💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Таблиця додавання числа 6. Задачі, до яких поставлено два запитання

УРОК 87

Тема: Таблиця додавання числа 6. Задачі, до яких поставлено два запитання

Мета: розглянути випадки додавання одноцифрових чисел з переходом через десяток виду Ц + 6; продовжувати складання таблиці додавання; продовжувати роботу над задачами і виразами вивчених видів; розвивати обчислювальні навички, спостережливість, логічне мислення учнів; виховувати уважність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

 Пролунав дзвінок,

 Починається УРОК.

 Наші вушка на макушці,

 Слухаємо, запам’ятовуємо,

 Ні хвилинки не втрачаємо.

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 «Швидка лічба»

7 + 4; 11 - 2; 9 + 3; 12 - 5; 7 + 4; 11 - 3; 8 + 5; 13 - 4; 9 + 5; 14 - 10.

 2 Гра «Зайве число»

16; 19; 17; 20; 13; 11; 12; 9.

 3 Розв'язування задач

 • Білка-мама, білченя По горіхи йдуть щодня.

 І, збираючи горіхи,

 Білченя сказало тихо:

 — Ось чотири, ось ще п’ять.

 Як же їх порахувать? (9)

 • Кіт Матвій із річки йшов,

 Чималенький ніс улов.

 Щоб хвилинку відпочити,

 На пеньок край стежки сів,

 Взявся рибку полічити:

 Три лини, сім карасів.

 Три плюс сім — додать не може.

 Хто Матвію допоможе? (10)

 • Десять стиглих зерен сої Хом’ячок у нірку з поля За щоками наносив,

 З них чотири зразу з’їв.

 Лишок перегодом з’їсть.

 Скільки в нього зерен?... (6)

 • Стоїть клен, на клені 2 гілки, на кожній гілці — по 2 вишні. Скільки всього вишень росте на клені?

 4 Каліграфічна хвилинка

— Відгадайте загадку.

• Скільки букв є у дракона І нулів у мільйона,

 Різних шахових фігур,

 Ніг у майського хруща І сторін у скрині.

 Якщо не зможемо самі порахувать,

 Нам підкаже цифра... (шість).

— Напишіть у зошиті рядок цієї цифри.

III. Повідомлення мети і задач уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новими прийомами додавання одноцифрових чисел з переходом через десяток (додавання частинами), складемо таблицю додавання числа 6 з переходом через 10, будемо розв’язувати задачі і приклади.

IV. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Пояснення нового матеріалу

На дошці схематично записані всі вирази на табличне додавання числа 6. Перші доданки — це числа від 1 до 9. Вони записані у стовпчик. Другим доданком у виразі є число 6.

— Прочитайте приклади, до яких записані відповіді.

— Прочитайте приклади, які ми ще не вміємо розв’язувати. (5 + 6; 6 + 6; 7 + 6; 8 + 6; 9 + 6)

 2 Первинне закріплення

— За даним записом поясніть, як знайти суму 5 + 6 = ; 9 + 6 = .

5 1 15

 3 Робота над складеною таблицею

— Прочитайте таблицю додавання числа 6.

— Прочитайте таблицю додавання числа 6, починаючи від найбільшого результату.

1 + = 7

2 + = 8

3 + = 9

4 + = 10

5 + 6 =

6 + =

7 + =

8 + =

9 + =

— Прочитайте тільки результати таблиці.

— Прочитайте результати таблиці від найменшого числа до найбільшого.

— Затуліть лінійкою відповіді таблиці і прочитайте її напам’ять.

● Фізкультхвилинка

Дід у полечко ходив,(Ходьба на місці.)

Раз ходив, два ходив, три ходив.

В полі ріпку посадив. (Нахиляння тулуба вперед-назад.)

Раз садив, два садив, три садив.

А тоді сидів, чекав,(Присідання.)

Вже й мороз його лякав, (Стрибки.)

Вже і дощик накрапав, (Помахируками перед обличчям.)

Вже і сонечко пекло — (Потягування.)

Вгору ріпку потягло.

 4 Розв'язування прикладів (з коментуванням)

8 + 6 + 1 = 7 + 6 - 3 = 12 - 3 + 5 =

6 + 6 - 10 =3 + 6 - 7 = 10 + 6 - 1 =

V. Розвиток математичних знань

 1 Самостійна робота. Розв'язування задач

На годівниці сиділо 10 пташок. Прилетіло ще 2 пташки. Скільки пташок стало на годівниці?

 2 Розв'язування задачі, до якої поставлено два запитання

Миколка зловив 5 карасів, а окунів — на 1 більше. Скільки всього риби наловив Миколка?

На дошці — короткий запис.

 Карасів— 5 ^-------------1

 Окунів — ?, на 1 більше Після аналізу задачі розв’язання записується в зошит.

5 + 1 = 6 (ок.)

— Відповімо на друге запитання задачі. Скільки всього риби наловив Миколка?

— Запишемо умову цієї задачі, використовуючи відповідь на перше запитання.

 Карасів— 5 Окунів — 6

Після аналізу задачі розв’язання записується в зошит.

5 + 6 = 11 (р.)

Висновок. Відповідь першої задачі є числовим даним для відповіді на друге запитання задачі. Щоб умову задачі не повторювати двічі, із двох задач склали одну.

 ● Пальчикова гімнастика

 Що таке? Що ми чуємо?

 Це дощ стукає по даху.

 А тепер пішов сильніше І по дахові б’є швидше.

(Постукування подушечкою великого пальця правої руки, потім — лівої.)

 3 Гра «Число заблукало»

1; 2; 3; □; 52; 4;6; 8; □13; 11; □; 7

 4 Розв'язування прикладів, у яких різниця дорівнює 3

9 - 6 10 - 77 - 3 10 - 3

8 - 5 10 - 53 - 3 3 - 0

 5 Логічна задача

Братові 14 років, сестрі — 10. Скільки років буде братові, коли сестрі виповниться стільки, скільки йому тепер?

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

— Що вчилися робити на уроці?

— які завдання викликали у вас труднощі?

— яке завдання вам би хотілося виконати ще раз?

— З яким настроєм ідете з УРОКу?



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 1840 | Рейтинг: 0.0/0
Охорона тварин. Турбота людей про тварин
Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення виробів із каштанів та ж...
Українські дитячі пісеньки «Кукуріку, півнику», «Добрий вечір, зайчику». Дитя...
Силуетне зображення будинків. Практична робота «Чарівні куполи соборів»
Узагальнюючий урок із теми «Мова живопису й графіки». Колективна робота «Хто ...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]