💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Унікальність людини

Урок 24

Тема: Унікальність людини

Мета: показати дітям унікальність кожного учня, усвідомлення неповторності себе й оточення; дати дітям можливість порівняти ознаки людей, відшукати схожі риси та відмінності; пояснити, що таке унікальність; виховувати у дітей шанобливе ставлення до іншої людини не за те, що вона має певні видатні якості або такі якості, які подобаються нам, а просто тому, що вона має право бути іншою.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

 Доброго ранку, ліси і поля!

 Доброго ранку, плането Земля!

 Щастя, здоров’я всім людям бажаємо,

 З радістю в школу до знань поспішаємо.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

 — Як батьки вчать вас ставитися до оточуючих?

 — Які люди вам подобаються?

III. Повідомлення теми та мети уроку

 ►► Гра «Малюнки з виставки»

 До уроку вчитель з учнями оформлюють газету, на якій учні поміщають свої фотографії і підписують їх. Виготовляється велика буква Я, оформлюється плакат: «Ми будемо разом».

4 зими816 днів

4 весни32 тисячі уроків

4 осені50 тисяч годин

 — Діти, що це за дивні слова і цифри на дошці? Хто може пояснити, що вони означають? (Діти висловлюють свої припущення.)

 — Правильно, діти, ви маєте рацію, саме стільки зим і весен, днів і уроків ми будемо з вами разом у цьому класі.

 Ми — це наш клас, в якому живуть ЗО «Я», але кожен з вас по-своєму унікальний і неповторний. Наш урок присвячений унікальності, неповторності людей.

IV. Вивчення нового матеріалу 1 Робота в групах

 — Що таке унікальність? Пропоную знайти відповідь на це запитання, звернувшись до матінки-природи.

 1 група. Чим схожі кімнатні рослини? Чим вони різняться? (Робота за фотографіями або малюнками із зображенням кімнатних рослин.)

 2 група. Чи можна сказати, що морські свинки (хом’ячки, кошенята тощо) однакові? (Робота за фотографіями із зображенням домашніх улюбленців.)

 Чи можна сказати, що морські свинки однакові?

 3 група. Кого ви бачите на цих фотографіях? Чим схожі зображені на них малята? Чим різняться? (Робота за фотографіями із зображенням немовлят.)

 4 група. Порівняйте два кленових листочки. Вони однакові чи різні? Чому природа навіть на одному дереві не створила однакового листя?

 Картка 1

 5 група. Порівняйте хмарки. На що вони схожі? Чи бачили ви коли-небудь однакові хмари? Знайдіть відмінності однієї хмари від іншої. Зробіть висновок.

 Картка 2

 Висновок. У природі однакові об’єкти зустрічаються вкрай рідко.

2 Вправа «Гірка»

 Учитель заздалегідь попросив дітей принести на урок камінчики, мушлі, каштани або горіхи.

 — Візьміть дрібні предмети, принесені з дому. Розгляньте їх. Розкладіть їх за певною ознакою, наприклад за розміром. Доведіть, що навіть схожі предмети різняться. (Діти знаходять і розповіда-

ють про особливі прикмети, наприклад: мушлі різні за кольором, розміром, формою.)

 Діти складають усі предмети в одну гірку. Учитель підводить дітей до висновку про те, що різні камені, мушлі, каштани, горішки доповнюють одне одного, утворюючи ціле. Вийшла велика гірка з дрібних предметів.

 3 Гра «Шикуйсь!»

 Учитель пропонує вишикуватися за зростом, за довжиною волосся, за віком, за кольором волосся (від світлого до темного тону). Діти виходять до дошки, учитель допомагає їм правильно вишикуватися. Пропонує подумати про переваги високого і маленького зросту в різних ситуаціях. (Діти наводять приклади.)

