💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Здоров’я і хвороби. Інфекційні та застудні хвороби. Їх профілактика, щеплення проти них

УРОК 3

 Тема. Здоров’я і хвороби. Інфекційні та застудні хвороби. Їх профілактика, щеплення проти них

 Мета: дати уявлення учням про те, що таке хвороба, які бувають хвороби; пояснити, що таке щеплення і для чого його роблять; вчити запобігати хворобам; формувати навички здорового способу життя; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я.

 На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакат «Обережно — хвороботворні мікроби».

ХІД УРОКУ

 1. Навчальна мотивація. Робота за малюнком до казки

 «Лікар Айболить» (Зошит, С. 8 № 1)

 — Хто із звірів на цьому малюнку виглядає щасливим? Чому? Хто почувається погано? Чому? (Здорові звірі — щасливі, хворі — нещасні.)

 — Що таке хвороба?

 — Які ознаки хвороби ви можете назвати? (Підвищена температура тіла, головний біль, біль у горлі, животі, вухах, м’язах тощо, червоні або бліді щоки, відсутність апетиту, загальна слабкість, нежить, кашель, поганий настрій.)

 Висновок: хвороба викликає різні неприємні відчуття. Необхідно знати, як уберегтися від хвороб.

 2. Робота за підручником (С. 10)

 — Розгляньте малюнки. Хто допомагає хворим дітям? Складіть речення.

 Орієнтовні відповіді

 • Мама дає Петрикові лікувальний чай з малиною.

 • Бабуся дає Марійці ліки.

 • Лікар слухає хворого Андрійка.

 • До хворого викликали швидку допомогу.

 — Які бувають хвороби? (Інфекційні, які спричинюються бактеріями і вірусами, і застудні, які передаються повітряно-крапельним шляхом у транспорті та інших громадських місцях.)

 3. Фізкультхвилинка

Всі піднесли руки — раз!

На носках стоїть весь клас,

Два — присіли, руки вниз,

На сусіда подивись,

Раз! — і вгору,

Два! — і вниз,

На сусіда не дивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз — присіли, два — піднялись.

Хто старався присідати,

Може вже відпочивати.

 4. Проблемна ситуація

 Учитель. Що ж потрібно робити, щоб бути здоровим і жити у країні Нехворійці?

 Вправа «Мікрофон»

 Щоб бути здоровим, треба... (займатися спортом, загартовуватись, дотримуватись режиму дня, дружити, дотримуватися особистої гігієни, гуляти, правильно харчуватися).

 5. Робота із загадкою

Любить митися і купатися,

Але від того тільки худне. (Мило)

 6. Робота за підручником (С. 11)

 — Чи дружите ви з милом? Задля чого?

 — Що робить Сергійко вранці?

 Висновок: щоб не хворіти, слід щодня дбати про чистоту тіла.

 — Що полюбляє Катруся? Скільки разів на день треба харчуватися?

 Висновок: щоб не хворіти, необхідно вчасно вживати корисну їжу.

 — Що робить Марійка? Як вона вдягнена?

 Висновок: щоб не хворіти, потрібно загартовуватися.

 — Що робить лікар Михайликові у медичному кабінеті? Висновок: щоб не хворіти, слід робити щеплення.

 Учитель. Щеплення роблять для того, щоб виробити імунітет до певної хвороби. Діти, яким зробили щеплення, або взагалі не хворіють, або ж переносять хворобу значно легше.

 7. Робота в зошиті

 1) С. 8 № 2

 — Про кого так кажуть у народі?

 • У його вухах кури ночували. (Про людину із брудними вухами.)

 • Під нігтями хоч капусту сади. (Про людину із брудними нігтями.)

 2) С. 9 № 3

 — Зараз я вам читатиму речення-правила. Слухайте уважно, позначаючи зеленим квадратиком правила, які ви виконуєте.

 • Не вживай ліки без призначення лікаря.

• Не ухиляйся від щеплень.

• Якщо захворів, лікуйся вдома, не заражай інших.

• Під час епідемій рідше бувай у громадських місцях.

8. Робота із прислів’ям

Глянь на вигляд — і про здоров’я не питай.

— Як ви розумієте зміст цього речення?

— Які ще прислів’я про здоров’я знаєте?

9. Підсумок уроку

— Як почувається хвора людина?

— Які ознаки хворої людини?

— Хто допомагає хворим дітям?

— Які види хвороб вам відомі?

— Що саме слід робити, щоб не хворіти?

— Яке правило про вживання ліків ви знаєте?



Джерело: noindex
Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (20.12.2013)
Переглядів: 1989 | Рейтинг: 0.0/0
Утворення і назви чисел від 21 до 39. Розв'язування складених задач
Аналіз результатів контрольної роботи. Складання таблиці ділення на 3. Склада...
МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО ПРИРОДУ
Роль харчування для здоров’я. Адекватне якісне харчування
З чого складається комп’ютер
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]