Урок 9 Тема: Харчування і здоров'я. Овочі, фрукти, молочні продукти, їх значення для росту та розвиткуМета: вчити учнів розпізнавати корисні і шкідливі продукти і напої; пояснити, чому дітям потрібно вживати овочі, фрукти, молочні продукти щодня; викликати інтерес до продуктів, що містять вітаміни та прагнення до збереження власного здоров'я. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент Встаньте всі скоріше, діти, Посміхніться всім миліше. Пролунав дзвінок: «Дзелень». Привітайтесь: «Добрий день». II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності — Що ви робите, щоб бути здоровими? III. Повідомлення теми та мети уроку — Сьогодні на уроці ви навчитеся розпізнавати корисні і шкідливі продукти та напої, дізнаєтеся, чому дітям потрібно вживати овочі, фрукти, молочні продукти щодня. IV. Вивчення нового матеріалу 1 Проблемне запитання — Як ви вважаєте, для чого людина щодня вживає їжу? (їжа постачає до організму людини поживні речовини, які допомагають їй рости і розвиватися.) 2 Робота за малюнками (Картка 1) о о — Ми вживаємо різну їжу: хлібобулочні вироби і крупи; овочі і фрукти; молоко і молочні продукти; м’ясо, рибу, бобові продукти, яйця. — Розгляньте малюнки. Назвіть продукти, які ви вживаєте часто; які вживаєте інколи; які не вживаєте ніколи. Висновок. їжа повинна бути різноманітною. Дітям потрібно вживати овочі, фрукти, молочні продукти щодня. — А ви хочете дізнатись, яким чином здоров’я людини залежить від харчування? Тоді ми вирушимо у цікаву мандрівку до планети Корисної їжі. 3 Релаксаційна пауза — Сядьте зручніше, заплющте очі. Я хочу запросити вас у мандрівку на хмаринці. (Звучить музика.) — Уявіть, що ви стрибнули на білу пухнасту хмаринку, схожу на м’яку гору із подушок. Відчуйте, як ваші ноги, спина зручно розташувалися на цій великій подушці. Мандрівка починається. Наша хмаринка повільно піднімається в синє небо. Відчуваєте, як вітерець обвіває обличчя? Тут, високо в небі, все спокійно і тихо. Ми наближаємось до планети... Розплющте очі. Яка гарна планета Корисної їжі! На ній розташовано три країни різного кольору. Що ж це за країна жовтого кольору? Хто може, прочитайте її назву. («Добростравія») — З яких слів складається назва країни Добростравія? — Як ви розумієте вислів добра страва? (Смачна, корисна) — Добра страва допомагає людині бути здоровою, сильною, розумною. — А чи завжди смачна їжа корисна? Це ми зараз з’ясуємо разом із бурундучком. 4 Тестування «Так чи ні» (Картка 2) — Які продукти зображено? (Пшоно, фрукти, горіхи, кока-кола, морозиво, сіль, молоко, мед, чіпси, йогурт.) — Які з них корисні, а які — ні? — Зафарбуйте відповідь «ні» червоним, а «так» — зеленим кольором. — Отже, що краще для здоров’я: з’їсти морозиво й чіпси, чи йогурт та фрукти? Чому? (Бо еони багаті на вітаміни.) 5 Творча фізкультпауза-гра Федір фрукти полюбляє, Вітаміни споживає. Федір добре знає: Фрукти — вітамінні продукти. Учні 3-4 рази повторюють вірш, змінюючи ім’я, а в кінці замість імені — слова «Всі ми...» — Усі мешканці планети Добростравія полюбляють фрукти, і тому на планеті існує країна Вітамінія. Вам знайоме це слово? Слово вітаміни походить від латинського слова віта — життя. Назва ця невипадкова. Якщо вітамінів не вистачає, людина хворіє. Висновок. Щоб добре рости та не хворіти, слід уживати багату на вітаміни їжу. Це — овочі, фрукти, молочні продукти. Здоров’ю шкодить не тільки дефіцит вітамінів, але й їх надмірне споживання. V.Узагальнення й систематизація отриманих знань 1 Робота над загадками • Народився із землі, Зарум’янивсь на вогні, І з’явився на столі До борщу тобі й мені. (Хліб) • Сидить дівка у коморі, А коса її надворі. (Морква) • Наче сонечко, жовтеньке, А розтане — то м’якеньке. Молочко у ньому є, Смак до каші додає. (Масло) • Без дірочки, без денця Повна бочечка винця. (Яйце) • Біле, як сніг, у пошані у всіх, Подобаюся вам, на шкоду зубам. (Цукор) • Рідке, а не вода, біле, а не сніг. (Молоко) — Назвіть корисні для здоров’я продукти. 2 Вивчення правил харчування • їж через кожні три-чотири години в один і той самий час. • Вживай теплі страви. • Добре пережовуй їжу. • Не розмовляй під час їди. • Вечеряй не пізніше як за півтори-дві години до сну. Висновок. Щоб бути здоровим, недостатньо лише знати правила харчування, їх потрібно дотримуватися самому і переконувати у цьому інших. 3 Тестування «Так чи ні» (Картка 3) О Ти повинен уживати корисну та свіжу їжу, яка зберігає твоє здоров’я. О Тобі корисно їсти тільки макарони. О Ти повинен їсти більше овочів та фруктів, тому що в них багато вітамінів. О Тобі корисно їсти смажену м’ясну їжу. Висновок. Вживай різноманітну їжу, щоб збагатити свій організм вітамінами та корисними речовинами, необхідними для нормального росту і розвитку. 4 Робота над прислів'ям — Як ви розумієте зміст прислів’я? Хворому і мед гіркий. 5 Робота за малюнками — Обведіть овочі і фрукти, які люди вживають у їжу в сирому вигляді. (Картка 4) — Позначте знаком «+» молочні продукти. (Картка 5) VI. Підсумок уроку — Чим є для людини їжа? — Які продукти ви вживаєте найчастіше? — Чому необхідно вживати різноманітну їжу? — Чому шкідливо вживати багато солодощів? — Назвіть корисні продукти і напої. — Назвіть шкідливі продукти і напої. — Чому дітям потрібно вживати овочі, фрукти, молочні продукти щодня? — Для чого людині потрібні вітаміни? — Яка їжа багата на вітаміни? — Які правила харчування ви запам’ятали? — Чи достатньо знати правила, щоб рости здоровим? Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 4485 | |
Свято, коли весело |
Переставна властивість додавання. Задачі та вправи на засвоєння таблиць додав... |
Різання паперу ножицями по прямій лінії. Способи нанесення зображення на папі... |
Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівняння задач за р... |
Вимірювання довжини відрізків у сантиметрах та дециметрах і сантиметрах. Побу... |
Всього коментарів: 0 | |