 Учитель розповідає, що людина може розвинути в собі деякі якості в результаті систематичних занять. Наприклад, заняття спортом розвивають силу, витривалість і спритність. Завдання вчителя — довести, що одна людина має право бути не такою, як інша, що суспільству дуже потрібні не лише такі люди, як, наприклад, ти, але і зовсім інші, не схожі на тебе. В одних професіях або одних умовах будуть потрібні фізично сильні люди, а в інших фізична сила не має значення, а винахідливість, уява стануть у пригоді. Є професії, в яких цінуються маленький зріст і невелика вага, — наприклад, важливою умовою при відборі перших космонавтів був невисокий зріст. Юрій Гагарін був невисокого росту. Видатними акторами часто стають не занадто красиві люди, оскільки не всі герої фільмів і спектаклів — красені. Але таких «негарних» героїв нерідко любить уся країна.

 4 Робота в парах

 Завдання: порівняти малюнки ліній на своїх долонях.

 Учитель підкреслює, що у людей двох абсолютно однакових візерунків на пальцях і долонях не буває. Це свідчить про унікальність кожного учня. Його унікальність — це цінність. Тому діти мають бути уважними і дбайливими одне до одного, до своїх близьких, а також до себе.

 — Що означає турбота про себе? У чому вона повинна виражатися? (Діти можуть назвати правильне харчування, згадати про необхідність одягатися за погодою, дотримуватися режиму дня, загартовуватися, дотримуватися правил особистої гігієни, відмовитися від шкідливих звичок та ін.)

 — На здоров’я також впливає настрій. Коли люди посміхаються, вони стають красивими. Китайці говорять: «Людина, яка не вміє посміхатися, не повинна відкривати магазин».

 Кожна людина хоче жити довго і щасливо. Ви згодні зі мною? А для цього людині потрібне міцне здоров’я.

 Висновок. Кожна людина, кожен учень неповторний. Неповторність людини — це поєднання її здібностей, зовнішності і рис характеру.

 5 Фізкультхвилинка

 «Раз» — підняти руки вгору,

 «Два» — нагнутися додолу,

 Не згинайте, діти, ноги,

 Як торкаєтесь підлоги.

 «Три—чотири» — прямо стати,

 Будем знову працювати.

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань

 1 Створення малюнка «Моя сім'я»

 Діти малюють свою сім’ю, розфарбовують того члена сім’ї, на кого вони найбільше схожі.

 2 Вправа «Мікрофон»

 Учні беруть до рук велику букву Я і розповідають про себе, передаючи букву Я одне одному. Після виступу кожна дитина нагороджується оплесками класу.

 Учитель пропонує фрази, які можна використати у розповіді: люблю своїх рідних, вчуся в школі, маю друзів, маю багато захоплень.

 Висновок. Ми всі різні, але у нас багато спільного.

VI. Підсумок уроку

 — Подивіться одне на одного.

 — Чи є серед вас хоч би двоє схожих одне на одного?

 — Кожен учень нашого класу неповторний, має унікальне поєднання рис, прив’язаностей, інтересів. Таланти і якості кожного з вас роблять усіх учнів разом унікальним класом.

 ►► Інформація для вчителя

 Позитивне ставлення до себе — важлива умова повноцінного розвитку особистості дитини. Для його формування дітям необхідно відчувати власну значущість в очах інших людей. Визнання цінності дитини виражається у батьківській любові, увазі, турботі і повазі її гідності оточенням. Формуванню позитивного ставлення дитини до себе та інших сприяє усвідомлення неповторності, унікальності себе й оточення.



Джерело: noindex
Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 7246 | Рейтинг: 5.0/3
Українські дитячі пісеньки «Кукуріку, півнику», «Добрий вечір, зайчику». Дитя...
«Грамотний-видющий і на все тямущий»
Формування художньо-конструктивних навичок роботи в техніці паперопластики. П...
Охорона рослин
Властивості паперу. Способи рвання паперу. Послідовність дій під час виготовл...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]