💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Дитина вдома. Побутові небезпеки

Тема: Дитина вдома. Побутові небезпеки

Мета: ознайомити учнів із правилами небезпечної поведінки вдома; формувати вміння і навички, що допоможуть уникнути побутових небезпек за відсутності батьків; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати в дітей обережність. Уміння діяти розсудливо в різних життєвих ситуаціях.

Обладнання: ілюстрації до теми уроку, малюнки учнів, ілюстрації до казок «Колобок», « Червона шапочка», « Вовк та семеро козенят», таблиця « Правила безпеки у побуті».

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ВчительВже дзвінок нам дав сигнал –

Працювати час настав,

То ж і ви часу не гайте,

Працювати починайте.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

- Послухайте уважно вірш і скажіть, про що сьогодні ми будемо говорити на уроці.

Один вдома

 Сьогодні мама зранку

 Пішла у магазин,

 А синові сказала:

 - Побудеш сам – один.

 А ще тебе прошу:

 Помий, будь ласка, посуд,

 І яблука в корзинку

 Склади й постав під стінку.

 Закрий у ванній кішку,

 Щоб не було біди,

 І по обіді в ліжко

 Сестричку поклади.

 Отак сказала мама

 І десь пішла собі,

 А в сина переплуталось

Усе у голові

Він посуд склав під стінкою,

Накрив його корзинкою

Гарячою водою всі яблука помив,

Сестричку, бідолашку, у ванній зачинив,

І вкрай намучив кішку, заштовхуючи в ліжко.

Так, справді дуже важко, коли ти –сам-один,

Коли надовго мама іде у магазин.

- Розкажіть, чим ви займаєтеся, коли залишаєтеся вдома самі?

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

- Сьогодні ми поговоримо пробудинок, де живе кожен з нас, і про звичайні речі в нашій оселі. А також зустрінемося з героями казок, простежимо за їхніми діями і вчинками, навчимося приймати правильне рішення, коли немає вдома дорослих.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1 Робота над загадками

- Кожен будинок – це не просто дах і стіни. Своє житло людина наповнила зручними механізмами, пристроями. У будинку кожної людини багаторечей: побутова техніка, посуд, одяг, меблі, гострі і ріжучі предмети і багато іншого. Усі ці речі – наші помічники, вони допомагають людині. Відгадайте про них загадки!

1. Ходжу з краю на край, ріжу чорний коровай. ( Ніж)

2. Іншим шиє, сама гола. (Голка)

3. Два кінці, два кільця, а посередині – цвях. (Ножиці)

4. Їла, їла дуб-дуб, поламала зуб-зуб. (Пилка)

5. Стоїть у куточку, їсть пилюку хоботочком. (Пилосос)

- Молодці! Усі загадки відгадали. Пропоную з'ясувати, що ж може бути небезпечним удома?

- Яких правил ми повинні дотримуватися, щоб ці предмети залишалися безпечними?

2 Вивчення правил безпеки

• Намагайтеся працювати у присутності дорослих або порадьтеся із ними перед роботою.

• Ніколи не користуйтеся незнайомими інструментами.

• Ріжте завжди в напрямі від себе.

• Не залишайте гострі предмети без нагляду.

• Усі гострі предмети та ті, що колють і ріжуть, потрібно обов’язково класти на свої місця.

- Порядок у будинку потрібен не лише для краси, але й для безпеки.

3 Аналіз казкових ситуацій

- Сьогодні вранці я отримала телеграми, які надійшли на нашу адресу. Давайте прочитаємо їх і довідаємося, що ж трапилося.

« Діти, допоможіть! Котик –братик мене не чує, забрала мене Лиса за кленові ліса, за круті гори, за бистрі води. Допоможіть!»

- Діти від кого ця телеграма? ( Від Півника)

- З якої він казки? ( « Котик і Півник»)

- А що з ним трапилось і чому? ( Півник був неслухняний, відкрив вікно для лисиці, от вона його і забрала).

- А ось ще одна телеграма. « Любі друзі, допоможіть. Нас семеро, ми дуже маленькі і потрапили у біду. Сірий Вовк хоче нас з'їсти».

- А ця телеграма від кого? ( Від маленьких козенят )

- А як ви думаєте, чому маленькі Козенятапотрапили у біду? (Тому що вони не послухалися своєї матері і відкрили двері Вовку)

- Отже, запам’ятайте правило

Якщо ви самі вдома,

То запам’ятайте:

 Ви людину незнайому

 В дім свій не пускайте!

4 Розповідь вчителя про побутову хімію

- Небезпечні також предмети побутової хімії: лаки, фарби, розчинники, а також пральні порошки, засоби для миття посуду, засоби від тарганів. Вони отруйні і вибухонебезпечні, повинні зберігатися окремо. На етикетках пляшок має бути напис « Небезпечно»

5Фізкультхвилинка

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота з підручником, с. 83

- Чому кухня – це небезпечне місце для ігор і розваг?

- Чому не можна гратися на балконі, біля відчинених вікон, на підвіконні?

2. Індивідуальна робота в зошитах, с. 41

Позначити, які з предметів є у вас вдома. Чим вони небезпечні?

( пральний порошок, миючий засіб, фарби, клей, засіб від тарганів, лак, оцет)

Висновок. Важливе правило для дітвори:

 Незнайомі предмети до рук не бери!

3. Гра « Так чи ні?»

• Будь-який електроприлад не можна залишати без догляду.

• Телефон швидкої допомоги -104.

• Якщо захворів, візьми ліки в аптечці.

• Якщо у будинку з'явились таргани, не чекай батьків, а сміливо знищуй їх засобами від тарганів.

• Порядок в оселі потрібний не лише для краси, але й для безпеки.

4. Ознайомлення з мудрими порадами

1. Ніхто не потурбується про тебе краще, ніж ти сам.

2. Я завжди думаю про своє здоров'я.

3. Я здоров'я бережу, сам собі допоможу.

VІ.Підсумок уроку

 ( Виходять учні і розповідають вірші)

 І малятам, і звірятам дуже добре треба знати:

 Сірники не для забави – небезпечно ними гратись.

- Розігрілась праска дуже, що робити будем, друже?

- За гаряче не хапай і з розетки вимикай.

 Телевізор у роботі сам не залишай,

 Йдеш на вулицю гуляти –телевізор вимикай.

Якщо пахне газ в квартирі, то звони по 104.

Якщо з'явиться вогонь і дим, то звони по 101.

 Не розводити в дворах вогонь попелища,

 Особливо, коли вітер між будівель свище.

Бо понесе вітром іскру, на дах у квартири,

А для спалаху майна досить і хвилини.

Як не будем за цим стежить, може виникнуть пожежа.

У світі безліч речовин –і фарба, спирт, також бензин,

Одну загальну рису мають: із іскри навіть вибухають.

Ці речовини пам’ятайте й подалі від вогню ховайте.

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (31.12.2013)
Переглядів: 6077 | Рейтинг: 5.0/1
М. Сингаївський «Що воно за диво?». П. Мовчан «Сіяв шпак». А. Григорук «Переп...
Ліплення з пластиліну овочів і фруктів
А. М'ястківський «Веселочка». Є. Горева «Кольоровий віршик». Г. Тарасенко...
Про гномика Мудрунчика, дівчинку Ганнусю та інформацію
Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Створення виробів з плетіння
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]