💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Безпечна робота в Інтернеті
Тема: «Безпечна робота в Інтернеті»

Мета:
навчальна:
 поглибити знання про небезпечний Інтернет;
 дослідити позитивні та негативні сторони Інтернету;
 сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання;
розвиваючі:
 сприяти розвитку пізнавального інтересу;
 сприяти розвитку вміння логічно викладати думки;
виховні:
 сприяти вихованню шанобливого ставлення до чужої думки;
 сприяти культурному та інтелектуальному розвитку учнів;
 сприяти розвитку самооцінки та самоаналізу, як чинників, що спонукають до самовдосконалення учнів;

Хід заняття
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми й мети заняття

- Сьогодні на виховній годині, ми вирішимо одну дуже важливу проблему, яка стосується одного з найбільш значних досягнень ХХ століття. «Інтернет – частина твого життя! Зроби його безпечним…!»
- А що ж таке Інтернет?

- Електронний океан, таємнича стихія, ув'язнена в кремнієвих кристалах і мідних проводах сучасних комп'ютерів. Неіснуючий всесвіт, що інший раз здається реальнішим, ніж наш матеріальний, "справжній" світ. Те, що вривається у кожен будинок, обвиває всю планету і свідомість всіх людей тугою мідно-кремнієвою павутиною; щось позаземне, незбагненне людському розуму, нікому не видиме, але всі це відчувають...
Коли ми потрапляємо до Всесвітньої мережі, ми неначе виходимо з дому на вулицю, та нас оточують люди: хороші та погані, добрі та злі, розумні та не дуже.



Ми свідомо здійснюємо пошук потрібної нам інформації. Інтернет є дуже широким джерелом інформації, іншими словами, інформаційним простором, у якому, як і в реальному житті, є хороші та погані сторони.

Дуже часто ми чуємо «– Дотримуйся правил дорожнього руху», «- Дотримуйся правил поводження з газом, пожежної безпеки», і ми спокійно реагуємо на це і виконуємо, бо знаємо, що це життєво необхідно. На заводі, чи на фабриці, і взагалі на будь-якому підприємстві, дорослі знають і дотримуються правил, щоб працювати безпечно, щоб ніщо не загрожувало не тільки їх життю, але і моральній та духовній рівновазі.
Так і ми працюючи в Інтернеті повинні з’ясувати, які існують правила, і що нам потрібно знати і чого дотримуватися, щоб залишитися здоровою людиною.

Тому і тема нашого заняття присвячена «Безпечній роботі в Інтернеті».
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Виставка малюнків дітей
1. Кросворд

