Письмова нумерація чисел 11 - 20, їх порівняння. Задача на знаходження невідомого доданка

УРОК 63

Тема: Письмова нумерація чисел 11 - 20, їх порівняння. Задача на знаходження невідомого доданка

Мета: учити записувати й порівнювати числа другого десятка; розвивати увагу, уміння аналізувати й зіставляти; сприяти вихованню ініціативності, допитливості й інтересу до предмета.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Гра «Допоможи Незнайкові»

 7 □ 7 = 0 4□ 3 = 7 6□ 3 = 3

 2 □ 5 = 7 8 □ 7 = 1 4□ 2= 6

 6 □ 2 = 4 3 □ 6 = 9 7□ 6 =1

 2 Математичний диктант

 • Запишіть числа 12; 19; 17.

 • Запишіть число, у якому 1 десяток 8 одиниць; 1 десяток 3 одиниці; 1 десяток 5 одиниць.

 • Запишіть число, яке на 1 більше, ніж 15; на 1 менше, ніж 12.

 • Запишіть число, наступне числу 15; попереднє числу 13.

 • Запишіть число, що стоїть між числом 16 і 18.

 Взаємоперевірка робіт.

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Запис чисел у нумераційній таблиці

 12; 14; 16; 17; 19.

17 = 10 + Ц

2 Складання, запис і розв'язування прикладів

 15 = 1 дес. 5 од. 17 = 1 дес. Ц од.

14 = □ дес. □ од.

● Фізкульхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

 Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

 На сусіда подивись.

 Руки вгору, руки в боки І зроби чотири кроки.

 Вище руки підніміть І спокійно опустіть.

 Плесніть, діти, кілька раз.

 За роботу — все гаразд!

13 = 10 + □ 18 = □ + 8

 (Встати і вийти з-за парти.) (Потягування.)

 (Ходьба на місці.)

 (Підняти руки, прогнути спину назад.)

 (Поплескати у долоні.)

 3 :

 3 Запис чисел під диктовку вчителя (самостійно)

11; 13; 15; 18; 20.

 4 Порівняння чисел другого десятка

Звернути увагу дітей на те, що в числах, наприклад 16 і 17, кількість десятків однакова, а одиниць у числі 17 більше, тому 17 > 16.

 Стало 10

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Робота над задачею на знаходження невідомого доданка

Було— 7 машинок

Подарували — ?

Звернути увагу дітей на те, що відомі перший доданок і сума.

— Як знайти невідомий доданок?

— Тоді, як дізнатися, скільки машинок подарували? 10 - 7 = 3 (маш.)

 ● Пальчикова гімнастика

ДОЛОНІ

— Де ваші долоні? — Тут-тут-тут!

А в долонях пальчики живуть. Працювали пальчики —

Не лінувалися:

Ліпили, ліпили, малювали, Будували, будували — Зупинилися.

А потім, а потім, а потім Стомилися.

(Діти показують руки, складають в кулачки.) (Розкривають кулачки і показують пальчики в русі.)

(Імітують ліплення, будівництво.)

(Повільно опускають руки на стіл.)

 2 Порівняння виразу і числа. Самостійна робота

10 - 6 □ 5 9 + 1 □ 8 4- 2 □ 3

6 + 4 □ 85 - 3 □ 4 7+ 2 □ 9

 3 Завдання на кмітливість

— Назвіть зайві слова.

Понеділок, середа, вчора, сьогодні, вівторок, субота, тиждень, неділя, четвер, місяць.

 4 Робота з геометричним матеріалом

— Розгляньте малюнки.

— На першому малюнку знайдіть 4 трикутники, а на другому — 5 чотирикутників.

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Ми сьогодні вчилися записувати числа другого десятка.

— Вчилися порівнювати числа другого десятка.

— Повторили знаходження невідомого доданка.

— За активність на уроці, за гарну роботу кожний з вас одержує приз.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 5135 | Рейтинг: 0.0/0
Повторення таблиці множення числа 2. Порівняння виразів. Задачі на дії різног...
Контрольна робота
Різноманітність тварин. Що дають тварини людям
Вітальні листівки. Оздоблення листівки
Читання прикладів на множення. Назви чисел при множенні. Задачі на множення
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]