Якими можуть бути слова? Чому?

Гра « Точно і швидко»

-           Як приємно чути ласкаві слова, звернені до вас. Так само приємно чути їх і від вас. Наш настрій стає піднесеним, веселим. Давайте їх пригадаємо якомога більше і нанизаємо велике намисто із чарівних слів. Я кидаю вам м’яч, а ви , спіймавши його,називаєте слова вітання вранці і ввечері, слова пошани, подяки.

ІІІ. Вивчення нової теми.

1. Розповідь вчителя

-Я сьогодні по дорозі до школи  почула, як Дмитрик з 1 А класу розказував Сашкові , який він бачив цікавий мультфільм. Змісту я не зрозуміла, та мабуть і Сашко теж нічого не зрозумів.

- Ух і класний був мультик.

- Що там було класно?

- Та розумієш, спочатку він, а потім вона. Загалом, так би мовити не знає, а вона не розуміє…

І так здорово, що вони нічого не знають. Ну , загалом, класно.. Розумієш?

-           Чи зрозуміли ви що-небудь? Чому?

-           Щоб ви порадили Дмитрикові? ( Відповіді дітей)

2.Робота за підручником. Читання діалогу ( За Є. Майнардусом)

(Навчальний посібник для 1 класу «Риторика»)

Доведіть, що павук,бджілка, метелик – гарні співрозмовники.

2.         Складання правил спілкування

3.         Робота в парах.

Спілкуватися можна не тільки віч-на-віч, а й по телефону. Телефонуючи друзям і починаючи розмову після привітання, поцікавтеся, чи має ваш товариш час на телефонну розмову. Якщо товариш зайнятий, не ображайся, а ввічливо запитай о котрій годині можна пере телефонувати. Пам’ятайте, що закінчує розмову першим той, хто зателефонував. Прощаючись,необхідно подякувати за розмову і побажати здоров’я, успіхів.

Рольова гра « Розмова з другом по телефону»

4.Фізкультхвилинка « Правила для учнів»

Заходить вчитель – треба встать.

( Діти встають)

Коли дозволить, тихо сядь.

( Тихо сідають)

Спитати хочеш – не гукай,

( Пальчиком сваряться)

А тільки руку піднімай.

( Піднімають руку)

У школі парту бережи

(«витирають» кришку парти)

І на парті не лежи.

( Поклали голівки на парту)

Щоб урок минув не марно,

Треба сісти рівно, гарно.

( Випрямляються, кладуть руки на парту)

Не скрекочи на уроках,

( видають язиком цмокання)

Як папуга чи сорока.

( Махають руками)

ІV. Закріплення матеріалу

1.Розвязання ситуацій морального змісту.

Кожний день ви спілкуєтесь із своїми батьками, товаришами, дорослими. Як ви вчините, коли…

-           Стоять двоє товаришів, розмовляють, а тобі необхідно в одного із них про щось запитати;

-           Тобі  терміново необхідно щось сказати вчительці, а вона говорить з іншою вчителькою;

-           Ти щось розповідаєш, а тебе перебили. ( Діти висловлюють свої думки, доводять їх.)

2. Робота з прислів’ями.

Використовуючи крейду,з’єднайте кінці речень так, щоб вийшло прислів’я. Поясніть їх.

-           Ласкаве слово -……   як три дні хліба не їв

-           Від теплого слова….  Що весняний день

-           Говорить так,…..        лід розмерзає

3.Гра « Згоден – не згоден» ( використовуються сигнальні картки синього і червоного кольорів)

- Співрозмовника завжди необхідно уважно слухати.

- Уміння слухати людину – ознака ввічливості.

- Якщо я не погоджуюся з думкою співрозмовника, то говорю про це відразу, не дослухавши його до кінця.

- Перебивати людину нетактовно.

- До всіх можна звертатися на Ти.

-У будь-якій ситуації не можна замикатися в собі, а необхідно йти до людей.

V. Підсумок

Для того, щоб ви були гарними співрозмовниками, вам необхідно запам’ятати такі правила.

Категорія: Риторика | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 3295 | Рейтинг: 0.0/0
Інформація. Як людина сприймає інформацію
«І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом». Урок позакласного читання
Способи згинання паперу
Конструювання зі смужок паперу. Конструювання виробів зі смужок паперу
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 11
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]