1. «Дверцята» до інших сторінок.
2. Електронна «книжка», де міститься різна інформація.
3. Сторінка сайту.
4. Комп’ютери, з’єднані між собою.
5. Програма для перегляду веб-сайтів.
6. Програма для спілкування.
2. Мозковий штурм «Ми в Інтернеті»
1. Програмне забезпечення або пристрій, призначений для контролю зв'язку між мережами або між мережею та окремою комп'ютерною системою. (Брандмаузер)
2. Зловмисна програма, яка розповсюджується шляхом копіювання себе в інші програми. (Віруси)
3. Особа, яка зламуює та проникає у системи даних, не маючи на це дозволу. (Хакер та зломщик)
4. Зловмисна програма, яка може розповсюджуватися самостійно через інформаційні мережі.(Хробак)
5. Небезпечні програми, які створені так, щоб виглядати безневинними, наприклад, як гра. (Троянські коні, або троянці)
6. Механізм для відсіювання і блокування доступу до певного матеріалу. (Фільтр)
7. Як називають небажану масу електронних повідомлень, яка перенавантажує системи електронної пошти і може заблокувати поштові скриньки.(Спам)
8. Як називають невеликі вікна з повідомленнями, які закликають вас клацнути у вікні. (Спливаючі вікна )
9. Що використовують люди в Інтернеті, для того щоб зберегти свою справжню особу в секреті? (Псевдонім (нік))
10. Набір правил, які гарантують конфіденційність інформації. (Захист даних)
11. Програма, розроблена для запобігання доступу зловмисних програм до системи. Виявляє заражені файли та видаляє або очищає їх від вірусів. (Антивірусна програма)
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Слово керівника:
У давні часи, щоб отримати якусь інформацію про країну, життєвий статус про її народ та інше, люди використовували листи. А листи відправляли човном, пароплавом. «Доставка» інформації тривала місяць – півроку. Потім стільки ж люди чекали відповіді. З появою літаків на відправку листа і відповіді чекали вже не 2 місяці, а 2 тижні. З появою Інтернету лист відправляється і отримується відповідь через кілька секунд.
У всьому світі діти та підлітки є найактивнішими користувачами інформаційно-комунікативних технологій (ІКТ).У віртуальному середовищі діти та підлітки прагнуть розслабитися і абстрагуватися від психологічних проблем реального світу, дати вихід емоціям, цікаво провести час.
Віртуальний ігровий простір дозволяє дітям реалізовувати низку базових потреб: у грі, розвагах, досягненні поставленої мети, саморозвитку, розвитку позитивних якостей, сміливості, вмінні долати перешкоди, поразки і невдачі; потреби у повазі та самоповазі, потреби в автономії, у протесті проти існуючих правил, знятті соціальних табу; потреби у домінуванні; потреби в агресії у запобіганні небезпеці і т. ін.
Діти виявляють підвищену зацікавленість усім новим, яскравим, незвичайним, вони найбільше піддаються впливу зовнішнього середовища, більш допитливі, ніж дорослі, і використовують Інтернет у якості одного з універсальних способів дослідження і пізнання навколишнього середовища. Проте такі психологічні особливості, як недостатня розвиненість саморегулятивних механізмів, слабкий вольовий і емоційний контроль, імпульсивність поведінки, роблять дітей найбільш вразливими для інформаційних і програмно-технічних загроз.
Надмірне перебування дітей за комп’ютером може призвести: до ізоляції від зовнішнього світу, відволікати їх від інших видів діяльності, таких як виконання домашньої роботи, заняття спортом, сон, спілкування з іншими дітьми, особливо нецензурною лексикою.


2. Перегляд презентації на тему «Інтернет – частина твого життя! Зроби його безпечним…!»




3. Висновки.

Правила Інтернет-безпеки і Інтернет-етики для дітей і підлітків

 Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.
 Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.
 Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.
 Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
 Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
 Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
 Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
 Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
 У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
 Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.
 Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.
 Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!
V. Закріплення знань
1. Робота на дошці
Заповніть таблицю
Інтернет небезпечний Інтернет корисний
1. Наявністю надмірної кількості реклами 1. Швидкий доступ до інформаційних ресурсів.




2. Робота в групах:
Обговорення питань по групам:
І група
 «Можливості Інтернету»;
ІІ група
 «Яка небезпека нас чекає в Інтернеті»
(Захист власних думок згідно питань)
З. Круглий стіл: «Як захистити себе в Інтернеті»
(Діти висловлюють власні думки)
VI. Підсумок заняття
Тільки в процесі інтелектуального та культурного розвитку людина може оцінити всі переваги Глобальної мережі. Для цього у неї є всі можливості. Адже, хто володіє інформацією, той володіє світом. Тільки не треба забувати, що інформацію можна легко пошкодити та знищити, тому безпека роботи в Інтернеті є основоположною на початку роботи у Всесвітній павутині
Категорія: Виховна година | Додав: elenazibina7 (23.02.2016)
Переглядів: 2442 | Рейтинг: 0.0/0
Вибір безпечного маршруту від дому до школи
Запитання до природи. Чим снідає їжачок?
Як людина пізнає світ
Значення гарного й веселого настрою для збереження здоров'я
Про що можна дізнатися спостерігаючи за Сонцем
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]